Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem s 3D efektami  (Přečteno 3293 krát)

jack172

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Problem s 3D efektami
« kdy: 03 Března 2008, 21:40:02 »
stahel sem si gtx kde se daji nastavit ruzne efekty, jenomze mam malinkaty problem, nevim jestli je to chyba moje nebo programu, zmizela mi lišta všech oken ve ktere jsou skratky na funkce maximalizovat, minimalizovat a zavrit, lišta co maju uplne všechna i najzakladnejsi okna, muze mi nekdo pomoct????

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Problem s 3D efektami
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2008, 21:45:11 »
Ahh... Asi nenaskoci ziaden window decorator, tak tam nejakeho hod.
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

premet

  • Host
Re: Problem s 3D efektami
« Odpověď #2 kdy: 04 Března 2008, 08:15:04 »
Zkuste nahodit zpátky metacity. Pomocí kláves alt+f2 se vám otevře okno a tam napište
Kód: [Vybrat]
metacity --replace popřípadě pokud máte KDE tak napište
Kód: [Vybrat]
kwin --replace a pak zkuste zapnout efekty přes konzoli a pokud je tam nějaká chyba tak vám ji to vyhodí.
« Poslední změna: 04 Března 2008, 08:16:40 od Premet »

jack172

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Problem s 3D efektami
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2008, 22:24:27 »
dobre, to mi pomohlo, len este jedna otazka, jak zapnu ty efekty cez konzolu??
« Poslední změna: 05 Března 2008, 22:12:23 od Anna Taliánová »

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Problem s 3D efektami
« Odpověď #4 kdy: 04 Března 2008, 22:30:10 »
compiz --replace, ale stane sa to iste co predtym, takze nebudes mat window dekoratera
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

premet

  • Host
Re: Problem s 3D efektami
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2008, 23:43:03 »
Pokud používáte Compiz, můžete se podívat jestli nemáte vyplé dekorace oken, pokud nemáte nastavení Compizu doinstalujte si ho v synapticu je to nějaký balíček s Compiz-settings nebo neco na teb zpusob urcite ho najdete. Jinak by melo v konzoli fungovat v konzoli zadani prikazu
Kód: [Vybrat]
compiz --replace a pokud je tam nějaká chyba tak ji to v konzoli vyhodí, jinak jsem nepochopil co jste myslel tím, že jste si stáhl gtx, které umožnuje nějaké efekty  :) jestli jste myslel Compiz nebo nejaky jiny program.

jack172

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Problem s 3D efektami
« Odpověď #6 kdy: 05 Března 2008, 21:39:23 »
ano myslel sem prave Compiz, jenome dekorace oken to neni, udelalo to kdyz jsem vymenil grafiku ATI za Nvidia, posledne sem resetel grafiku CTRL+ALT+BACKSPACE a pomohlo, no to uz ted taky nejde

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Problem s 3D efektami
« Odpověď #7 kdy: 05 Března 2008, 21:41:03 »
A o co vlastne ide?
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

jack172

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Problem s 3D efektami
« Odpověď #8 kdy: 05 Března 2008, 22:00:55 »
proste, mnel sem ATI a neslo mi nic, ani ovladace nesli nainstalovat, tak sem si tam hodil Nvidia, vsechno v pohode.. jenomze horni ram okna s maximalizovanim, minimalizovanim a zavritim oken zmizel a cenim si pomoc, jenomze ten prikaz iba vypne vsechny efekty, a v konzoli vypisuje chybu s hloubkou barev, takze jak udelam ze budu mit i ramy i efekty??

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Problem s 3D efektami
« Odpověď #9 kdy: 05 Března 2008, 22:09:10 »
No ano metacity --replace "vypne" efekty. Naspat sa nastavia prikazom compiz --replace. Problem je vsak v tom, ze nabehne window manager, ale nie window decorater. Defaultne je nastavene GTK / KDE. Da sa stiahnut a nastavit Emerald. Takze asi najrychlejsia volba bude instalacia fusion-icon. Myslim, ze by to slo aj cez terminal obligatnym sudo apt-get fusion-icon alebo vyhladat .deb balicek. Pomocou nej sa to da lahko ovladat z tray. Este by mohlo pomoct instalovanie xserver-xgl, ale mne osobne sa taketo vykreslovanie nepaci (da sa disablenut).
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Problem s 3D efektami
« Odpověď #10 kdy: 05 Března 2008, 22:37:51 »
proste, mnel sem ATI a neslo mi nic, ani ovladace nesli nainstalovat, tak sem si tam hodil Nvidia, vsechno v pohode.. jenomze horni ram okna s maximalizovanim, minimalizovanim a zavritim oken zmizel a cenim si pomoc, jenomze ten prikaz iba vypne vsechny efekty, a v konzoli vypisuje chybu s hloubkou barev, takze jak udelam ze budu mit i ramy i efekty??

Já v tom mám trochu chaos.
Když jste si dal nVidi grafiku, odinstaloval jste ovladače ATI?
Efekty se nastaví podle tohoto návodu:
http://wiki.ubuntu.cz/?action=fullsearch&context=180&value=compiz&titlesearch=Str%C3%A1nky

http://wiki.ubuntu.cz/Compiz_Fusion

Pokud se budou ztrácet stále rámy oken, nainstalujte Emerald, ten se stará právě o dekoraci oken. Najdete ho v synapticu.
Taky připište typ g. karty.

jack172

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Problem s 3D efektami
« Odpověď #11 kdy: 11 Března 2008, 19:36:38 »
Grafika je Nvidia Geforce 3 TI200 ta sucasna, emerald som si instaloval ale nejako mi pri zapnutych efektoch stale nejdu tie ramy

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.