Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
World of Warcraft

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Autor Téma: Vyber notebooku pro linux  (Přečteno 1579 krát)

oraf

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
Vyber notebooku pro linux
« kdy: 04 Červen 2018, 16:16:07 »
Ahoj,
Zacinam potrebovat novy stroj , rad bych aby vse slapalo po ubuntu bez vwtsich problemu, nemate nekdo doporuceni na fajn notebook pro ubuntu, vyuzivam je pro upravy fotek, praci se zvukem a obcasne programovani, velikostne tak 13-15" aspon 6gb ram, ssd sisk i5 nebo i7, a baterku min 5h. Celkem cestuji tak i sasy by mohli neco vydrzet. Ma nekdo nejaky typ dost koukam po thinkpad rady E. Diky

vxmery

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
Re:Vyber notebooku pro linux
« Odpověď #1 kdy: 04 Červen 2018, 16:31:00 »
Ahoj,
nejaké "E" sú TU.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 17.3

Ventero

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 04 Červen 2018, 21:36:49 »
Lenovo - EE!
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

milano-m2

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 07 Červen 2018, 09:28:59 »
Když thinkpad, tak jedině T nebo X. Pak bych uvažoval ještě nad business třídou od Dell a HP.
Tady mají docela výběr https://www.pocitarna.cz/repasovane/ .
Jestli na tom poběží ubuntu je potřeba si vygooglit. Já před půlrokem ubuntu 16.04 dal pryč na jednom stroji, protože od jisté doby aktualizací jádra už nebootoval a 18.04 jsem chtěl vyzkoušet na mém starém T400 a taky nic.
Přešel jsem zpátky na Debian, to je zatím pořád (alespoň pro mě) záruka stability a funkčnosti.

Ventero

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 08 Červen 2018, 06:45:18 »
Ano - uvaha nad managerskymi notasy od HP a Dell je daleko smysluplnejsi. Mohu jedine doporucit. Mam kontakt na levne slusne repasy.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...