Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firestarter blokuje pristup na druhy pc  (Přečteno 1940 krát)

Jan__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 151
Firestarter blokuje pristup na druhy pc
« kdy: 16 Července 2008, 16:54:50 »
Viete niekto poradit s nastavenim Firestarteru? Pri pokuse pripojit sa na pocitac s winxp do jeho  zdielanych zloziek s  pc ubuntu je neuspesne pokial mam zapnuty firestarter - zlozky ktore su zdielane nie je vidiet.Pripojenie zacne fungovat v okamihu vypnutia firestarteru. Na na pc s ubuntu sa mozem pripojit aj ked je firestarter spusteny bez problemov.
Ten isty problem nastava ak na oboch pc je spustene ubuntu, dokial nevypnem na oboch firestarter.

Na oboch pc mam nastavene pevne ip adresy a su vo vnutornej sieti prepojene routrom.
Ubuntu  12.04 [prostredie gnome]  

MB: MSI P55M-GD45, CPU: Intel core i5-760, Grafika: GTX 560 Ti , HDD:  2x HDD Seagate Barracuda 500GB a 250GB, RAM: 12 GB, Monitor - EIZO 20" S2001W Pomer 16:10

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Firestarter blokuje pristup na druhy pc
« Odpověď #1 kdy: 16 Července 2008, 17:13:45 »
V events-show column si sapni vstup, vystup. Potom v zalozke events budes vidiet co firestsrter blokuje a budes aj vidiet ci je to vystup alebo vstup.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Jan__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 151
Re: Firestarter blokuje pristup na druhy pc
« Odpověď #2 kdy: 16 Července 2008, 18:44:22 »
Dobre, ale ako to nastavim t.j ako povolim pripojenie?
Ubuntu  12.04 [prostredie gnome]  

MB: MSI P55M-GD45, CPU: Intel core i5-760, Grafika: GTX 560 Ti , HDD:  2x HDD Seagate Barracuda 500GB a 250GB, RAM: 12 GB, Monitor - EIZO 20" S2001W Pomer 16:10

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Firestarter blokuje pristup na druhy pc
« Odpověď #3 kdy: 16 Července 2008, 19:02:06 »
Na poslednej karte policy mas v editing inbount traffic policy a outbount traffic policy.V outbount mas nastavenie restrictive ... whitelist co zakaze vsetku komunikaciu a ty povolujes co potrebujes v kolonkach pod tym.(pravym klik- +add rule). Pripadne Perrmisive ... Blacklist co je povolena komunikacia a ty zakazujes co potrebujes.
Dufam ze som to napisal dobre. Skusaj.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

hujer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Firestarter blokuje pristup na druhy pc
« Odpověď #4 kdy: 16 Července 2008, 22:00:08 »
Obávám se, že jde o nějaký kapric firewallu. nemám nastavenu na firewallu žádnou restrikci ani filtrování, podle všech pravidel by se měl chovat naprosto transparentně a neměl by ovlivňovat síťový provoz. Aspoň doposud všechny firewally, s nimiž jsem přišel do kotaktu, které neměly definovány žádné bezpečnostní politiky, se tak chovaly. Takto nastavený firewall nedetekuje žádné události a nepíše žádná hlášení o pokusech o narušení. Bez ohledu na to ale brání připojení prostřednictvím VPN a, chci-li se připojit, musím jej explicitně Firestarterem vypnout. Navíc, klienty VPN se chovají různě. Cisco klient se po vypnutí firewallu připojí a funguje, klient MS si po svém přiojení k VPN firewall zase spustí a nefunguje. Firewall je třeba opět vypnout. Zapnu-li firewall po připojení k VPN pomocí kteréhokoli z klientů, blokuje se provoz přes VPN. Ne že by mi vadilo vypínat firewall při každém staru počítače, ale přeci jenom jsou to dvě kliknutí a jedno zadání hesla. Zdržuje to. Nevíte někdo, jak firewall vypnout úplně a definitivně. Díky. ???

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Firestarter blokuje pristup na druhy pc
« Odpověď #5 kdy: 17 Července 2008, 08:01:04 »
hujer. Firewall v ubuntu je standardne vypnuty kym ho neaktivujes.(tak sa pise) Nastavuje sa cez konfiguracny subor. Hladaj iptables.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

hujer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Firestarter blokuje pristup na druhy pc
« Odpověď #6 kdy: 24 Července 2008, 00:35:23 »
Díky, odinstaloval jsem ho úplně a funguje to.

Ilja Iljič

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Firestarter blokuje pristup na druhy pc
« Odpověď #7 kdy: 25 Července 2008, 08:22:28 »
Firestarter je po instalaci a následném prvotním nastavení standardně automaticky zapnutý. A protože to je grafický nástroj, pravidla se v něm nastavují v jeho gui. Konkrétně v tomto případě je třeba je spustit (gksu firestarter), pak v záložce Strategie vybrat Strategie pro příchozí provoz a následně do okénka Povolit spojení z počítače vepsat IP druhého počítače. Potom buď restartovat či nikoli, podle toho, jak máte nastaveno uplatňování změn strategie.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.