Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: conter strike - klavesnica  (Přečteno 4990 krát)

ericos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
conter strike - klavesnica
« kdy: 01 Května 2007, 16:02:29 »
mam taky problem. CS som si rozbehal cez cedegu, ale v hre mi blbne klavesnica.. respektive, pismena fugnuju, ale specialne znaky nie. napr. pri kupovani, chcem kupovat cislami ale neda sa... nevite co s tym??

Lako

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
conter strike - klavesnica
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2007, 16:50:51 »
Neviem ci to pomoze, ale skus prekopirovat vsetky fonty zo zlozky windows/fonts/, ak mas nainstalovany aj win, do zlozky windows/fonts v cedege, ak tam nieco take je. Ja mam wine a mam to tak spravene a funguje mi vsetko ako ma.

ericos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
conter strike - klavesnica
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2007, 17:53:56 »
bohuzial, nefunguje to... mne nefunguje ani klavesa ; na spustenie konzoly.. sprava sa ako klavesa +

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
conter strike - klavesnica
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2007, 18:53:24 »
Tuším, v čem je problém...
ve Wine se tuším používá jiná klávesnice než v Ubuntu...
Jak to nastavit, nevím, Wine defakto nepoužívám
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Warp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
conter strike - klavesnica
« Odpověď #4 kdy: 01 Května 2007, 19:26:23 »
V configu CS to jde přinejhorším přemapovat kamkoliv. Jinak klávesa konzole je spíš znak "`" a nikoliv ";" (česká klávesnice).

ericos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
conter strike - klavesnica
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2007, 19:45:45 »
njn, ale aj tak ma stve, ze horne cisla vobec nefunguju... cize sa to neda hrat.. :(

Warp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
conter strike - klavesnica
« Odpověď #6 kdy: 01 Května 2007, 20:59:38 »
Teď jsem to zkoušel a ve wine (sice ne v CS) mi funguje přepínaní klávesnice normálně. Takže určitě máš nastavenou anglickou klávesnici?

dankez

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
conter strike - klavesnica
« Odpověď #7 kdy: 01 Května 2007, 22:15:08 »
nefunguje ti nahodou kupovanie na num. klavesnici?
Bojové sŕňa 7,04 - P4 D930 - Ati X1600

ericos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
conter strike - klavesnica
« Odpověď #8 kdy: 01 Května 2007, 22:22:29 »
ani na numerickej.. funguje iba cislo 1 :)

ericos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
conter strike - klavesnica
« Odpověď #9 kdy: 01 Května 2007, 22:26:00 »
Citace: Warp
Teď jsem to zkoušel a ve wine (sice ne v CS) mi funguje přepínaní klávesnice normálně. Takže určitě máš nastavenou anglickou klávesnici?
jo, skusal som to uz aj s anglickou, ale vysledok bol len taky, ze sa trochu neco zmenilo.. pri svk klavesnicy, ked som stiskal horne cisla, tak sa zobrazovala 1, a pri eng ked som ich stiskal tak sa zobrazoval !... jo, a mam cedegu, ne wine.. sice cedega je postavena na wine.. hm..

chrostik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
conter strike - klavesnica
« Odpověď #10 kdy: 02 Května 2007, 19:52:32 »
Mam stejny problem se Cedegou. Castecne sem to vyresil prebindovanim klaves, ale neni to ono :-(. Ale ve wine mi klavesnice v CS jede normalne(ovsem tam mam zas o neco opozdeny zvuk).

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
conter strike - klavesnica
« Odpověď #11 kdy: 02 Května 2007, 21:38:41 »
Já teda nevím,ale mě pod Wine jede zvuk (OSS) úplně v pořádku a klávesnice fachá ;)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

ericos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
conter strike - klavesnica
« Odpověď #12 kdy: 03 Května 2007, 16:10:27 »
Citace: chrostik
Mam stejny problem se Cedegou. Castecne sem to vyresil prebindovanim klaves, ale neni to ono :-(. Ale ve wine mi klavesnice v CS jede normalne(ovsem tam mam zas o neco opozdeny zvuk).
njn, aj mne vo wine facha klavesnica v pohode, len s tym zvukom mam tiez problem..

EDIT: tak ten zvuk som vyriestil podla tohto: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=422646&highlight=libjack.so

ale problem je v tom, ze hoci klavesnica vo wine ide v poho, zvuk ide dobre, ale ked dam change game, tak tam nemam CS... :(

EDIT2: hm, tak som prisiel na to, ze ked spustim hru cez cedegu tak numericka klavesnica funguje, ale ked ju zhodim, tak uz nie.. aj tak mi nefunguju horne cisla a tie su potrebne na prepinanie zbrani...

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
conter strike - klavesnica
« Odpověď #13 kdy: 04 Května 2007, 23:03:32 »
Citace: ericos
ale problem je v tom, ze hoci klavesnica vo wine ide v poho, zvuk ide dobre, ale ked dam change game, tak tam nemam CS... :(
Stačí přidat -game cstrike (nebo nějak tak :) )
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

ericos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
conter strike - klavesnica
« Odpověď #14 kdy: 05 Května 2007, 01:42:52 »
super, fachci to v poho.. len ma stve ze to pri OpenGL ide pomalsie, ale nejak to vydrzim hrat cez software renderer... :)

chucki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
conter strike - klavesnica
« Odpověď #15 kdy: 21 Června 2007, 16:59:06 »
Citace: chrostik
Mam stejny problem se Cedegou. Castecne sem to vyresil prebindovanim klaves, ale neni to ono :-(. Ale ve wine mi klavesnice v CS jede normalne(ovsem tam mam zas o neco opozdeny zvuk).
Zdravim a pozdravuji. Ja vyresil problem se zvukem podle http://appdb.winehq.org/appview.php?iVersionId=3731 konkretne sekce Counter Strike Source using ALSA sound. Pomohlo i pro Counter Strike 1.6...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.