Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu týdeník v novém  (Přečteno 4586 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Ubuntu týdeník v novém
« kdy: 02 Ledna 2011, 14:49:55 »
Pokud pravidelně čtete Ubuntu týdeník, asi jste si všimli, že se jeho vzhled v aktuálním čísle "poněkud" změnil. Co na změnu říkáte? Líbí? Změnili byste něco?
« Poslední změna: 03 Ledna 2011, 15:49:57 od Vojtěch Trefný »

nihop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #1 kdy: 03 Ledna 2011, 17:20:34 »
Asi to dalo práci, ale stará verze se mi zdála přehlednější. I pěknější.

MartenP

  • Host
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #2 kdy: 03 Ledna 2011, 17:23:39 »
Mně se to líbí. Považuji to i za přehledné. Je to příjemné oživení a já obdivuji Tvou vytrvalost a pracovitost. Děkujeme!

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2011, 08:08:12 »
Osobně bych trochu změnil barvu u podkladu sekcí(novinky,píší o Ubuntu,...). Každý "článek" dát do rámečku by taky mohlo pomoct. Jinak to snad bude ok. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2471
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #4 kdy: 04 Ledna 2011, 08:22:45 »
Líbí. Díky za tvou práci.

Ale ještě slovo hnidopicha:

Nadpis: "Ubuntu týdeník, číslo 52 pro týden 27. prosince 2010 - 2. ledna 2011." je zbytečně veliký a nových informací málo. To bych zcela vypustil, zabírá místo.
Nahoře je moc přerámečkováno.
Rámeček (blížící se akce) vypadá blbě, jak je užší.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

nihop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #5 kdy: 05 Ledna 2011, 08:29:18 »
Další věc je přístupnost.
http://www.pristupnost.cz/
http://pristupnost.nawebu.cz/

Zobrazte si stránku bez CSS stylů (ve Firefoxu: Zobrazení → Styl stránky → Bez stylu) a přesně tak ji bude předčítat čtečka. Tudíž v nové podobě velký zmatek.

Proč vůbec máte takové tendence wiki měnit? Mně se současná wiki hodně líbí. Není nad přehlednost a jednoduchost. Aktualizoval bych jen barvy a loga.

To samé fórum - jen bych ho přebarvil.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #6 kdy: 05 Ledna 2011, 16:25:20 »
Aktualizoval bych jen barvy a loga.
To samé fórum - jen bych ho přebarvil.
To rádi slyšíme, ozvi se ;)

nihop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #7 kdy: 11 Ledna 2011, 16:22:20 »
A jéé. Vojta dále nedbá na naše nevidomé či jinak postižené spoluobčany a dále trvá na těch svých bublinách. :) Vojto, proč to děláte? Jenom "protože to jde"? Nebo je pro to nějaký důvod? Docela by mě to zajímalo.


Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #8 kdy: 11 Ledna 2011, 18:14:39 »
Na nikoho nekašlu, připomínky jsem si přečetl, ale vše bude muset ještě počkat -- mám teď tolik práce, že jsem rád, že udělám týdeník se stávající šablonou než abych něco vymýšlel a předělával.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #9 kdy: 11 Ledna 2011, 21:04:00 »
A jéé. Vojta dále nedbá na naše nevidomé či jinak postižené spoluobčany a dále trvá na těch svých bublinách. :) Vojto, proč to děláte? Jenom "protože to jde"? Nebo je pro to nějaký důvod? Docela by mě to zajímalo.
Nechtěj znát můj názor na přístupnost. ;D
Upřímně bych radši cenný čas investoval do obsahu, než do formy.

nihop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #10 kdy: 12 Ledna 2011, 16:45:37 »
Na nikoho nekašlu, připomínky jsem si přečetl, ale vše bude muset ještě počkat -- mám teď tolik práce, že jsem rád, že udělám týdeník se stávající šablonou než abych něco vymýšlel a předělával.
V pohodě, dík za reakci. Já taky nikam nespěchám. :) Jen jsem napsal, co mě zrovna napadlo.

S odstupem času se mi nová verze i celkem líbí. Ale je fakt, že to moc přístupné není. Takže by to asi chtělo nějak rozumně zvážit.

Nechtěj znát můj názor na přístupnost. ;D
Můj názor na přístupnost je ten, že nepřístupné weby dělají jen amatéři (potvrzeno v praxi). Většinou není větší problém dělat slušně přístupné weby, je to jen pár zásad. Stačí nebýt ignorant.

Nějakým způsobem handikepovaných uživatelů je až třetina ze všech uživatelů. I to vypovídá něco o tom, jak velký ignorant je tvůrce webů, který se nezajímá o přístupnost.

Nehledě na to, jaký to může mít negativní dopad na byznys, kašlat na třetinu potenciálních zákazníků. :-)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2471
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #11 kdy: 13 Ledna 2011, 08:51:21 »
Z jiného konce...

Osobně bych ke všem změnám ve vzhledu přizval grafika (ne samozvaného, ale akademického s výtvarným, či grafickým vzděláním). Pár konzultací za pár stokorun někdy udělá divy.

Je to ten rozdíl, proč ne něco hezké a příjemné (www.apple.com) a něco jiného praktické a obyčejné (www.microsoft.com).

Jestli tento rozdíl nevidíte na první pohled, neřešte to a na tento příspěvek zapomeňte.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #12 kdy: 13 Ledna 2011, 08:56:36 »
Dobrý zkušený grafik na konzultaci za pár stovek? Když mi takového najdeš... A pak se těším, jak třeba na wiki budu ty jeho kreace aplikovat, protože tam skoro nic nejde udělat ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #13 kdy: 18 Ledna 2011, 19:31:53 »
Tak aktuálně:

"Bublin" jsem se nevzdal -- mně se to líbí, nejsem sám a "protesty" stejně nejspíš nebyly proti bublinám, ale proti obsahu vedle sebe.
Dvousloupcové rozložení novinek jsem dal pryč a dal tam "normální", takže dva sloupce jsou ponechané jen u obsahu (kde to tak bylo stejně i předtím), takže problém je snad vyřešen. (Jinak mě tedy dost šokuje, že čtečky si nedokáží poradit s takovou celkem základní věcí jako je tabulka.)

"Velký" nápis "Ubuntu týdeník, číslo 2/2011 pro týden 10. - 16. ledna 2011." je celkem nutný pro lidi, kteří přichází z různých jiných míst, aby věděli, co to vlastně je.

nihop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #14 kdy: 19 Ledna 2011, 00:38:55 »
Dík za snahu! Ale stará verze stejně byla lepší. ;) A hlavně ve stejném duchu, jako jsou návody.

Jo a chybí ti tam (v aktuálním čísle) odkazy na předchozí a příští verzi, resp. jsou chybné. Asi neupravená šablona.

nihop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #15 kdy: 25 Ledna 2011, 11:55:26 »
Ještě mě napadá. Nebylo by dobré zviditelnit Ubuntu týdeník někde na stránkách Ubuntu.cz? Tam by mohl najít další čtenáře, kteří o něm neví.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu týdeník v novém
« Odpověď #16 kdy: 25 Ledna 2011, 12:41:50 »
To by nějak chtělo, ale nenapadá mě moc, jak na to.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.