Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chyba - Není možné přistoupit k „Windows8_OS“  (Přečteno 1925 krát)

WejrCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Chyba - Není možné přistoupit k „Windows8_OS“
« kdy: 24 Září 2016, 23:00:05 »
Dobrý den, jsem zde nový, prosím nekamenujte mě, pokud píši na nesprávnou část fóra

Můj problém. Mám notebook na kterém mám 1TB HDD, v originále nahraný Windows 8. V systému Windows se mi začala vyskytovat chyba náhlého vypínání, bez předchozího upozornění. Po cca 20-40ti minutách od spuštění systém nahodí světle modrou obrazovku jen s nápisem, že došlo k chybě a počítač bude restartován. - tuto chybu již neřeším, nechávám jí být, nemám na to plýtvat svými nervy v hledání řešení nekonečného problému. Toto byla poslední kapka k přechodu z Windows na nynější Ubuntu 16.04. Vzhledem k obrovskému množství dat o která nechci přijít a která zaujímají většinu HDD, bylo a stále je, zformátování HDD nemyslitelné. Byl ve zbytku místa na disku vytvořen nový malý oddíl, kam se nahrálo nynější Ubuntu, ve kterém současně pracuji.

Nyní k jádru problému. Potřebuji zálohovat veškerá data z Windows, posléze kompletně zformátovat disk a nahrát ubuntu znova na celý disk. Když chci kopírovat/zálohovat obrovské množství dat ze systému Windows na externí disk, tak to nelze, jelikož se Windows sám vypíná, jak jsem výše uvedl a tím znemožní kopírování velkého množství dat. Jedná se o data v řádu stovek GB. Nejjednodušší způsob by byl kopírování přímo přes systém Ubuntu. Ale když se pokusím na windowsácký disk v Ubuntu připojit vyhodí to chybu:


Není možné přistoupit k „Windows8_OS“
Error mounting system-managed device /dev/sda5: Command-line `mount "/mnt/CE56A62956A6126F"' exited with non-zero exit status 14: Windows is hibernated, refused to mount.
Failed to mount '/dev/sda5': Operace není povolena
The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
read-only with the 'ro' mount option.


To co se tam o chybě píše jsem zkoušel všemožně vyhledávat i na zahraničních fórech, ale bezúspěšně. Vše co všude psali jsem vyzkoušel. Píše to o chybě, že Windows nebyl nějak řádně ukončen či co a je v nějaké formě hibernace, při které nemá Ubuntu možnost se k němu připojit. Promiňte za krkolomný a nepřesně popsaný problém, ale pochopil jsem zhruba co se po mě asi chce. Ve Windows jsem zkoušel všemožné režimy vypínání, úplné vypnutí i včetně vyjmutí baterie z notebooku, ale bez úspěchu. Ubuntu vyhazuje stejnou chybu. Doufám, že se najde mezi Vámi někdo ochotný poradit, sám už si nevím rady.

Předem děkuji za veškeré reakce a rady

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Chyba - Není možné přistoupit k „Windows8_OS“
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2016, 23:23:57 »
Ak to spravne chapem tak do windows sa dostanes.
Od windows 8 sa pocitace v predvolenom nastaveni nevypinaju ale iba uspavaju. Preto ak chces pocitac vypnut musis deaktivovat funkciu fastboot.
http://winaero.com/blog/how-to-disable-or-enable-fast-startup-in-windows-8-1/
Pripadne si vygoogli lepsi navod.
Po vypnuti tejto funkcie musis windows vypnut a potom by si mal mat pristup na jeho particie z linuxu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

WejrCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Chyba - Není možné přistoupit k „Windows8_OS“
« Odpověď #2 kdy: 25 Září 2016, 00:05:08 »
Tato funkce je již dávno vypnutá. Nyní jsem pro kontrolu byl ve Windows, jestli to tak opravdu je a režim rychlého spuštění je vypnutý. Počítač jsem klasickým způsobem zcela vypnul, zapnul a z Ubuntu pořád hlásí stejnou chybu

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Chyba - Není možné přistoupit k „Windows8_OS“
« Odpověď #3 kdy: 25 Září 2016, 10:44:33 »
Jeste pro jistotu kontrola, jak mas navolene operace k tlacitkum. Treba ntb maji v defaultu na oleno, ze pri volbe vypnout se jen uspi...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

WejrCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Chyba - Není možné přistoupit k „Windows8_OS“
« Odpověď #4 kdy: 25 Září 2016, 10:49:13 »
veškeré operace k tlačítkům jsou vypnuté nebo nastavené na úplné vypnutí

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Chyba - Není možné přistoupit k „Windows8_OS“
« Odpověď #5 kdy: 25 Září 2016, 10:56:46 »
Tak uz nevim. Bracha,mi taky hlasi stejny problem, ale nedostal jsem se k patrani ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

WejrCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Chyba - Není možné přistoupit k „Windows8_OS“
« Odpověď #6 kdy: 25 Září 2016, 11:04:40 »
No, tak zkusím pořádně prohlédnout ještě jednou ten odkaz, třeba tam najdu nějaký další způsob. Rozhodně moc děkuji za pohotové rady, ne všude jsou na fórech takto aktivní :)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Chyba - Není možné přistoupit k „Windows8_OS“
« Odpověď #7 kdy: 25 Září 2016, 11:55:09 »
Este ti to tam pise ze mas pripojit ten oddiel iba na citanie ( ro ). Skus pozriet na nete ako na to a vyskusaj to, mozno to pomoze pripojit ho.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

WejrCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Chyba - Není možné přistoupit k „Windows8_OS“
« Odpověď #9 kdy: 25 Září 2016, 21:42:45 »
Takže problém vyřešen. Dnes dopoledne jsem hledal a byl účinný příkaz v terminálu:

sudo mount -t ntfs-3g -o remove_hiberfile /dev/sda5

takto se snadno smazal onen windowsový soubor o hibernaci. Jako mávnutím proutku všechno najednou jde. Vidím, že v posledním příspěvku je za odkazem v podstatě to samé.

Takže všem ještě jednou velice děkuji za reakce.
Hezký den!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.