Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Změna frekvence Core 2 Duo a sledování zátěže.  (Přečteno 2114 krát)

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Změna frekvence Core 2 Duo a sledování zátěže.
« kdy: 18 Května 2010, 13:19:15 »
Mam nasledujici problem. Po nainstalovani Ubuntu 10 mi nejde hodit nahoru monitorovani zmeny frekvence CPU. Vlastne jde ale nevidim tam najednou oba dva procesory ale pouze jeden a muzu pouze manualne prepinat mezi 0 nebo 1. Nejde zobrazit oba dva najednou. Co je ale horsi, notebook mi jede na 100% i pri prohlizeni webu a vetrak huci coz je po chvili docela nesnesitelny. U 9 toto nedelalo. Notebook mam Presario V6560, Procesor Intel Core2Duo T5250. Nechapu proc se vse tak chova. Prestalo mi fungovat vice veci ale toto by jsem chtel vyresit prioritne. Mate radu?
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Změna frekvence Core 2 Duo a sledování zátěže.
« Odpověď #1 kdy: 18 Května 2010, 13:31:46 »
dej tam ten applet dvakrat - u jednoho nastav 1. jadro a u druheho 2.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Změna frekvence Core 2 Duo a sledování zátěže.
« Odpověď #2 kdy: 18 Května 2010, 13:50:41 »
Hmm, diky to se muze stat jen me. Je to ok ale druhy problem. Vis jak na to s tim ficenim na 100%? U toho jde stahnout frkvenci pouze na 1GHz a vetrak jede o krapet mene nicmene neni v klidu. Ve Win se zapina jen obcas , u 9.10 to bylo podobny ale tady jede neustale.

Za cpu mon +1
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Změna frekvence Core 2 Duo a sledování zátěže.
« Odpověď #3 kdy: 18 Května 2010, 14:23:37 »
zkus mrknout, ktery proces zere vykon
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Změna frekvence Core 2 Duo a sledování zátěže.
« Odpověď #4 kdy: 18 Května 2010, 14:32:44 »
Některé procesory se podtaktovávájí celé, ne každé jádro zvlášť.
Jestli Ti žere nejvíc prohlížeč Firefox, tak si nainstaluj doplněk Flashblock.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Změna frekvence Core 2 Duo a sledování zátěže.
« Odpověď #5 kdy: 18 Května 2010, 17:32:21 »
No nevim. V devitce fungovalo vse normalne. V desitce nejede z techto veci nic. Dokonce mi nefunguji ani tlacitka fn+f2 az f12. Ted mi prestal fungovat meric a nastaveni frekvence CPU uplne. Ventilator v Ubuntu jede a rve jak splasenej. Procesy mi ukazuji vyuziti cpu 20% u system monitor ale v liste mam porad 100%. Snizit frekvenci nejde, ventilator zastavit nejde, zmena frekvence nejde uz vubec nijak nastavit, nejede mi opet wifina pokud neodinstaluji drivery modemu, jak je odinstaluji tak mi jede wifina ale zase nejede modem. V 9 to jelo a v 10 ne. Nechapu tuto uchylnou politiku Ubuntu, ze vydaji novej system ve kterym clovek musi zdlouhave a pracne vse nastavovat, konfigurovat a ja nevim co jeste a ze v nem nejede to u puvodni stare.

Citace
Hmmm, tak potom se nedivim proc lide kaslou na takovejto system kterej je v tomto smeru o nicem.

A notes me stal 20 000, takze nehrozi kupovat kvuli Ubuntu novej. Najde li se hlava ktera poradi budu fakt rad.
Dik

P.S.: Nerikejte mi, ze kdyz toto vse jede ve Windows XP, Vista i Windows7, ze to nepujde uschopnit i v Ubuntu.
« Poslední změna: 18 Května 2010, 17:34:48 od roninn »
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

ondraL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: Změna frekvence Core 2 Duo a sledování zátěže.
« Odpověď #6 kdy: 02 Června 2010, 16:42:49 »
Při přechodu z 9.10 na 10.04 se mi stalo v Kubuntu to samé. Po spuštění počítače chvíli klid, jakmile jsem otevřel a zavřel pár aplikací - procesor na 100%, větrák jel jak o život. Možná to bude stejný problém. U mě to způsoboval proces xorg. Prostě běh grafického prostředí. Ten bohužel zabít nejde aniž by to nespadlo. Žádné restarty graf. prostředí nepomohly. Vyřešil jsem to tím, že jsem se vrátil zpět k distribuci 9.10 a u příležitosti přeinstalace systému jsem přešel na Gnome (nejprve jsem myslel že na zkoušku), se kterým jsem mimochodem spokojenější než s KDE (tak to vypadá že natrvalo). Sice nevypadá tak hezky, ale když nic nedělám, je výkon CPU opravdu někde na 1-2% a ne jako v KDE pořád na 10% (to sem měl i ve verzi 9.10). A když sem si trochu pohrál s nastavením, není to s tim vzhledem taky tak špatné. Ale časem ten upgrade budu muset samozřejmě také provést (až skončí podpora) takže by mě řešení tohohle problému také rozhodně zajímalo.

ondraL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: Změna frekvence Core 2 Duo a sledování zátěže.
« Odpověď #7 kdy: 02 Června 2010, 16:47:42 »
Jo s těma fukčníma klávesama se mi to taky stalo. Ne že by mi úplně nefungovali, ale přišlo mi, že doba reakce byla zcela náhodná (třeba sem dal ztmavit displej, po minutě se to provedlo, ale zaboha už to nešlo zesvětlit - nebo co já vim jestli by se to třeba po půl hodině zesvětlilo nebo ne:-D na to sem nečekal, restart to vyřešil). Můj osobní názor je počkat s upgradem pár měsíců a třeba to tvůrci zatím vyřeší:-D

gugy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Změna frekvence Core 2 Duo a sledování zátěže.
« Odpověď #8 kdy: 17 Srpna 2010, 12:41:51 »
dělá mi to podobně, pořád alespoň jede jede na 100%....správce procesů neukazuje nic, samé nuly,jenom sám o sobě používá těch 8-20%...v htopu mi to vypsali podobně, jenom jeden proces má okolo 98%..a to tenhle:  
/usr/bin/python /usr/share/checkbox/backend /tmp/checkbox6pEDTk/input /tmp/checkbox6pEDTk/output

poraďte prosím, co s tím:)

nevím, zda můj problém je totožný s tímto. Moje situace se měla tak, že jsem si nainstaloval Ubuntu, vše svištělo rychlostí pro mě windowsáka neskutečnou rychlostí, nic nového sem neinstaloval, aktualizaci i všechno už bylo nainstalováno dřív..třeba týden vše fungovalo v pohodě,a najednou z ničeho nic je vše pomalé. Všechny indikátory ukazují, že je vše v pořádku, mám 270gb volného místa, žádné programy, hry už vůbec. Ani po spuštění mi nic neběží, vše vypadá naprosto "čistě" a přitom je celý systém zpomalený. Když zapnu Operu, trvá to půl minuty, než naběhne a poté, když začnu zadávat adresu, tak písmenka skákají s odstupem vteřin; když zapnu video, tak se to minutu nejmíň seká....asi jsem moc zvyklej na luxus, ale nechápu příčinu.i když zapnu věc jako Sledování systému ve Správě, tak naskočí bílé okno na pár vteřin a poté až něco naskočí. Notebook je docela horkej, a baterie vydrží bez napájení max. půl hodiny.  Přitom mám 3gb ram.


byl bych vděčný za cokoliv, co by to dokázalo napravit..díky:)
« Poslední změna: 17 Srpna 2010, 20:13:49 od gugy »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.