Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bankovnictví od KB, aplikace Profibanka  (Přečteno 3966 krát)

Pipkin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Bankovnictví od KB, aplikace Profibanka
« kdy: 13 Prosince 2010, 08:22:21 »
Zdravím,

nevím jestli to tady už někdo neřešil. Ale nic takového jsem nenašel. V naší společnosti používáme internetové bankovnictví Profibanka od Komerční Banky. Zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenosti se zprovozněním této aplikace na Linuxu. Nemám na mysli službu Mojebanka ale aplikaci Profibanka.

Pomale nad tím už ale lámám hůl, protože jsem si psal s technickou podporou a výsledek komunikace byl tento:

Citace
Vážený pane,
 
aplikaci Profibanka není možné provozovat na jiných platformách než MS Windows. Důvodem je využití MS SQL serveru pro dotabázi a prohlížeče Internet Explorer pro HTML formuláře. Současně technologie čipových karet je také vyvíjena pouze pro operační systémy Windows. S ohledem na tyto skutečnosti neuvažujeme o změně technologie pro aplikaci Profibanka.
 
Na linuxových platformách (Ubuntu, Fedora, Mandriva, a.j.) a příp. Mac OS lze provozovat službu Mojebanka, jenž nemá vlastní databázi, je ve webovém rozhraní a tudíž multiplatformní. Pro zprovoznění postačí instalace rozhraní Java a povolení cookies.
 
Podrobnosti o technických podmínkách naleznete na adresách:
 
http://www.mojebanka.cz/file/cs/technicke_podminky_prime_bankovnictvi_KB.pdf
http://www.mojebanka.cz/file/cs/technicke_podminky_prime_bankovnictvi_KB_20110122.pdf

Po vysvětlení, že potřebuji opravdu aplikaci Profibanka a né Mojebnaka ( jsme totiž větší společnost ) a potřebujeme přímý kanál mě odepsali následující:

Citace
Vážený pane,
 
nahradit SQL Server MYSQL není možné z důvodu použití zcela jiného programovacího jazyka, což by vedlo k nemožnosti ovládání databáze. Prohlížeč Internet Explorer je potřeba, neboť aplikace Profibanka využívá jeho jádra. Dalšími důvody závisloti na produktech společnosti Microsoft corp. je využítí rozhraní XML parser, MDAC a dalších. Faktem zůstává nemožnost použití technologie čipových karet na "nemicrosoftích" platformách.
 
Jediná reálná možnost je virtualizace operačního systému Windows.

Už skoro ani nepředpokládám, že by znal někdo nějaké řešení. Jen jsem to chtěl ještě zkusit zde. A také jsem se chtěl podělit o moji zkušenost.
« Poslední změna: 13 Prosince 2010, 15:18:00 od Pipkin »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2471
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Bankovnictví od KB, aplikace Profibanka
« Odpověď #1 kdy: 13 Prosince 2010, 08:33:54 »
Tak to je na změnu banky.
Já teda rači měním banku, než OS (zpět ke starému).
Ale zatím Linux banku pro firmy stále jen hledám...
« Poslední změna: 13 Prosince 2010, 09:25:13 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Pavel Půlpán

Re: Bankovnictví od KB, aplikace Profibanka
« Odpověď #2 kdy: 13 Prosince 2010, 08:36:15 »
Na změnu banky? Která banka má business class banking aplikaci s podporou non-MS platformy?

REDONIUS

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Bankovnictví od KB, aplikace Profibanka
« Odpověď #3 kdy: 13 Prosince 2010, 16:59:35 »
Žádná  :)

Ona ta slavná Profibanka nefunguje ani 100% na widlích (vím o čem mluvím ;) )
Bohužel - taky sem se pídil a nedopídil.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.