Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Autor Téma: Že by se blejskalo na lepší časy? ...  (Přečteno 418 krát)

Ventero

• Závislák
    • Zobrazit profil
Že by se blejskalo na lepší časy? ...
« kdy: 27 Srpen 2018, 16:34:50 »
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hry-a-herni-systemy/481618-windows-prisly-o-silny-trumf-hry-miri-na-linux.html

Jestli se tedy z Ubuntu a spol nestane bratr W10 - když tak sleduju ty kopance, co tam trotlí ty troubové, co maj na starosti koncepci ...

Ještě to ale bude chtít, aby se pochlapili vývojáři driverů výrobců GK ...
« Poslední změna: 27 Srpen 2018, 16:40:01 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Gmisiycs

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Že by se blejskalo na lepší časy? ...
« Odpověď #1 kdy: 31 Srpen 2018, 12:56:24 »
Výborná zpráva. Děkuji. Na novinky nechodím a hry nehraji. Bez Vás Ventero bych nic nevěděl.

PS: Já tušil, že můj přechod na Lindu způsobí světové změny.
No co, no?
 ;)

Jahodník

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 03 Září 2018, 23:37:11 »
Já tak nějak moc nechápu, proč lidi doma tolik používají Windows. Nostalgické staré hry jedou v DosBoxu nebo ve Wine celkem dobře. To všichni chtějí pařit ty nejnovější hry? Existuje spousta náhražek, jak zabít čas. A málokdo potřebuje doma používat speciální pracovní komerční software, ke kterému není v linuxu obdoba. Ale je to dobře, aspoň pro linux nevzniká tolik virů.

Zjistil jsem, že linux je mnohem šetrnější k procesorům. Windows vždycky časem nabobtnaly a zahlcovaly operační paměť spoustou nevyžádaných úloh, takže počítač neúnosně zpomalily, a procesory topily jako kamna, že větráky nestíhaly. Navíc se mi několikrát ošklivě zablešily, ačkoliv antivirák pořád stahoval další a další aktualizace. Jednou jsem je dokonce musel odblešovat ručně. Teď mám doma v Ubuntu vše, co potřebuju: LibreOffice, Mozillu, Thunderbird mail, Remminu na připojení do práce, Calibre na e-book, MuseScore 2 na hudební pokusy, Audacity na záznam a editaci zvuků, GIMP na obrázky, VLC na DVD filmy,  jednu hru v Javě, pár starých her pro DosBox, dvě hry, co jedou pod Wine (remake Dungeon Mastera Return to Chaos a Heroes III) a dvě hry nativní v linuxu (Freeciv a Dune Legacy). Pravda, jednu hru jsem nerozchodil (XIII Century: Death or Glory), což bylo nejspíš tím, že hra měla moc vysoké požadavky na systémová oprávnění a mně se nechtělo se v tom vrtat, protože mi to zas tak moc nechybí.
"Pan Kennedy právě rezignoval. Jsem novým prezidentem Spojených Států."

L. H. Oswald

Ventero

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 17 Září 2018, 14:01:46 »
Nevim nevim s tim setrenim procesoru u Lin. Dle ruznych mereni naopak Win je vyladenejsi co se tyce efektivity zateze a spotreby a az po jakesi babracce s doinstalovanim a hlubsim nastavenim TLP je Lin srovnatelny ...

To nic ovsem nemeni na tom, ze pouzivat Win nema ve vetsine pripadu opodstatneni. Jenom ten prohravany boj s tearingem v Lin je pruda ,,,
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...