Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
World of Warcraft

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Autor Téma: Problém s GRUB  (Přečteno 321 krát)

paolov

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
Problém s GRUB
« kdy: 18 Září 2018, 22:05:07 »
Zdravím při běžném použití Lubuntu 14 po zapnutí notebooku se objevila hláška viz. foto. Jelikož na notesu nejede mezerník tak jsem se rozhodl pro cistiu instalaci verze 18 Lts a tato chyba se objevila znovu. Prosím o radu děkuji.
« Poslední změna: 19 Září 2018, 07:39:45 od paolov »

Ventero

• Závislák
    • Zobrazit profil
Re:Problém s GRUB
« Odpověď #1 kdy: 19 Září 2018, 20:14:40 »
Jakou verzi presne? Lubu 14.04.5 ma nejake trable - osobne instaluji vzdy 14.04.3 ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 19 Září 2018, 21:31:28 »
Platí zásada - nabootuj live a vše odzkoušej to v něm. Pokud se již tam bude projevovat určitá chyba, nemá smysl instalovat/pokračovat dále.
Zkus jiné distro (různá distra obsahují různé drivery) nebo starší verzi. Jakmile bude vše "šlapat", teprve potom instaluj.
Důrazně varuji před upgrade (povýšení) systému. Většinou to skončí špatně.
Takže zásadně čistá instalace nové verze, zachování /home výhodou. Všechny nainstalované programy lze zálohovat/obnovit do nové instalace pomocí Aptik - ušetří to spoustu času a úsilí... http://www.teejeetech.in/p/aptik.html
Píle a úsilí ovoce přináší - odvahu!  :)

jarmil@ja

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2018, 22:43:42 »
Ahoj jmenuju se martin jarmilaja je jen prezdivka kdysi jsem mnel nadhernyho kocoura a jmenoval se jarmil a je jen a a ja jsem proste ja tolik na vysvetlenou . Prosim tě co se týče tvého problému tak já ho mám taky na počítači u svýho táty . Mám tam ubuntu 16.04 lts verzi 64 bit. Taky nevim co s tím když něco zjistím dám vědět . Myslím si že tam grub je jenom ho je potřeba nějakým způsobem oživit. Pomohlo by prosím kdyby nám sem někdo napsal příkazy jakým způsobem komunikovat s tím terminálem .
dík Martin

jarmil@ja

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 22 Září 2018, 22:54:19 »
Ahoj
něco jsem načel zkus tenhle návod .

https://askubuntu.com/questions/226061/how-to-install-the-boot-repair-tool-in-an-ubuntu-live-disc

Tak zdar a přeju hodně štěstí .

Martin