Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Unable to load system  (Přečteno 1307 krát)

janjasmin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Unable to load system
« kdy: 29 Června 2016, 17:34:21 »
Dobrý den, chtěl jsem kamarádovi nainstalovat Mint ale instalace skončí hláškou "AHCI Unable to load system"
Zde jsem našel návod
http://askubuntu.com/questions/674706/0-0038031-acpi-unable-to-load-the-system-description-tables

ale je problém v tom že Bios jsem  nikdy neaktualizoval a nerad bych něco pokazil a tak mě zajímá jestli je ještě jiná možnost a nebo je to jen problém Mintu a třeba Ubuntu 16.04 by šlo
 Má notebook Acer Aspire  E15,děkuji

pavelbenda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Unable to load system
« Odpověď #1 kdy: 30 Června 2016, 08:35:08 »
Zdravím přidal bych se k dotazu. Mám nový Acer s před instalovanými win 10 na celem disku. Smazal jsem je. Rozdělil disk udělal místo na Linux a nahrál je zpět. Snaha o nahrání Ubuntu 16.04 nebo Mintu konci shora uvedenou chybou. Tu úpravu BIOSu jsem také našel ale nejsem odborník a netriufam si a taky nevím jak by to bylo se zárukou kdyby došlo k nějaké chybe
Byl bych velmi vděčný za nějakou radu. tedy i za to kdyby někdo napsal že to řešení nemá .díky moc

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Unable to load system
« Odpověď #2 kdy: 30 Června 2016, 11:07:12 »
Aktualizace biosu je celkem jednoduchá, ale může se pokazit, jednu základní desku jsem tím už málem odepsal. Aktualizace skončila totiž chybou a při rebootu pc už nenajelo. Pokazit se ale může i třeba výpadkem proudu atd. U notebooku to asi většinou znamená konec, protože tam asi bios nejde vyndat ze základní desky. U stolního pc mi stačilo vyndat modul s biosem ze základní desky, vzít cd s vypálenou poslední verzí a donést do do servisu, kde mi ho na nějaké mašině na počkání za prachy nahráli. A taky jim tam 2x ta instalace selhala, mysleli si, že ta verze biosu není správná, ale nakonec se tam dostala.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.