Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Autor Téma: Jak na pěknej boot.  (Přečteno 300 krát)

compaq

• Závislák
  • Karmu nesleduji, klikáte zbytečně...
    • Zobrazit profil
Jak na pěknej boot.
« kdy: 27 Listopad 2018, 15:43:32 »
Instaluji Ubuntu příbuzným a kamarádům už od roku 2008.

Na některých strojích se nepovede boot.

Problikne logo, potom bliká kurzor, dokonce se i někde začne cosi vypisovat, potom to zmizí, potom se zase objeví logo...

Ne, že by to moc vadilo, ale už mě přestavá bavit poslouchat, že Windows ani Mac to nedělají.

Otázka,
Jak nastavit boot tak, aby měl co nejméně změn (nebo jednu). Skrýt GRUB umím, ale potom bych uvítal nepřerušované logo Ubuntu a jestli to nejde, klidně černou (nebo i fialovou) obrazovku, ale ne 10 změn.

Díky za rady a tipy.

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

JirkaZ

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Jak na pěknej boot.
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopad 2018, 18:37:34 »
Stačí hledat "ubuntu quiet boot" nebo "ubuntu silent boot".

Jinak svět se v (I) obrací, lidi nezajímá, jak co postupuje, co se zrovna děje, kde se to ev. kousne apod. Asi se budu muset někam odstěhovat... Ale kam?

compaq

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 29 Listopad 2018, 10:00:48 »
Jinak svět se v (I) obrací, lidi nezajímá, jak co postupuje, co se zrovna děje, kde se to ev. kousne apod. Asi se budu muset někam odstěhovat... Ale kam?

U laiků je to zcela pochopitelné.
Přeci nemůžu chtít po náctileté dcerce, nebo 75 leté důchodkyni, aby sledovala zda naskočí INIT RAMFS apod.? Nerozumím tomu ani já, jen to tam (pro mě) zbytečně občas problikává... Systém na 99% naběhne.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

JirkaZ

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 29 Listopad 2018, 10:36:31 »

U laiků je to zcela pochopitelné.
Přeci nemůžu chtít po náctileté dcerce, nebo 75 leté důchodkyni, aby sledovala zda naskočí INIT RAMFS apod.? Nerozumím tomu ani já, jen to tam (pro mě) zbytečně občas problikává... Systém na 99% naběhne.

Sledovat to nemusí, ale může. Když to bude potřeba a bude to přitom odstraněné, tak nastává větší problém, než by bylo nutné.

PC není růžová televize s hopsajícími pimprdlíky... No a kdo to tak má/vidí, jeho smůla...

Zavírat před vším, čemu nerozumím oči, je fakt cesta do (I).

compaq

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosinec 2018, 21:59:53 »

Sledovat to nemusí, ale může. Když to bude potřeba a bude to přitom odstraněné, tak nastává větší problém, než by bylo nutné.

PC není růžová televize s hopsajícími pimprdlíky... No a kdo to tak má/vidí, jeho smůla...

Zavírat před vším, čemu nerozumím oči, je fakt cesta do (I).

Ahá, takže to Apple dělá od začátku úplně blbě... :-)))))