Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ZoneMinder v1.28.2 vs Ubuntu 15.04. 64bit  (Přečteno 2817 krát)

adam_vent

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
ZoneMinder v1.28.2 vs Ubuntu 15.04. 64bit
« kdy: 07 Července 2015, 12:16:21 »
Ahoj  zoufale prosím o radu,

Z  centra softwaru jsem nainstaloval ZoneMinder, nainstalovala se mi verze 1.26 ale já kvůli RTSP potřebuji novější tedy verzi 1.28 od které RTSP umí. Hodlám tedy Zoneminder odinstalovat a prosím o radu jak tam dát verzi 1.28, zkoušel jsem přes nautilus přespat soubory na verzi 1.28 ale ted to píše "Version mismatch, system is version 1.28.2, database is 1.26.5.
Please run zmupdate.pl to update" když ho spustím tak mi terminál píše

Kód: [Vybrat]
root@Ubuntu:/home/dohled# '/home/dohled/ZoneMinder/scripts/zmupdate.pl.in'
Array found where operator expected at /home/dohled/ZoneMinder/scripts/zmupdate.pl.in line 45, at end of line
(Missing operator before ?)
Array found where operator expected at /home/dohled/ZoneMinder/scripts/zmupdate.pl.in line 46, at end of line
(Missing semicolon on previous line?)
Bareword found where operator expected at /home/dohled/ZoneMinder/scripts/zmupdate.pl.in line 46, near "@use ZoneMinder::Base"
(Missing operator before ZoneMinder::Base?)
Global symbol "@EXTRA_PERL_LIB" requires explicit package name at /home/dohled/ZoneMinder/scripts/zmupdate.pl.in line 45.
syntax error at /home/dohled/ZoneMinder/scripts/zmupdate.pl.in line 46, near "@EXTRA_PERL_LIB@?
"
Global symbol "@use" requires explicit package name at /home/dohled/ZoneMinder/scripts/zmupdate.pl.in line 46.
BEGIN not safe after errors--compilation aborted at /home/dohled/ZoneMinder/scripts/zmupdate.pl.in line 47.

Zatím jsem zkoušel zaznamenávat z těch 5 kamer pomocí ffmpeg ale problém je že po zaplnění disku nepřepisoval staré soubory, respektive nevím jak to udělat. Měl jsem to:

Kód: [Vybrat]
ffmpeg -i rtsp://admin:12345@192.168.1.200:1111//Streaming/Channels/1 -vcodec copy \
-map 0:0 -f segment -segment_time 1800 -segment_format mp4 /media/dohled/rec1/
terasa/terasa_-_`date +"%Y-%m-%d_%H-%M-%S"`_%03d.mp4


Jenomže jak jsem psal, nepřepisovalo to staré soubory a tak to po naplnění disku nezachytávalo, a také datum a čas psalo od spuštění v terminálu a dál číslovalo, a já si představoval že mi to bude psát datum a čas co se ten konkrétní soubor začal zachytávat.

Velice děkuji předem!, AV

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:ZoneMinder v1.28.2 vs Ubuntu 15.04. 64bit
« Odpověď #1 kdy: 07 Července 2015, 13:25:51 »
Odstraň nynější verzi pomocí terminálu.
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove zoneminder
Možná budeš taky muset použít příkaz
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get purge zoneminder
Poté máš dvě možnosti. Buď stáhneš balík přímo z webu Zoneminder http://www.zoneminder.com/downloads

nebo přidáš nový zdroj softwaru do systému
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:iconnor/zoneminder
sudo apt-get update
sudo apt-get install zoneminder

Nainstaluje se Ti kompletní balík verze 1.28.1.

robhav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re:ZoneMinder v1.28.2 vs Ubuntu 15.04. 64bit
« Odpověď #2 kdy: 14 Října 2015, 21:30:58 »
provedl jsem výše uvedený postup, ale 'localhost/zm' mi vrací "Could not open config file."
jak Zoneminder spustit?
zkusil jsem i http://www.dasm.cz/clanek/zoneminder-a-ubuntu-14-04 ale bez úspěchu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.