Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Autor Téma: Extrakce titulků z DVD a Videa  (Přečteno 4321 krát)

Rover623

Extrakce titulků z DVD a Videa
« kdy: 23 Únor 2013, 14:33:50 »
Každý občas narazí na to, že potřebuje z DVD dostat přiložené titulky. Lze to udělat poměrně jednoduše a elegantně za pomoci programu OGMRip (najdete v repozitáři GetDeb). Tam nastavíte pouze jaké titulky extrahovat a v nastavení programu zvolíte způsob do čeho (formát souboru) extrahovat.

Horší je to s extrakcí titulků z video souboru. Abych řekl pravdu, pro AVI (což je asi nejběžnější formát) jsem nenašel uspokojivé řešení, protože vytváření souborů AVI nemá žádná pravidla, takže uvnitř tohoto formátu může být naprosto cokoli.

Lehčí situace je u souborů MKV, v Linuxu existuje poměrně dobrý nástroj na manipulaci s MKV (MKVToolNix), instalace
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install mkvtoolnix problémem je, že je to věcička pro terminál a dostat s její pomocí titulky z MKV je sice snadné (poměrně), ale komu se chce pořád něco psát do terminálu, zvlášť pokud těch souborů máte hodně.

Na internetu jsem sice našel pár skriptů jak to automatizovat, ale všechny jsou tak trochu polofunkční, proto jsem jeden upravil tak aby fungoval. Takže jak na to, skript si můžete stáhnout tady http://www.ulozto.cz/xXdoz8s/ripsubtitles-sh, prvně zkontrolujte zda-li má soubor spustitelný příznak (kdo neví co to je, tak to najde na Wiki). A teď už samotná extrakce, v terminálu zadejte
Kód: [Vybrat]
./ripsubtitles.sh /home/vášnick/cestaksouboru/názevsouboru chvilku počkejte a máte extrahované titulky z MKV do SRT. Pokud chcete extrahovat více souborů, nahrajte je do jednoho adresáře a zadej
Kód: [Vybrat]
./ripsubtitles /home/vášnick/cestakadresáři skript nyní projde všechny MKV soubory v zadaném adresáři a extrahuje z nich titulky.

Nyní máte titulky v souborech SRT, s kódováním UTF-8. Kódování UTF-8 ovšem některé DVD přehrávače nečtou, převod na Windows-1250 je snadný, soubor otevřete v oblíbeném textovém editoru a uložte znovu s kódováním CP-1250.

aloisam

  • Host
Re:Extrakce titulků z DVD a Videa
« Odpověď #1 kdy: 23 Únor 2013, 19:56:44 »
avi neobsahuje "proud" s titulky, ty jsou "vypáleny" přímo do videa a imho je od tam nedostane nic... Podobně to může být i s mkv. Zzáleží na tom, jak jsou v něm titulky uloženy...