Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s hesly  (Přečteno 1335 krát)

Kos112567

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Problém s hesly
« kdy: 29 Listopadu 2016, 22:02:04 »
Ahoj,

dneska mi vyvstal takový problém s přihlášením/hesly. Měl jsem tam nastavené heslo, kterým jsem se přihlašoval na můj účet, na chvilku jsem to heslo potřeboval odstranit, abych kliknul na přihlásit se a žádné heslo to po mě nechtělo (odstranil jsem ho přes Nastavení systému - Volby přihlašování - Přihlašovat se bez hesla), poté když jsem to změnil zpět na moje původní, začali obtíže.
Pokud restartuji počítač, stále to po mě nechce žádné heslo k příhlášení, ale když se zaloguji, tak mi Ubuntu vyhodí nějakou "klíčenku", která mě nutí zadat ale (ale plochu už vidím a programy můžu spouštět). Dalším problémem je, že pokud chce přepnout uživatele (přes klávesu Win + L), tak mi začne černě blikat obraz a po chvíli přestane, nicméně pořád jsem uvnitř uživatelského účtu a ne na té úvodní obrazovce.

Nestalo se tohle také někomu?

Mám Ubuntu 16.04 a notebook Lenovo E560.

Díky za odpovědi :)

Kos112567

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Problém s hesly
« Odpověď #1 kdy: 03 Prosince 2016, 15:10:34 »
Tak update otázky - klíčenku jsem už vyřešil, heslo jsem si změnil v recovery modu přes passwd username, nicméně stále po mě úvodní obrazovka nechce heslo při přihlášení na uživatele a stále nefunguje přepnutí uživatele (obrazovka bliká černě).

Nevíte někdo prosím? :( Docela jsem z toho zoufalej, protože není úplně vhodné, abych k pc neměl nastavené heslo...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Problém s hesly
« Odpověď #2 kdy: 03 Prosince 2016, 19:02:28 »
Skus
Kód: [Vybrat]
sudo gpasswd -d $USER nopasswdloginPodla http://askubuntu.com/questions/100010/no-password-asked-at-login-screen-just-start-session-button-with-lightdm

Ide o to ze sa musis odhlasit zo skupiny nopasswdlogin. Ak by to malo dajake pripomienky tak %USER zamen za svoje prihlasovacie meno.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Kos112567

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Problém s hesly
« Odpověď #3 kdy: 03 Prosince 2016, 23:22:17 »
Funguje to, díky moc!!


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.