Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rozlišení velikosti znaků při filtrování - dolphin  (Přečteno 761 krát)

Rellik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
    • dv-foto
Rozlišení velikosti znaků při filtrování - dolphin
« kdy: 23 Prosince 2018, 14:31:33 »
Zdravím vespolek. Po některé z posledních aktualizací mi dolphin přestal filtrovat soubory podle velikosti písmen. Používal jsem to při dělání náhledů u fotografií. V jedné složce jsem měl vždy dva stejné obrázky jen s rozdílem, že přípona byla buď xxx.jpg nebo xxx.JPG. Pak jsem si pomocí "Filtrování" (ctrl+i) dal filtrovat obrázky buď malým písmem nebo velkým. Ty jsem si pak přesunul jinam nebo smazal... Tohle už mi bohužel nefunguje. Ať při filtrování dávám malé nebo velké, vždy to zobrazí všechny... :(
Hledal jsem i v nastavení dolphinu, ale tam bohužel nastavení rozlišování podle velikostí písma není. Je to jen u řazení výpisu dané složky. Neřešil to někdo z vás? Dá se to nějak jinak nastavit nebo vyhledávat podle velikosti písma?
Dík za případné rady...
Jinak mám Kubuntu 18.04.1 LTS
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.

PC: i5-10400, 12Gb DDR4, Mainboard Asus B560-PLUS, GK Asus GT730, HDD ADATA SX6000 M.2 PCIe NVMe 256GB (systém)+ SSD Crucial 128Gb  + HDD Seagate Barracuda 1Tb (data).

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Rozlišení velikosti znaků při filtrování - dolphin
« Odpověď #1 kdy: 23 Prosince 2018, 14:52:36 »
Základní rada zní:   V Dolphin (a dalších KDE aplikacích) vyhledávání obstarává a indexuje aplikace Baloo. Takže pátrej tímto směrem. Několik základních údajů:

Zjištění stavu:
balooctl status

Spouštění indexování:
balooctl check (reindexing po smazání DB)
balooctl stop
balooctl start
balooctl restart
(běží proces "baloo_file")

Nastavení (gui):
Systém > Volby > Vzhled a chování > Nastavení systému KDE
Lze tam nastavit povolení indexování + výjimky.

Konfig. soubor je zde:
~/.config/baloofilerc

Databáze je zde:
~/.local/share/baloo/

Podrobné nastavení (v konf. souboru) se provádí takto:
https://community.kde.org/Baloo/Configuration

To by ti mělo jako vodítko stačit. V krajním případě se vrať na předchozí verzi.
« Poslední změna: 23 Prosince 2018, 15:02:36 od juwa2 »

Rellik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
    • dv-foto
Re:Rozlišení velikosti znaků při filtrování - dolphin
« Odpověď #2 kdy: 23 Prosince 2018, 17:15:04 »
Hmm díky za nakopávku, nicméně jsem s ní moc nepochodil... Už po prvním příkazu jak v terminálu, tak v gui...
A z toho nastavení configu opravdu nevím jak při filtraci souborů dle velikosti písma nastavit požadované filtrování... :(

U screenu s dolphinem je vidět filtrační okénko, kterým jsem dřív filtroval stejné názvy souborů podle velikosti písmen přílohy. Teď to zobrazí všechny... To jen pro představu o co mi jde. Vráti starší verzi systému nemůžu, protože jsem reinstaloval systém když jsem si ho rozbil díky předělávce jednoho disku z NTFS na EXT4... Pro instalaci jsem si stáhl poslední instalační balík LTS Kubuntu a při instalaci dal rovnou aktualizace... Takže tady cesta taky nevede... :(
No pokud to nepůjde tak si budu asi muset zvyknout no...
Jinak v kubuntu není nabídka "Systém>Volby>Vzhed a chování>Nastavení KDE". Je jen volba "Nastavení systému" A tam není jak nastavit rozlišení velikosti písem... :(
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.

PC: i5-10400, 12Gb DDR4, Mainboard Asus B560-PLUS, GK Asus GT730, HDD ADATA SX6000 M.2 PCIe NVMe 256GB (systém)+ SSD Crucial 128Gb  + HDD Seagate Barracuda 1Tb (data).

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Rozlišení velikosti znaků při filtrování - dolphin
« Odpověď #3 kdy: 23 Prosince 2018, 17:33:13 »
Hmm díky za nakopávku, nicméně jsem s ní moc nepochodil... Už po prvním příkazu jak v terminálu, tak v gui...
A z toho nastavení configu opravdu nevím jak při filtraci souborů dle velikosti písma nastavit požadované filtrování... :(

U screenu s dolphinem je vidět filtrační okénko, kterým jsem dřív filtroval stejné názvy souborů podle velikosti písmen přílohy. Teď to zobrazí všechny... To jen pro představu o co mi jde. Vráti starší verzi systému nemůžu, protože jsem reinstaloval systém když jsem si ho rozbil díky předělávce jednoho disku z NTFS na EXT4... Pro instalaci jsem si stáhl poslední instalační balík LTS Kubuntu a při instalaci dal rovnou aktualizace... Takže tady cesta taky nevede... :(
No pokud to nepůjde tak si budu asi muset zvyknout no...
Jinak v kubuntu není nabídka "Systém>Volby>Vzhed a chování>Nastavení KDE". Je jen volba "Nastavení systému" A tam není jak nastavit rozlišení velikosti písem... :(

1. Podrobnou filtraci se musíš pokusit nastavit přímou editací config souboru, jinak to ani nejde.
2. Předchozí verzí jsem měl na mysli Dolphin/Baloo, nikoli OS... (= dát tam tu verzi která tam byla předtím).
3. Úpravou diskových oddílů se systém běžně rozbít nedá - domnívám se, že rozbitý ani nebyl, stačilo opravit zavaděč.
Reinstalace byla zbytečná....
4. Proč si systém nezálohuješ? Pak bys neměl tyto starosti...
« Poslední změna: 23 Prosince 2018, 17:36:26 od juwa2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.