Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s fsck při bootování.  (Přečteno 1557 krát)

kuxpik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Problém s fsck při bootování.
« kdy: 05 Srpna 2007, 11:12:38 »
Mám problémy se SATA diskem. Při práci na PC, (Ubuntu 7.04), došlo pravděpodobně k problému s diskem a zatuhl systém. Po tvrdém restartu bios nenašel disk, musel jsem ho vypojit a znova zapojit. Problém ale nastal, při bootování. Při kontrole file systemu fsck u oddílu sda4 naběhne recovering journal a pak pc zatuhne a je konec. Zkoušel jsem provést kontrolu toho oddílu fsck z live cd, ale stalo se to samé při recovering journal se pc kouslo a vyřešil to jenom tvrdý restart. Nevíte někdo jak z toho ven. Mám na disku spoustu dat a nechtěl bych o ně přijít. Ještě bych dodal, že se mi to už jednou stalo, ale tehdy jsem to vyřešil reinstalací systému.
Díky za rady.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Problém s fsck při bootování.
« Odpověď #1 kdy: 05 Srpna 2007, 11:36:27 »
Moc tomu nerozumím, ale nechte fsck nějaký čas být, i když to vypadá, že nic nedělá. Koukejte na diodu HDD, zda-li neproblikává.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
Problém s fsck při bootování.
« Odpověď #2 kdy: 05 Srpna 2007, 12:05:18 »
Máš v BIOSe zapnutú podporu pre S.M.A.R.T? (Ak už nie je neskoro :()
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

kuxpik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Problém s fsck při bootování.
« Odpověď #3 kdy: 08 Srpna 2007, 10:13:39 »
Citace: milhouse
..., ale nechte fsck nějaký čas být, i když to vypadá, že nic nedělá. Koukejte na diodu HDD, zda-li neproblikává.
Nechal jsem fsck jet asi 3 hodiny a nic se nestalo. Takže jsem to zkusil jinak. Půjčil jsem si hdd a nainstaloval Ubuntu 7.04 a zkusil pomocí fsck zkontrolovat ten disk, co zlobil a co se nestalo, opět se kousnul systém. Takže jsem se na ten disk zkusil dostat ve windows u známého pomocí Ext2IFS. Podařilo se, ale když jsem chtěl to samé udělat u sebe tak tento postup selhal. Už pomalu smiřuji, že je konec. Ale co by mě zajímalo, proč se Linux při kontrole toho disku !!!sekne!!!

kuxpik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Problém s fsck při bootování.
« Odpověď #4 kdy: 08 Srpna 2007, 10:14:23 »
Citace: vadimo
Máš v BIOSe zapnutú podporu pre S.M.A.R.T? (Ak už nie je neskoro :()
Podporu S.M.A.R.T jsem měl zapnutou.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.