Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu server - nepřipojím k síti  (Přečteno 1918 krát)

rostigue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
    • biodanger
Ubuntu server - nepřipojím k síti
« kdy: 21 Srpna 2016, 11:16:08 »
Ahoj všem.
Našel by se linuxák na pomoc ?

Po nainstalování ubuntu server na netbook se nepřipojím k síti přes wifi. Asi se budu muset připojit lan kabelem a nainstalovat ubuntu server znova ?
Při instalaci aktualizace finguje. Zdá se mi. Ale po nainstalování a přihlášení se jako root. Po zadání příkazu sudo apt-get update, vyhazuje chyby. IP addr zase nvypíše nic podobného 198.162.0.x. SSH server jsem dal nainstalovat přímo v instalaci. Pak bych tam potřeboval dostat server ftp, ale nejde se mi připojit ani přes putty ani winscp. Myslím, že ho prostě nemám v síti.

Tak nevím kde dělám chybu.

Děkuji

Standa99

  • Host
Re:Ubuntu server - nepřipojím k síti
« Odpověď #1 kdy: 21 Srpna 2016, 13:11:09 »
To přece nemá logiku, aby byl server připojený přes WiFi. Pokud na tom trváš, tak si najdi "jak se připojit k WiFi přes terminál" např. http://askubuntu.com/questions/294257/connect-to-wifi-network-through-ubuntu-terminal .

Zajic543

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Ubuntu server - nepřipojím k síti
« Odpověď #2 kdy: 24 Srpna 2016, 18:34:10 »
Doma to mám podobně udělané jako ty. Nainstaloval jsem si na starší notebook Ubuntu server a mám ho připojený přes Wifi. Tady je návod jak se připojovat k wifi přes wpa_supplicant.
https://askubuntu.com/questions/406166/how-can-i-configure-my-headless-server-to-connect-to-a-wireless-network-automati
A tady je, jak to mám nastavené v /etc/network/interfaces.
Kód: [Vybrat]
# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback
#
# The primary network interface
#auto enp8s0
#iface enp8s0 inet dhcp
auto wlan0
iface wlan0 inet static
address 10.0.0.212
netmask 255.255.255.0
gateway 10.0.0.3
pre-up wpa_supplicant -B -iwlan0 -c/etc/wpa_supplicant/wpa.conf -Dwext
post-down killall -q wpa_supplicant
« Poslední změna: 25 Srpna 2016, 16:56:49 od Zajic543 »

rostigue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
    • biodanger
Re:Ubuntu server - nepřipojím k síti
« Odpověď #3 kdy: 24 Srpna 2016, 19:14:19 »
Děkuji moc moc.

Trochu jsem se bál, protože do mě kolega tak vystartoval. Ale myslím to v dobrém, slova smyslu. Jen jsem to instaloval, šlo mi o to jestli to může být možná příčina(přes wifi). Jinak budu mít starší netbook jako linux server normálně přes utp kablík. Dnes mám po hromadě směn. Už dopol jsem u toho usínal. Zítra zas na to kouknu.

Děkuji za pomoc. Ale bojím se, že se ještě ozvu. Děkuji

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.