Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Skrývajú sa mi okná, ale kde?  (Přečteno 1931 krát)

Paldo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Skrývajú sa mi okná, ale kde?
« kdy: 14 Června 2006, 22:34:46 »
Ahojte, mám taký problém. Po zapnutí ubuntu otvorím hocičo a ked dám minimalizovať, neskryje sa mi to do spodnej lišty, ale okno alebo program  proste zbehne do pravého dolného rohu a nie je ho nikde vidieť. Takto vlastne všetko čo otvorím a minimalizujem už nie je vidieť, aj ked to dalej beží. čo s tým? kde je nejaké nastavenie pre túto funkciu? vopred dakujem
Ubuntu Linux 7.04 happy user ;)

Vojtin

  • Host
Skrývajú sa mi okná, ale kde?
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2006, 22:43:08 »
nejspíš jste si odstranil applet v panelu, který zobrazuje minimalozovaná okna. Pravý myšítko na panelu a hledat...:)

Paldo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Skrývajú sa mi okná, ale kde?
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2006, 22:56:32 »
Ale ja som to nikde nenašiel! bezvýsledne chodím a klikám už pol dňa :( Ako to zmením?
Ubuntu Linux 7.04 happy user ;)

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Skrývajú sa mi okná, ale kde?
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2006, 23:08:18 »
Citace: Vojtin
nejspíš jste si odstranil applet v panelu, který zobrazuje minimalozovaná okna. Pravý myšítko na panelu a hledat...:)
Vojtin to myslel tak ze kliknes nekam na panel pravym. Das add to panel a v tech ikonkach kliknas na predpokladam window list a das add a mas na svym panelu nevoj aplet :). Sorry ale mam ubuntu anglicky pokud by si nemoh najit presne popsanou cestu.

Paldo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Skrývajú sa mi okná, ale kde?
« Odpověď #4 kdy: 15 Června 2006, 09:38:54 »
Tak vám poviem, nenašiel som to fakt nikde, nakoniec som musel ako root vytvoriť nového užívateľa, zmazať užívateľa nakomplet aj s /home/paldo adresárom, po reštarte si trochu systém trochu zapindal, ale po znovuvytvorení /home/paldo je všetko ok, nastavenia sa resetli a všetko je ako bolo pri 1.om boote. Napriek tomu by som bol rád, keby mi niekto objasnil, kde to nastavenie nájdem,alebo je nejaký spôsob, ako zálohovať nastavenia jednotlivých userov?
Ubuntu Linux 7.04 happy user ;)

corax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Skrývajú sa mi okná, ale kde?
« Odpověď #5 kdy: 10 Září 2006, 10:50:31 »
Pravě jsem měl stejný problém jako Paldo, a tak jen doplním pro ty, co jsem přijdou po mě, že to opravdu funguje. Je třeba pravým tlačítkem kliknout na panel a dít přidat. Zobrazí se nabídka všeho možného, co je na panelu možné mít. Vyberte "seznam oken".
Pokud to tam nemůžete najít, tak jste si pravděpodobně odinstalovali balíček gnome-applets.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.