Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo Slovenska  (Přečteno 19016 krát)

Stanislav Hoferek

Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #25 kdy: 25 Září 2007, 16:29:51 »
roboty je este hodne, a moc Ti dakujem za betatestovanie. prosim posli mi na mail shoferek at gmail dot com cokolvek co najdes... kujeeeem :)
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

Stanislav Hoferek

Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #26 kdy: 25 Září 2007, 16:30:26 »
to dievca je slovenka, a navyse mimoriadne inteligentna :)
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

Stanislav Hoferek

Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #27 kdy: 25 Září 2007, 16:37:35 »
ak mas zvuk fujary alebo nieco take - posli mi to mailom, pouzijem to. prihlasovacia melodia bude v beta2 kusok zmenena, ale ziadna velka zmena...
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #28 kdy: 25 Září 2007, 16:41:04 »
Jaka je vyhoda zalozeni vlastniho pokusu o vytvoreni "one man" odvozene distribuce proti pridani se k tymu vyvojaru Ubuntu a zapojeni sveho usili ve prospech vylepseni puvodniho Ubuntu?

Pavel Půlpán

Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #29 kdy: 25 Září 2007, 16:43:19 »
Mno... co se zrovna tohoto pripadu tyce. Vychazi se z toho, ze nechce rozlisovat svobodny a propertialni software. To jde proti filozofii Ubuntu. Nicmene, takove projekty uz tu sou. Avsak zadny takovy zamereny na Ceskoslovenske uzivatele.
Jak jsem jiz rekl, pokud nebude problem napriklad s backportem prekladu, proc ne? :cool:

Stanislav Hoferek

Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #30 kdy: 25 Září 2007, 16:49:21 »
Citace: lukas.svoboda
Jaka je vyhoda zalozeni vlastniho pokusu o vytvoreni "one man" odvozene distribuce proti pridani se k tymu vyvojaru Ubuntu a zapojeni sveho usili ve prospech vylepseni puvodniho Ubuntu?
neni to one man show :)
mohu ale delat to, co ubuntu nemuze. Ubuntu je skvele medzinarodne distro - a proto nemuze byt prispusobeno jen tak pro kazdyho. Bude mit ubuntu v rhythmboxe SK/CZ radia? greenie ano. bude moct mit ubuntu nastroje jako mc, bluefish nebo aptoncd? greenie ano. bude moct ubuntu prehravat multimedialni soubory bez nutnosti pridat restricted softver z internetu? greenie ano.

a tak dale a tak dale. ubuntu je vyborne distro, a chci s nim byt kompatibilni. taky budu mit nejakolik vlastnych nastroju, ktere budou moct byt v ubuntu. tak v cem je problem?

to je jako proc bychom mneli pouzivat linux, kdyz windows se da ukradnout u kazdyho souseda? odpovedi je moc... nikdo neni nuceny greenie pouzivat a nikomu nechci rikat ze ubuntu je spatny OS. protoze ubuntu je bezva, a ja jen resim nekolik detailu, aby vyhovovalo jeste lepe mne a lidem kolem mne...
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

Stanislav Hoferek

Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #31 kdy: 25 Září 2007, 16:50:32 »
divocak: tak bacha - CD verze bude totalne svobodna, zadny proper tam nebude...
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

Greenie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
    • http://www.myspace.com/kristinkaaa21
Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #32 kdy: 25 Září 2007, 17:03:31 »
Citace: Stanislav Hoferek
to dievca je slovenka, a navyse mimoriadne inteligentna :)
Hehe dakujeem :)
sometimes you can't make it on your own..

Greenie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
    • http://www.myspace.com/kristinkaaa21
Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #33 kdy: 25 Září 2007, 17:22:57 »
Citace: hase
Cau Kristinka. Poznas krcmu v Harmonii?
Hej hej poznam :)
Kto by nepoznal.. :D
sometimes you can't make it on your own..

Stanislav Hoferek

Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #34 kdy: 25 Září 2007, 17:45:22 »
Citace: Greenie
Citace: hase
Cau Kristinka. Poznas krcmu v Harmonii?
Hej hej poznam :)
Kto by nepoznal.. :D
nepoznam... :(

zoberies ma tam niekedy? :)
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #35 kdy: 25 Září 2007, 18:12:15 »
Inac s tou roztriesnenostou distribucii je to pravda. Urcite by uz linux bol ovela dalej, keby tolko tvorcov nehralo len na svojom piesocku. Zacina to zakladnymi distrami(Mandrake, Suse, Debian...) a konci to obrovskym mnozstvom ich odnozi. Len z Debianu ich vychadza snad 15-20 - mozno este viac. Zase na druhej strane sa to nazyva "slobodny soft", tak preco by si niekto nemohol trebars urobit aj vlastne distro?! Pokial by sa toto pravo popieralo, tak by sa poprel vlastne cely a principialny zaklad linuxu. Ked ide o toto sl. distro, tak suhlasim s diwocsakom, ze pokial bude lokalizacia k dispozicii aj pre samotne Ubuntu, tak je to len prinos.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Greenie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
    • http://www.myspace.com/kristinkaaa21
Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #36 kdy: 25 Září 2007, 18:29:44 »
Citace: hase
Citace: Stanislav Hoferek
Citace: Greenie
Hej hej poznam :)
Kto by nepoznal.. :D
nepoznam... :(

zoberies ma tam niekedy? :)
No z Mikulasa to mas trocha z ruky...a ja este viac. Ale zazitky odtial mam dobre.
Noo, to ti verim.. ja tam obcas zajdem na diskoteku hore nad bowling.. hehe a to harmonia je taka znama vo svete? :D
a hej elvenik, niekedy ta zoberiem ked prides, xi ;)
sometimes you can't make it on your own..

Stanislav Hoferek

Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #37 kdy: 25 Září 2007, 18:36:59 »
ziadna dialka nie je priliz daleka, ak je dobry dovod :)
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #38 kdy: 25 Září 2007, 19:08:50 »
nedělá to samé Ubuntu Ultimate ? Nejsem si jist ale taky tam přidává rovnou tisíce věcí, kt. v základním Ubuntu nejsou i kodeky.

CZ/SK radia to je to jediný co mě příjde smysluplný. Jinak mě příjde Greenie naprosto k ničemu je to prostě Ubuntu. Zbytečný rozdělovat.

Příjde mi to jako, že se někdo hodně nudí tak si dělá svoji distro na Ubuntu. Nic ve zlým, ale ten projekt nemá vůbec smysl ani budoucnost dle mě.
Acer Aspire 5101ANWLMi

Stanislav Hoferek

Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #39 kdy: 25 Září 2007, 19:26:05 »
nema smysl? nema budoucnost? zajimavy nazor :)

klidne pouzivej ubuntu kdyz Ti vyhovuje, nic na tom neni zly...

pokud vim tak 1000 veci nepridavam, jen vyhazuji nekolik veci a neco pridavam... napriklad misto nejakeho pisma pro koreu je hozeny editor bluefish :)
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #40 kdy: 25 Září 2007, 19:40:12 »
Citace
pokud vim tak 1000 veci nepridavam, jen vyhazuji nekolik veci a neco pridavam... napriklad misto nejakeho pisma pro koreu je hozeny editor bluefish
Nechci se hádat ale k čemu tohle je ? Ve finále jen minimální upravy ? to si může provést uživatel sám po přečtení deseti řádků textu a myslim že to zvládne každý.

Asi se holt hodně nudíte budiž mě je to fuk jen jsem vyjádřil svůj názor.
Acer Aspire 5101ANWLMi

Stanislav Hoferek

Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #41 kdy: 25 Září 2007, 19:43:31 »
hase: ano ekigu som vymazal. ak ju potrebujes, mozes ju kedykolvek pridat

max: muze? a kdyz ma internetove pripojeni pres GPRS? nebo dial-up? nebo je totalne neschopny pouzit google?
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #42 kdy: 25 Září 2007, 21:06:04 »
Stanislav Hoferek: Prijdete mi trosku divny.

Nejprve když napíšu, že to si může člověk popřidat sám mi odpovíte, že :

"max: muze? a kdyz ma internetove pripojeni pres GPRS? nebo dial-up? nebo je totalne neschopny pouzit google?"

Mimochodem nekomolte mi prosím nick děkuju.

a potom kdyz Hase rikal ze tam neni ekiga odpovite :

"hase: ano ekigu som vymazal. ak ju potrebujes, mozes ju kedykolvek pridat"


A co když bude mít GPRS, nebo dial-up ??


Celý váš projekt nemá smysl ani budoucnost a upadne po pár nadšeneckých vyzkoušeních v zapomění. Protože to není nic jiného než Ubuntu s přidanýma (ubranýma) aplikacema .

Je to k ničemu asi jako linux bez internetu. Vlastně dneska i Windows bez internetu jsou k ničemu :D Maximálně pokud to máte třeba na modelování nebo dělání grafiky jenže to se vám moc nepoštěstí pod linuxem, jelikož profi aplikace zde neběhají.
Acer Aspire 5101ANWLMi

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #43 kdy: 26 Září 2007, 00:21:15 »
maxzxxz: co má a nemá smysl se nedá poznat z prvního dojmu... a jestli je někdo divnej nebo ne... my všichni jsme divný v očích ostatních...
systém nezávislí na internetu se hodí vždy... to že nevíš kde a jak ho využít neznamená, že to nevědí ostatní...

ALL: k tomu vašemu tříštění sil a smyslu nové distribuce...
ad1) ono to samotné tříštění je spíše separace nápadů. Nikdy by se nevytvořila dokonalá distribuce ve spolupráci všech lidí.
každý má jiný nápad a vlastní názor, proto vzniká tolik alternativ z kterých se vždy bere to dobré a integruje se do ostaních distribucí... Bez onoho tříštění sil by se dnešní distribuce tak daleko nenacházeli.

ad2) pro spoluvytváření obrovské distribuce jsou zapotřebí zkušenosti a ty nerostou na stromech nebo ve 2 stránkovém textu... Pro hlubší pochopení problematiky je vytváření vlastní distribuce docela důležité ať se to zdá někomu jako plýtvání časem na vynalezení kola... Dokud si někdo ono kolo prakticky nevyrobí a nevyzkouší vyrobit kolo, tak je nepraktické stavět automobil. Třeba u onoho kola člověk zjistí určité vlastní hranice, nebo naopak svůj potenciál...

ad3) když už někdo dělá pro sebe a blízké vlastní distribuci tak je dobré když to nabídne i okolí a snaží se to udělat co nejlepší jak pro sebe, tak pro ostatní...

v každém případě odrazovat někoho od něčeho čemu člověk sám pořádně nerozumí je docela sobecké... (nebo snad máte někdo zkušenosti s tvořením vlastní distribuce a sami ste zjistili, že to je zbytečné nebo tak něco?)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #44 kdy: 26 Září 2007, 01:21:57 »
Citace: mAXxZ!
Mimochodem nekomolte mi prosím nick děkuju.
To je občas těžké - navíc se S.H. dopustil spíš zkrácení, ne?

A jinak - chápu to tak, že Greenie linux (jmenuje se uživatelka podle distribuce, nebo distribuce podle uživatelky?) je v podsttě lokalizace Ubuntu? To je mi trochu líto onoho "tříštění", ale na druhou pokud překlady půjdou i zpět na Ubuntu a nic extra zvláštního se nepřidá - proč zrazovat od snahy! A k rozhodování nováčků - já jsem se třeba pro Ubuntu rozhodl na základě screenů a slušný český stránky (a díky skvělýmu fóru jsem u něj zůstal) - tak pokud pro někoho v budoucnu bude příjemnější Greenie, protože mu tam zahraje fujara - proč ne :)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #45 kdy: 26 Září 2007, 21:15:30 »
"To je občas těžké - navíc se S.H. dopustil spíš zkrácení, ne?"

i v linuxu existuje ctrl+c a ctrl+v . nejsem jinak na to moc háklivej, ale já nejsem max, max není moje přezdívka je to mAXxZ! takže ano je to zkomolenina :) omlouvat se mi nemusíte překousnu to jen to nemám rád.
Acer Aspire 5101ANWLMi

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #46 kdy: 27 Září 2007, 10:49:24 »
mAXxZ!: už si ji zkoušel vyslovit? :-D  Pro ctrl+c atd se musí používat myš a někdo je hold línej jezdit tak daleko po obrazovce. (jinak jednodušší/rychlejší je v linuxu text jen označit myší a prostředním nebo L+P tlačítkem myši vložit.)

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #47 kdy: 27 Září 2007, 15:39:41 »
mám taky jméno a povědšinou ho používám a nechám se oslovovat jménem ne Nickem. Vyslovuje se to max ale nepíše se to tak. Nejsem Max.
Acer Aspire 5101ANWLMi

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #48 kdy: 27 Září 2007, 15:45:09 »
Vy teda máte problémy...

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Nova *buntu distribucia - pre zmenu zo slovenska
« Odpověď #49 kdy: 30 Září 2007, 22:15:15 »
Mě to také přijde zbytečné tříštění sil. Autor takové distribuce vlastně ani nemusí být moc zkušený. Možná je, možná není, to netuším a popravdě je mi to vcelku jedno. Ale úpravy jako odebrat všechny fondy krom těch, které používají okolní státy, odebrat dejme tomu čínské lokalizace, nainstalovat mc, nastavit rádia... Není to otázka nastavování pár hodin? Já nevím, jak jste na tom s internetem vy, já mám net 8mb ale s docela malým limitem. Mě se vyplatí víc najet na stránku a přečíst si návod, jak odstranit to a tamto (což je mimo jiné v dnešní době TB HDD totálně zbytečné) než stahovat dalších 700 mb, přeinstalovávat již vyladěný linux a pachtit se s tím odznovu jen abych tam měl jiný skin a 20% věcí, které potřebuji přednastavené.

Ad. název Greenie, vytvořit Linux pro ženu... Ocení to málokterá. Ocenil by to spíš chlap, čili kdyby jste byl gay, neboť jen málo žen se věnuje počítačům a Linuxu (I když první programátorka Augusta Ada... Já vím, já vím :-) ). Pokud chcete ženu zaujmout, pozvěte ji radši do přírody, do kina, nebo podobně a nečeřte vodu něčím, na co vám za chvíli nezbydou buď síly, nebo chuť.

Suma sumárum, co je jiného? Liší se to od normálního Ubuntu něčím jiným, než jen skinem a aplikacemi? Pokud je odpověď ne, popř. ano s tím, že se to liší prkotinami (název, úvodní plocha...), tak bych takový okopírovaný "polotovar" ani neuváděl široké veřejnosti.
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.