Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: kabelaz  (Přečteno 8941 krát)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6033
Re:kabelaz
« Odpověď #25 kdy: 19 Června 2012, 08:52:50 »
Kód: [Vybrat]
ČSN EN 50174-2
Tak a můžete si studovat :-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re:kabelaz
« Odpověď #26 kdy: 19 Června 2012, 09:51:57 »
zemnícím kolíku v zásuvce, což není dobrá varianta.
a proč by neměla být? tedy pokud, jak jsem uvedl, se bavíme o třívodičovém rozvodu a uzemnění na ochranný vodič (tedy středový kolik, chceš-li). Takto uzemnit klasické přepěťovky, které uzemnění vyžadují OK. Samozřejmě ve dvouvodičovém rozvodu to nejde (už z podstaty věci). Ono uzemnit se dá i tak, že na kovovou tyč zatlučenou do hloubky cca tři metry přivedu zemění:)
Já o žádném "středovém kolíku" nic nepsal, budiž ti k duhu. Podle toho, co píšeš, tak by na tu pojišťovnu běžel velice rychle, protože zemnění kabelu je krásná věc ale jak ho provést, že?  A, jestli vůbec..Že bych si doma v obýváku zakopal pár zemnících tyčí, abych měl jistotu??

a není ono topení a ochranný vodič (ten středový kolík v zásuvce) ve třívodičovém provedení spojeno?;-) Fakt mi uniká, proč je zásuvka špatná volba:) Prosím o vysvětlení (bo já si to fakt nemyslím a  vysvětluji proč - ochranný vodič, takový ten zelenožlutý, je připojen jak na kostru topení, tak na středový kolík v zásuvce). Ani skrze jedno místo nesmí tétct proud. A středový kolík jsem doplnil já, aby bylo jasné, o čem se bavíme - zem, fáze a ochrana jsou zcela rozdílné pojmy.
« Poslední změna: 19 Června 2012, 09:54:58 od timmynovak »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.