Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pojďme pomoct zlepšovat Unity  (Přečteno 38270 krát)

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #50 kdy: 14 Ledna 2011, 22:33:00 »
Ja nejsem proti gui....Jen nemam rad kdyz na mne nekdo neco testuje...

pouzivaj LTS a nie nightbuildy ;-)

inac taka zaujimava novinka (pre phoronix a omgubuntu citatelov nic nove :-D)
http://www.omgubuntu.co.uk/2011/01/ubuntu-11-04-to-ship-with-2d-unity-session

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #51 kdy: 15 Ledna 2011, 12:52:38 »
ten starsi vzhlad mi prisiel prehladnejsi ako tento novy


novy
stary


« Poslední změna: 23 Ledna 2011, 12:28:56 od Filip Dominec »

aloisam

  • Host
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #52 kdy: 15 Ledna 2011, 14:44:20 »
no mně to přijde stále stejně de*ilní. ;) Místo toho aby to vylepšovali, tak je to pořád ještě horší než v unity 10.10.. kde jsou "místa"? "aplikace"? taky to rozdělení na barevný a šedý ikony, bylo 100x přehlednější, než kterýkoliv z těchto dvou konceptů.. ale pořád jim ještě věřím. :)

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #53 kdy: 15 Ledna 2011, 14:50:17 »
Mně se třebas ještě Places nanainstalovaly kvůli chybějícím knihovnám. Ale jinak mi přijde dost blbý to autohide, prostě by mělo stačit najet myší doleva a mělo by se to objevit, najíždět myší až nahoru do rohu jako u GS mi přijde zbytečně zdlouhavý:/. Jinak barvově byla minulá verze určitě přehlednější.... Taky stále eště věřím.. nebo spíš doufám:D
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #54 kdy: 15 Ledna 2011, 15:37:56 »
Já jsem se v Ubuntu vrátil ke Kubuntu. Tady pro mne Unity skončilo. :)

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #55 kdy: 15 Ledna 2011, 21:33:13 »
Já jsem se v Ubuntu vrátil ke Kubuntu. Tady pro mne Unity skončilo. :)
Taky a naprostá spokojenost s 10.10 :)

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #56 kdy: 16 Ledna 2011, 08:00:28 »
ten starsi vzhlad mi prisiel prehladnejsi ako tento novy

Tak jsem si všimnul toho, že přibyly nové funkce v nastavení Compizu. Jdou tam nastavit různé efekty, vypnout barevné podsvícení ikon, autohide a ještě něco dalšího... Takže pokud se někomu nelíbí nová aktualizace, tak to lze většinou povypínat :)
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #57 kdy: 16 Ledna 2011, 17:34:00 »
jo, aj ja som to zas cital na omgubuntu

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #58 kdy: 20 Ledna 2011, 21:15:16 »
Já jsem se v Ubuntu vrátil ke Kubuntu. Tady pro mne Unity skončilo. :)
No a já, jak vidím vývoj Ubuntu, tak se mi chce vážně brečet/zvracet..... asi chtějí "zabít" Gnome, nebo ubuntu?
Moje příští distro rozhodně Ubuntu asi nebude, pokud tam ten paskvil, místo Gnome3 dají....
No uvidím, možná mu dám šanci a nainstaluji finální verzi a pak se rozhodnu, zda přežije u mě, nebo zda už bude pro mě distro Ubuntu navždy mrtvé... :-/
Už vidím ty nápisy na masových hrobech "Zbohem Ubuntu, měli jsme tě rádi....", ale pošilhávám po KDE, tak asi možná nakonec to moje nepřekonatelné a nejlepší Gnome vyměním za KDE!

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

pivik

  • Host
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #60 kdy: 20 Ledna 2011, 21:47:31 »
Nicméně Gnome Shell začíná vypadat velice slušně. Nevím proč se ho Ubuntu vzdalo.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #61 kdy: 20 Ledna 2011, 21:58:13 »
Já jsem se v Ubuntu vrátil ke Kubuntu. Tady pro mne Unity skončilo. :)
No a já, jak vidím vývoj Ubuntu, tak se mi chce vážně brečet/zvracet..... asi chtějí "zabít" Gnome, nebo ubuntu?
Moje příští distro rozhodně Ubuntu asi nebude, pokud tam ten paskvil, místo Gnome3 dají....
No uvidím, možná mu dám šanci a nainstaluji finální verzi a pak se rozhodnu, zda přežije u mě, nebo zda už bude pro mě distro Ubuntu navždy mrtvé... :-/
Už vidím ty nápisy na masových hrobech "Zbohem Ubuntu, měli jsme tě rádi....", ale pošilhávám po KDE, tak asi možná nakonec to moje nepřekonatelné a nejlepší Gnome vyměním za KDE!

Ufff. Viz. výše, jak napsal V. Trefný :

Citace
Citace
Citace: Filip Dominec  12 Leden 2011, 22:05:52

Gnome si ale budeš moci i nadále doinstalovat (apt-get install gnome), jestli to dobře chápu.

To chápeš špatně. Gnome v Ubuntu pořád bude. Na tom se vůbec nic nemění. Mění se akorát ta část, která komunikuje s uživatelem. Mění ji i samo Gnome -- místo panelu, plochy a správce oken nasadí Gnome Shell a Ubuntu jen místo Gnome Shell nasadí Unity. Tam "dole" pod Gnome Shell i pod Unity je pořád to staré dobré Gnome a dokud bude podporován Gnome Panel a Metacity, pořád je půjde úplně snadno "zapnout" a to nejjednodušeji z přihlašovacího okna, kde už teď va Natty lze vybrat "Ubuntu Classic Desktop" a dostat úplně klasické "Gnome" s plochou a dvěma panely.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #62 kdy: 21 Ledna 2011, 07:13:26 »
Dneska se v aktualizacích nainstaloval dash

http://www.omgubuntu.co.uk/wp-content/uploads/2011/01/image13.png

Je to ale úplně raná fáze vývoje, takže to berte s rezervou:D
« Poslední změna: 21 Ledna 2011, 08:54:07 od Vojtěch Trefný »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #63 kdy: 22 Ledna 2011, 23:08:24 »
Chtěl bych k tématu dodat takový svůj zvyk: Když vyjde nějaká čupr nová fíčura, představte si ji tak, jako by byla udělaná v Gnome 1, nebo Win 3.11 -- prostě s hranatou 16-barevnou grafikou.

Pokud vám i potom připadá super, je pravděpodobné, že jde opravdu o něco smysluplného. :)
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #64 kdy: 23 Ledna 2011, 07:23:05 »
Chtěl bych k tématu dodat takový svůj zvyk: Když vyjde nějaká čupr nová fíčura, představte si ji tak, jako by byla udělaná v Gnome 1, nebo Win 3.11 -- prostě s hranatou 16-barevnou grafikou.

Pokud vám i potom připadá super, je pravděpodobné, že jde opravdu o něco smysluplného. :)

Jenomže s 16-barevnou grafikou by dneska nefungovalo už prakticky skoro nic... K čemu by byl přehrávač filmů? K čemu GIMP a Inscape? atp. Prostě pokud by dneska měl počítač jenom 16-barevnou grafiku, tak by se jeho funkčnost výrazně omezila.
Samozřejmě, terminál by fungoval úplně v pohodě. Ale myslím si i tak, že by hodně hodně uživatelů od linuxu odešlo.
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #65 kdy: 23 Ledna 2011, 12:37:09 »
Chtěl bych k tématu dodat takový svůj zvyk: Když vyjde nějaká čupr nová fíčura, představte si ji tak, jako by byla udělaná v Gnome 1, nebo Win 3.11 -- prostě s hranatou 16-barevnou grafikou.

Pokud vám i potom připadá super, je pravděpodobné, že jde opravdu o něco smysluplného. :)

Jenomže s 16-barevnou grafikou by dneska nefungovalo už prakticky skoro nic... K čemu by byl přehrávač filmů? K čemu GIMP a Inscape? atp. Prostě pokud by dneska měl počítač jenom 16-barevnou grafiku, tak by se jeho funkčnost výrazně omezila.
Samozřejmě, terminál by fungoval úplně v pohodě. Ale myslím si i tak, že by hodně hodně uživatelů od linuxu odešlo.

Jednak se omlouvám za předchozí half-off-topic, jednak jsem to asi nenapsal jasně. Jde mi o to, že má-li člověk používat něco dlouhodobě, i nejlepší eye-candy se mu okouká a omrzí.

Takže když posuzuju, jestli je nějaká funkce užitečná, odhlédnu od toho, zda to udělali hezké nebo ošklivé.

Pokud by přehrávač filmů neuměl 24-bitové barvy, tak by mu ovšem chyběla docela podstatná funkce.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #66 kdy: 23 Ledna 2011, 13:15:44 »
Každopádně máš pravdu v tom, že nejde zakládat úspěch aplikace (potažmo celého systému) jenom na vzhledu. Ale na druhou stranu i vzhled hraje svou roli.
Je docela i pochopitelný, že pokud se srovná Unity a gnome-panel, tak gnome-panel je v současnosti o několik tříd ve předu- a to hlavně v otázce funkčnosti. V Unity se nedá nic moc nastavovat, není tam spouštěč aplikací, nelze tam jednoduše nastavit prakticky nic. A navíc se to zatím nemá měnit. Sice některý základní věci tam ještě přibudou, ale se zbytkem se počítá až spíš do další LTS (počítám hlavně ty všechny možný nastavení apod.), a do tý doby si myslím bude "starý klasický" gnome-panel na tom líp. A dál se asi uvidí... Ale vzhledem k tomu, že je to celý běh na dlouhou trať a novinek se budem dočkávat nejspíš poskrovnu, tak je podle mě dobře na ně vytvořit aspoň nějakou odezvu, ne jenom tu negativní nebo slepě optimistickou, ale i tu, kdy tomu prostě dáme šanci a neodsoudíme k zahubě celý projekt proto, že se nám nelíbila první Alpha verze 11.04.
Jak teda říkám- funkčnost je nad vzhledem určitě důležitější, ale ta funkčnost tam přijde taky, ale jak to vypadá, tak asi až po vizuální stránce a v průběhu let...

Pokud jsem napsal nějakou blbost, tak mě prosím opravte, diskusi se nebráním, je to jenom pohled jak to vidím já.
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #67 kdy: 24 Ledna 2011, 10:01:01 »
Já myslím, že téměř každý projekt, který prvně řeší design až dodatečně funkčnost, je předem odsouzen k záhubě. Samozřejmě za podmínky, že to neprodává Steve Jobs :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #68 kdy: 24 Ledna 2011, 17:31:41 »
Já myslím, že téměř každý projekt, který prvně řeší design až dodatečně funkčnost, je předem odsouzen k záhubě. Samozřejmě za podmínky, že to neprodává Steve Jobs :)

JJ, ten správný design je funkční design:-) a mimochodem design apple je výtečný zejména po funkční stránce...
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #69 kdy: 24 Ledna 2011, 17:50:16 »
Já myslím, že téměř každý projekt, který prvně řeší design až dodatečně funkčnost, je předem odsouzen k záhubě. Samozřejmě za podmínky, že to neprodává Steve Jobs :)

JJ, ten správný design je funkční design:-) a mimochodem design apple je výtečný zejména po funkční stránce...

Sice máte pravdu, ale i tak si myslím že na odsuzování Unity pro nefunkčnost je opravdu hodně brzy...
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

radarov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #70 kdy: 11 Února 2011, 00:21:08 »
Já jsem uživatelem KDE, ale asi nové Ubuntu vyzkouším. Má to být pro lidi a lidi se mnění. Nevím kdo jste jak starý, ale vydím reakce školáků a ti budou novými uživateli. Dnešní mládež (mimochodem je mi 26  :) ) je líná vypisovat a hledat. Chtějí kliknout a mít hotovo ... je nezajímá co tem počítač vypisuje za blbosti - stejně nevědí co to znamená. Většina z nich utekla zpět k woknům ... kliknou a hrajou ... woknouzí prostředí je všude kolem nich a oni ho znají = nehledají, ale vědí kde to je. Jestli má Gnome přežít tak se musí změnit. Nekopírovat!!! ale nový uživatel musí kouknout a vědět. Kliknout a používat.

Já jsem na svých KDE 10.10 rozchodil všechno co jsem chtěl a ostatní si choděj ke mně zahrát, protože jim to na woknech nejde. Jenže!!! - oni nechtějí vypisovat příkazy. Chtějí kliknout a používat. K tomu musí být OS intuitivní, jednoduchý na používání a funkční.

Mněli by se půl na půl zabývat funkčností i vzhledem.

Proč byl takový velký ohlas Vist a 7ček? Je to jednoduché - nová klikačka - hezčí, barevnější a s podporou nových programů které jsou nanic, ale lákají.

Často jsem taky rád když můžu jen kliknout a používat. Proto používám KDE - kliknu a použiju: u běžných aplikací - a nebo se můžu zavrtat do příkazů a spouštět si to samé přez konzoli.

Nové v Linuxu je občas rysk který nutí i konkurenci ke změně, ale někdy se to nevydaří.

Chce to svěžes, ale ne za cenu házená meteoru na dinosaury  ;)
ubuntu 16.04 (14.04)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #71 kdy: 11 Února 2011, 10:03:58 »
Já jsem uživatelem KDE, ale asi nové Ubuntu vyzkouším. Má to být pro lidi a lidi se mnění. Nevím kdo jste jak starý, ale vydím reakce školáků a ti budou novými uživateli. Dnešní mládež (mimochodem je mi 26  :) ) je líná vypisovat a hledat. Chtějí kliknout a mít hotovo ... je nezajímá co tem počítač vypisuje za blbosti - stejně nevědí co to znamená. Většina z nich utekla zpět k woknům ... kliknou a hrajou ... woknouzí prostředí je všude kolem nich a oni ho znají = nehledají, ale vědí kde to je. Jestli má Gnome přežít tak se musí změnit. Nekopírovat!!! ale nový uživatel musí kouknout a vědět. Kliknout a používat.

Já jsem na svých KDE 10.10 rozchodil všechno co jsem chtěl a ostatní si choděj ke mně zahrát, protože jim to na woknech nejde. Jenže!!! - oni nechtějí vypisovat příkazy. Chtějí kliknout a používat. K tomu musí být OS intuitivní, jednoduchý na používání a funkční.

Mněli by se půl na půl zabývat funkčností i vzhledem.

Proč byl takový velký ohlas Vist a 7ček? Je to jednoduché - nová klikačka - hezčí, barevnější a s podporou nových programů které jsou nanic, ale lákají.

Často jsem taky rád když můžu jen kliknout a používat. Proto používám KDE - kliknu a použiju: u běžných aplikací - a nebo se můžu zavrtat do příkazů a spouštět si to samé přez konzoli.

Nové v Linuxu je občas rysk který nutí i konkurenci ke změně, ale někdy se to nevydaří.

Chce to svěžes, ale ne za cenu házená meteoru na dinosaury  ;)
Oceňuji Tvůj názor, každý máme na něj právo. Co mi ale vadí je Tvůj pravopis. Co takhle se podívat na základy češtiny?

Rover623

Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #72 kdy: 11 Února 2011, 12:11:05 »
Tak jsem si to zkusil reálně v ALPHA2 a musím říct,nejdřív jsem z toho byl zmatenej a taky pěkně přešlej,pak jsem se v tom začal šťourat a nakonec mi to funguje jak potřebuji,všechno co často používám jsem nacpal do toho postranního panelu,nemusím mít tedy spouštěče na ploše a nemusím je tak lovit pod okny spuštěných programů.Ještě to chce aby se tomu postrannímu panelu dalo nastavit skrývání a aby applet hodin opět zobrazoval i datum a je to celkem perfektní prostředí

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #73 kdy: 11 Února 2011, 16:42:21 »
To menu se skrývá, když jej oknem "překryjete" neboli, když chcete jiné okno dostat až na kraj, tak se to menu skryje.
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #74 kdy: 11 Února 2011, 17:12:20 »
Zobrazení data:

Kód: [Vybrat]
gsettings set org.ayatana.indicator.datetime show-date true
nebo (s třípísmenou zkratkou dne):

Kód: [Vybrat]
gsettings set org.ayatana.indicator.datetime show-day true

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.