Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku  (Přečteno 196249 krát)

gusty32

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Break Monopoly
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« kdy: 02 Září 2006, 01:53:52 »
Cau,

nedame do kupy seznam notebooku, ktere jsou "Ubuntu friendly"? Potreboval bych koupit neco do firmy... Jde mi spise o soucasne modely - ktere jsou k dispozici na kramech a se zarukou.

Ja nasel jenom tohle https://wiki.ubuntu.com/LaptopTestingTeam a http://www.system76.com/ je trochu z ruky :(.

Nemate nekdo zkusenosti? Je fakt, ze Ubuntu je docela drak na HW support a na noteboocich vetsinou nema problem s wifi ani zvukem... schvalne co tu teda bude prevladat za modely ;)

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #1 kdy: 02 Září 2006, 01:55:48 »
mam Acer TravelMate 2413NLC a v pohode :-)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

gusty32

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Break Monopoly
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #2 kdy: 02 Září 2006, 02:03:08 »
Citace: reaper
mam Acer TravelMate 2413NLC a v pohode :-)
Hezky. Acery jsou mi favoriti - je to takovej "Ceskej Dell" ;)))

dan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #3 kdy: 02 Září 2006, 09:07:16 »
Mám Premio 2130

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #4 kdy: 02 Září 2006, 10:17:42 »
Mam Asus A6jc Q003 bez OS, hadejte proc :-) Vsechno v pohode, az na ctecku karet (driver podporuje jenom novy jadro, ktery vsak Edgy uz bude mit) a webkamerku BisonCam (funguje jenom mikrofon, obraz nejde).
Fungujou dokonce i multimedialni tlacitka na web a email, notas je krasne tichej, skvela grafika geforce 7300, core duo,512RAM, 80GB HDD, 15.4 lesklej display, bluetooth, taska, mys a cena 28 654kc s DPH, vrele doporucuju:-)
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

syntax_error

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
    • http://bnk.ic.cz
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #5 kdy: 02 Září 2006, 10:41:08 »
mam Gigabyte G-MAX N501...
a je to desny!
nastesti je to uz starsi kousek, navic ne moc rozsireny (nastesti).
nevim jak novejsi modely, ale z vlastni zkusenosti rikam:
Bacha na (notebooky) Gigabyte!

mimochodem, od distributora jsem to koupil pred dvema roky se SuSE 9.2, a ten system:
nebyl predinstalovanej (coz je ok)
podporoval sotva par zarizeni, nezvladal ani suspend nebo hybernaci - mozna bych to casem zprovoznil, nebo by to vyresil update, ale proc potom k tomu notebooku dodavaji system, ktery si s tim hardware proste neporadi? vsadil bych se, ze uzavreli smlouvu s Novellem, aniz by se presvedcili k cemu to vlastne dodavaji.
teprve s Ubuntu se mi podarilo rozchodit vetsinu zarizeni. jeste dat dohromady suspend a hybernaci...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #6 kdy: 02 Září 2006, 11:31:22 »
Prestigio 1560 Pentium M  1.73 Ghz (Frekvence se meni OK)
1x 512 RAM,  sbernice dual
GPU Intel 915 integrovana               -->OK
TVOUT , S-video                               -->netestovano
HDD SATA 60GB 5400ot./min,    -->OK
15" display,                                         -->OK
AC97,                                                   -->OK
3x USB2.0,                                          -->OK
ctecka 4in1,                                         -->OK
1394,                                                     -->netestovano
FireWire                                              -->netestovano
WiFi BG2200, LAN100Mbit/s,     -->OK
modem                                                -->netestovano
5x multimedial.cuflik                      -->Zprovozneno pres ACERHK utilitu
Touchpad                                            -->OK

Suspend                                              -->trochu problemy, mozna moje chyba
Hibernace                                           -->trochu problemy, mozna moje chyba
Vydrz                                                  2-4 hodiny(dle zateze)

Instalace Kubuntu DD naprosto OK. Fouka stale, mozna chyba opravy po reklamaci. Docela hezky i lehky. Vice na www.elektro4you.cz

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #7 kdy: 02 Září 2006, 12:07:32 »
Citace: kozuch82
Citace: reaper
mam Acer TravelMate 2413NLC a v pohode :-)
Hezky. Acery jsou mi favoriti - je to takovej "Ceskej Dell" ;)))
jen nejde omezit frekvence CPU . .ve widlich na to ma acer specialni program .. v ubuntu to nejde :(
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #8 kdy: 02 Září 2006, 12:11:18 »
IBM R50e Celron-M 1.4
512 ram
GK Intel 855gm
ZK Intel AC`97
HDD 40 gb/5400 PATA
DVD-RW(RAM)
WIFI 2200 BG
LAN Intel PRO/100
Trackpoint (klitoris ;-)
Multimed klavesy+klavesy cez Fn

vsetko funguje out-of-box, len suspend to ram bolo treba trochu doladit aby sa spravne prebudzal (http://www.thinkwiki.org). vydrz je tych 2-4 hod podla zatazenia a funguje aj skalovanie frekvencie (da sa nastavit aj rucne cez applet v panely).

PavelKa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #9 kdy: 02 Září 2006, 17:08:37 »
Jestli to máš do firmy, tak hlavně ne ACEr. Záruka jen rok, pokud má spotřebitel ICO.

Mám FSC Amilo 6450G vse OK

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #10 kdy: 03 Září 2006, 15:00:59 »
Asus A6R, Intel Celeron M390, ATI Radeon XPress 200M (grafika 128 sd.), DVD RW dl, 512 DDR; všechno OK automaticky (kromě zvukovky a scrolování u touchpadu, které jdou donastavit ručně)

gusty32

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Break Monopoly
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #11 kdy: 03 Září 2006, 16:12:34 »
Citace: syntax_error
podporoval sotva par zarizeni, nezvladal ani suspend nebo hybernaci - mozna bych to casem zprovoznil, nebo by to vyresil update, ale proc potom k tomu notebooku dodavaji system, ktery si s tim hardware proste neporadi? vsadil bych se, ze uzavreli smlouvu s Novellem, aniz by se presvedcili k cemu to vlastne dodavaji.
teprve s Ubuntu se mi podarilo rozchodit vetsinu zarizeni. jeste dat dohromady suspend a hybernaci...
Mno,

presne toho bych se presne bal - ze na notebooky.com nebo alzasoftu.cz k tomu davaj "Linux" misto Win XP OEM ale jestli to chodi s tim hw daneho notebooku to uz nikde nepisou - a ja jim hlavne neverim. :(

geoRG77

  • Host
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #12 kdy: 07 Září 2006, 17:49:01 »
Asus M6Va-Q029... vše OK (včetně čtečky paměťovek, touchpadu, hibernace, tlačítek, wi-fi, BT, zvuku, CPU, grafiky... už víc toho tam asi nemám). Nezkoušel jsem FireWire, nemám s čím, modem (nesnáším Český Tele***/O2) a infra (nepotřebuji).

Míla Zajíček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
    • http://www.screenprotector.cz
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #13 kdy: 07 Září 2006, 17:58:53 »
Ja mam IBM ThinkPad T42p a naprsoto v pohode, chodi vsechno vcetne lampicky :) A dostupnej je ted tusim T43p a to je skoro to samy.
HP Mini 5103 Atom N550 ArchLinux
HTPC: Ubuntu Server 11.10
 www.screenprotector.cz Ochranné fólie na PDA, Fotoaparáty a mobilní telefony.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #14 kdy: 07 Září 2006, 18:09:57 »
Fujitsu Siemens Amilo Pro V2045
Pentium-M 1.86GHz, 1GB RAM, 80HDD, DVD-R-RW-DL, 15,4 LCD 1280x800, ATI Mobility Radeon X300. 4xUSB 2.0, 1x1394, PCMCIA, SD reader, LAN Realtek 8169 Gigabit, Wireless Intel PRO 2200BG, touchpad, audio Intel HDA s chipem AD1986a

Procesor: OK - speedstep 800-1.07-1.33-1.60-1.86
Disk + radic: OK
Grafika + LCD: OK s proprietarnim ovladacem flgrx, rozliseni OK, glxgears 3164 FPS
USB 2.0: OK
1394: nemam moznost vyzkouset
Touchpad: OK vcetne skrolovani apod.
SD ctecka: nemam moznost vyzkouset, ale asi nechodi
PCMCIA: nemam moznost vyzkouset
Audio: OK
Modem: nemam moznost vyzkouset, ale asi nechodi
LAN: OK
Wireless: OK
Vypalovacka: OK

vice http://www.svethardware.cz/art_doc-AC8C9FFEA980226FC12570D500788680.html

FrantaB

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #15 kdy: 08 Září 2006, 13:28:06 »
Citace: vojtech.t
Asus A6R, Intel Celeron M390, ATI Radeon XPress 200M (grafika 128 sd.), DVD RW dl, 512 DDR; všechno OK automaticky (kromě zvukovky a scrolování u touchpadu, které jdou donastavit ručně)
Scrolování u touchpadu se mě stále nepodařilo rozběhat :-(  ...neměl by jsi nějakou radu?
JInak sem se chtěl zeptat co mikrofon a kamera? ...mě nejede ani jedno :-/
Notebook HP ProBook 4530s, OS LINUX Ubuntu/Mint, Core i5, RAM 6GB, ATI Radeon HD 6400M

zigi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 389
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #16 kdy: 09 Září 2006, 00:35:33 »
Citace: nechtej
Jestli to máš do firmy, tak hlavně ne ACEr. Záruka jen rok, pokud má spotřebitel ICO.

Mám FSC Amilo 6450G vse OK
To snad vsechny firmy (IBM, HP, ...) , jediny kdo me napada je Dell
..:: be free - use kubuntu ::..

zigi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 389
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #17 kdy: 09 Září 2006, 00:41:01 »
HP nx6110 s Celeronem-M je super ... Wifi, Bluthooth, ... OK

par neduhu s ubuntu je, ale to se vychyta

dobra volba - vyborny pomer cena : vykon
..:: be free - use kubuntu ::..

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #18 kdy: 09 Září 2006, 11:25:20 »
Citace: BAD-28
Citace: vojtech.t
Asus A6R, Intel Celeron M390, ATI Radeon XPress 200M (grafika 128 sd.), DVD RW dl, 512 DDR; všechno OK automaticky (kromě zvukovky a scrolování u touchpadu, které jdou donastavit ručně)
Scrolování u touchpadu se mě stále nepodařilo rozběhat :-(  ...neměl by jsi nějakou radu?
JInak sem se chtěl zeptat co mikrofon a kamera? ...mě nejede ani jedno :-/
na scrolování touchpadu jsem něco našel na abclinuxu.cz a dával jsem to sem někam, mikrofon jsem neměl možnost v linuxu zkoušet, ale nejde mi ani ve widlích; kamera? to nemám (aspoň o ní nevim)

už jsem to našel: http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/133436

FrantaB

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #19 kdy: 10 Září 2006, 10:51:16 »
Super. Perfektní článek. Dík za radu. Návod v install u toho touchpadu je mi nějak nejasný (moje angličtina je velice mizerná). Takže nastane období pokusů :-D.
Jen mě tam trošku zarazila absence kolem kamery, ale to už není tak důležité. Pustim se i do testů mikrofonu - prostě to nějak jet musí :-)  widle mi to vzali normálně.
Notebook HP ProBook 4530s, OS LINUX Ubuntu/Mint, Core i5, RAM 6GB, ATI Radeon HD 6400M

Milan Onderka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
    • http://e-sluzba.cz
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #20 kdy: 07 Října 2006, 11:44:26 »
Mám ASUS A3HF - distro KUBUNTU 6.02 kernel 2.6.15.xx
Intel Celeron M 1,6Ghz - OK netestoval jsem škálování výkonu
512Mb RAM
Grafika INTEL 915 - OK
60GB disk - OK
LAN 10/100 - OK
modem - netestováno
WLAN BCM3411 - přes ndiswrapper OK přes nativní ovladač nutno nahrát firmware - problém po nahrání WIFI padá pokaždé jinak cca asi po 5 min, nutno pak dat ovladač na blacklist a používat ndiswrapper
Firewire - netestováno
Zvuk - chyba ve firmware ALSA se nakonfiguruje jinak než má (vše funguje kromě výstupu na sluchátka) - nutno doplnit jeden řádek do konfiguráku pak vše OK
Touchpad - OK
USB - vše OK
SD,MMC čtečka - OK (což mě překvapuje protože v Mandivě nechodila vůbec a na fórech o ovladačích uvádějí že podporovaná není ani nebude)
DVD-RW - OK

ACPI - suspend to RAM - netestováno
ACPI - suspend to DISK - funguje částečně - hibernace OK, po probuzení funguje vše kromě USB řadiče

Celkové hodnocení: po pár ne moc vážných problémech vše funguje tak jak má..

geoRG77

  • Host
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #21 kdy: 07 Října 2006, 16:29:09 »
Ta čtečka mi taky fungovala jen v Ubuntu, prostě má dobrou podporu nového HW :-) Doufám, že tento thread vyvrátí to, že Asus a Linux nejdou k sobě (až na několik vyjímek).

Mandlan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #22 kdy: 02 Listopadu 2006, 20:39:34 »
Používám IBM/Lenovo X60s (Centrino Core Duo 1.6GHz, 1024MB RAM, 80GB HDD, sdíl. 915 graf., 12" LCD, fingerprint, DVD/RW dock station, SD card reader, BT, WiFi, IČ) a zkoušel jsem Mandriva 2006 - funguje, Ubuntu je tam instalováno teď vše funguje perfektně jen SD card musel byt ručně nakonfigurovaný a nefunguje fingerprint (přístup pomocí otisku prstu). Mám tam instalovaný i Win XP Pro od výrobce a Ubuntu. Vše funguje perfektně. Mohu doporučit. Cena je taky přijatelná cca 55-60t
IBM X60s TopS - 12,1", CoreDuo 1.6GHz, 1GB RAM, 80GB HDD, WiFi, BT, biometric chip, dock station

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #23 kdy: 03 Listopadu 2006, 17:43:11 »
Mám Fujitsu-Siemens AMILO Pro V2060, takže to bude skoro podobné jako kolegovo V2045.
Pentium-M 1,7 GHz, 2 MB L2-Cache; 512 MB RAM; DVD+-R(W)-DL; 15" LCD 1024*768; Intel GMA 915; 4x USB 2.0; 1x FireWire; SD čtečka; audio Intel HDA s chipem AD1986a a jinak by se to nemělo lišit od kolegova V2045.

Procesor: OK
Disk + radic: OK
Grafika + LCD: Direct Rendering podporován
USB 2.0: OK
FireWire: Nemám možnost vyzkoušet
Touchpad: OK, ale na co, mám normální myš
SD Čtečka: Nešla mi na 5.10, ale to mě netankuje, mám externí multiformátovou čtečku podporovanou ve Woknech i v Linuxu
PCMCIA: Nemám možnost vyzkoušet
Modem: Na co zkoušet, nepřipojuji se dial-upem
Audio: OK - Na verzi 5.10 se muselo použít upravené jádro, od 6.06 zvukový kodek plně podporován
LAN: OK, jinak by to bylo na nic
Wireless: OK
Vypalovačka: OK

Kritická oprava: Verze 6.06 fungovala bez problému, ve verzi 6.10 se ukázal bug jako Cvakání HDD při vypnutí, řeší se to v tomto dreadu http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=6775 .

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #24 kdy: 23 Listopadu 2006, 21:40:40 »
ja mam acer aspire (viz podpis) a vsechno vali v pohode. reguluje se mi i vetracek, tak nevim co s tim je za problemy :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.