Ostatní > Archiv

Kubuntu 7.04 a Truecrypt [Vyřešeno]

(1/10) > >>

miset:
Uprgradoval jsem na 7.04, vše v pohodě, až na to, že mi nejde Truecrypt. Při spuštění z příkazové řádky se normálně spustí, vyžádá si heslo a teprve po jeho zadání a ověření, že je správné vypíše chybu :

FATAL: Module truecrypt not found.
Failed to load TrueCrypt kernel module

Pokud to spustím z GUI rozhraní (forcefield), vyhodí to okno s hláškou :

Unknow exit code: Contact developer

Nevíte někdo co s tím? Mám nainstalovanou verzi 4.3 (problém by mohl být v tom, že to je pro 6.10, ale kompilace zdrojáku se také nějak nedaří)

Michal Breškovec:
Modul jádra z verze pro ubuntu 6.10 není s verzí 7.04 kompatibilní. Máš v podstatě jen dvě možnosti - buď počkáš na balík pro 7.04, nebo si to zkompiluješ sám. Já jsme to dělal zrovna předevčírem a nic na tom není.
* Stáhneš si a rozbalíš zdrojáky,
* nainstaluješ metabalík build-essential
* nainstaluješ zdrojáky jádra, balík linux-source-2.6.20
* zdrojáky jádra se ti uloží do /usr/src v tar.bz2, takže je ještě nutné je rozbalit:

--- Kód: ---cd /usr/src
sudo tar xvfj linux-source-2.6.20.tar.bz2
--- Konec kódu ---
* udělej symbolický link na zdrojáky jádra:

--- Kód: ---sudo ln -s /usr/src/linux-source-2.6.20 /usr/src/linux
--- Konec kódu ---
* zkompiluj moduly jádra

--- Kód: ---sudo make -C /usr/src/linux config modules
--- Konec kódu ---
Na všechny otázky jen mačkej Enter, bude jich celkem dost a pak do bude celkem dlouho kompilovat
* vlez do adresáře, kam jsi rozbalil zdrojáky TrueCryptu a spusť

--- Kód: ---sudo ./build.sh
sudo ./install.sh
--- Konec kódu ---
To je vše, mělo by to fungovat.

miset:
Díky, Corwine78, skvělá a vyčerpávající odpověď. Proto mi nešla ta kompilace (dělal jsem vlastně až ten poslední krok, bez těch předchozích s jádrem). Tož to vyzkouším, prvně v životě budu kompilovat jádro, tak doufám, že to nebude poslední věc, kterou v Kubuntu uvidím :-). Ale když jsem už našel dokonce dvě grafické nadstavby, tak to by byl čert v tom, abych to nerozchodil.

Michal Breškovec:
Neboj, vlastně kompiluješ jen moduly, takže do běžícího jádra vůbec nezasahuješ. Je to velmi jednoduché, jen ta kompilace trošku trvá.

miset:
Ahojky, tak i přes polopatistický návod se něco někde nezdařilo, neboť po vložení hesla se objeví tato hláška:
insmod: error inserting '/usr/share/truecrypt/kernel/truecrypt-2.6.20.ko': -1 Invalid module format
FATAL: Error inserting truecrypt (/lib/modules/2.6.20-15-generic/extra/truecrypt.ko): Invalid module format
Failed to load TrueCrypt kernel module

předpokládám, že příkaz mám správně: sudo truecrypt /media/disk/tc01.tc /mnt/TC

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi