Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Inštalácia CAD (Creo parametric 3.0), WINE/VirtualBox  (Přečteno 2249 krát)

feri777

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Inštalácia CAD (Creo parametric 3.0), WINE/VirtualBox
« kdy: 14 Června 2016, 17:14:08 »
Ahoj potrebujem rozbehnúť na linuxe CREO parametric 3.0 kvôli škole. Inštalujem ho cez WINE. Zadal som cestu k licenčnému súboru a potom to program overí a mal by ma pustiť ďalej lenže píše failed. (pod windowsom to šlo normálne) Tak teraz neviem či to je kvôli tomu že WINE má nejakú inú adresu (v licenčnom súbore treba zadať adresu v nejakom podobnom  formáte 00:00:00:00... to si viem vyčítať z terminálu príkazom "ifconfig") alebo kde je problém. Keď som licencovanie preskočil tak mi to nainštalovalo CREO v pohode a potom aj spustilo len som sa nedostal za licenčného manažéra kvôli tomu že nenačíta licenčný súbor.

Skúšal som aj druhú alternatívu. V nej som nainštaloval VirtualBox s windows 7. A inštaloval som naň CREO kde som sa znovu  zasekol pri licenčnom súbore. Tento krát som v CMD po zadaní IP configu nemal tú adresu IPV4 a tak som to nemohol ani editovať. Skúsil som zadať aj z linuxu adresu ale to nepomohlo. Má niekto nápad ako to rozbehnúť? Je mi jendo či už cez WINE alebo cez VirtualBox.

Mám ubuntu 16.04.

Kali99

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Inštalácia CAD (Creo parametric 3.0), WINE/VirtualBox
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2016, 19:34:15 »
Kuci poradí,já  16 nepoužívám jen 14 je stabilnější a pod wine 1.9 jsem rozchodil skoro všechno z Widlí do práce.

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Inštalácia CAD (Creo parametric 3.0), WINE/VirtualBox
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2016, 20:49:02 »
Nějaký podobný problém byl už u verze 2.0, ale projevuje se to jinak (dřív):
What works
Installer works (in theory):
1. Clicking on "Next" works,
2. accepting the Licence Agreement works

What does not
3. Identifying the Licence agreement fails. I put the acadamic edition key in the top input field  and thereafter you are prompted to put in your user name and password. Typing it in correctly results in an enormous time of waiting and after thet beneath the field there appears a read mark "Error" onmouseover: "Please fill in the mandatory inputs".

When trying to reproduce I noticed that the authentification process of user data with the PTC server must work, since he tells you when you type in an incorrect password.

Tested the same procedure on Windows 7: the error does not occur.

What was not tested
The install progress cannot be proceeded.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

feri777

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re:Inštalácia CAD (Creo parametric 3.0), WINE/VirtualBox
« Odpověď #3 kdy: 15 Června 2016, 19:24:55 »
Nějaký podobný problém byl už u verze 2.0, ale projevuje se to jinak (dřív)...

Aha takže to nepôjde? Aspoň na tom virtualboxe by som bol rád aby sa to rozbehlo.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.