Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nvidia prime/bumblebee  (Přečteno 1787 krát)

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Nvidia prime/bumblebee
« kdy: 24 Května 2016, 15:12:04 »
Ahoj, mám tyto grafiky:
Kód: [Vybrat]
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 18)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GT218M [GeForce 310M] (rev a2)
Jádro mám
Kód: [Vybrat]
4.4.0-22-genericAť dělám co dělám, obrazovka je už od login obrazovky včetně černá. Systém se zdá běží.
Konzole Ctrl-Alt-F1 také není viditelná. A ani Ctrl-Alt-F7 nic na obrazovce neudělá.
Zkoušel jsem instalovat nvidia-curent, nvidia-340 i nvidia-361 a výsledek byl pokaždé stejný jako výše popsaný.
Intel grafika běží, dokud se jí nepokusím přepnout na nvidii. U toho veškeré mé snažení končí.
U předchozí verze jádra také nvidia nefungovala, myslím že jen nešlo přepnout z intel na nvidia, ale to jsem to ještě neřešil.
Nemáte někdo tip co by se mohlo dít?
Případně, jaké informace by bylo dobré dodat pro případnou diagnostiku problému?

Děkuji za každou radu.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Nvidia prime/bumblebee
« Odpověď #1 kdy: 24 Května 2016, 17:35:28 »
To mě poslední dobou 14.04 a nyní i u 16.04 po nainstalování Prime a ovladačů grafiky vše funguje ale tak že... Z intelu na Nvidia mi zčerná obrazovka a nic se neděje tak Ctrl+Alt+F1 přihlásím a restartuji "sudo reboot" a poté naběhne plně funkční Nvidia. Zajímavé že když ale pomocí přepínače Nvidia přepnu zpět na intel tak jen mě to odhlásí a stačí se jen přihlásit a vše bez problémů a nutnosti restartovat. Není to ideální ale nehraji tak často tak jednou do měsíce restartuji počítač což s SSD stejně trvá pár vteřin. Ale je fakt že v počátcích 14.04 vše fungovalo s Prime dobře.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Nvidia prime/bumblebee
« Odpověď #2 kdy: 26 Května 2016, 13:32:35 »
Potvrzuji toto chování. Pokud se při přepnutí na nvidii jen odloguji a znovu přiloguji, tak systém sice běží, ale rozlišení je děsně malé a obrazovka ani nezačíná na počátku desktopu.

ovladač jsem použil: nvidia 340.96
(podle doporučení stránky http://www.nvidia.com/Download/index.aspx pro Ge Force 300M Series)

Ale nefunguje mi plně glmark2, abych mohl posoudit jak ta grafika funguje viz níže.

glmark2 padne s hlášením:
Kód: [Vybrat]
Neoprávněný přístup do paměti (SIGSEGV) (core dumped [obraz paměti uložen])
glmark2-es2 sice jakžtakž funguje, ale  hlásí chybu:
Kód: [Vybrat]
libEGL warning: DRI2: failed to authenticate
** Failed to set swap interval. Results may be bounded above by refresh rate.
a na jeho výsledky se nemohu spolehnout, protože hlásí výsledek:
glmark2 Score: 81

intel přitom hlásí:
glmark2 Score: 211
A že by byla nvidia horší ve 3D než intel se mi nechce věřit.

O nvidii v mém notebooku tedy vím jen to, že jakž takž funguje.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.