Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Autor Téma: Zpomalení systému  (Přečteno 98 krát)

Chiron

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
Zpomalení systému
« kdy: 09 Říjen 2018, 12:50:37 »
Mám Kubuntu 18.04, celkově jsem zaznamenal zpomalení, které se od začátku zvětšuje. Také načítání ikon-náhledů u nových obrázků je velmi dlouhé. Určitě existuje nějaká utilita, která by mi mohla vypíchnout vše, co systém brzdí, případně zobrazí vše, co běží na pozadí, a lze to bez nebezpečí škod zastavit. Díky za rady a zkušenosti. CHI

juwa2

• Závislák
    • Zobrazit profil
Re:Zpomalení systému
« Odpověď #1 kdy: 09 Říjen 2018, 16:04:17 »
Mám Kubuntu 18.04, celkově jsem zaznamenal zpomalení, které se od začátku zvětšuje. Také načítání ikon-náhledů u nových obrázků je velmi dlouhé. Určitě existuje nějaká utilita, která by mi mohla vypíchnout vše, co systém brzdí, případně zobrazí vše, co běží na pozadí, a lze to bez nebezpečí škod zastavit. Díky za rady a zkušenosti. CHI

Vše co běží ti zobrazí "Sledování systému".  Důrazně nedoporučuji nezkušenému uživateli cokoli odstraňovat.
Nicméně pár tipů najdeš zde https://www.ubuntupit.com/how-to-speed-up-ubuntu-linux-must-follow-tips/
------------------------------------------------------------------------------------------
Spíše se zaměř na příčinu:
Kolik máš RAM?  Jak rychlý je disk?    Protože pokud se RAM zaplní, systém začne swapovat a vše se značně zpomalí....