Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Snih,bubliny atd...  (Přečteno 2114 krát)

jirkax66

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Snih,bubliny atd...
« kdy: 28 Února 2010, 18:09:26 »
Zdravim vas vsechny..nastavil sem si par efektu v compizu Sníh,listí,bubliny...atd.v normalne nainstalovanem compizu nejsou ale nasel sem nekde nejakej doplnek co se nainstaluje a pak v compizu nastavi cim se co a jak ma delat....je to po instalaci compiz/elements....atd...
Jeste ale nevim jak funguje na ostatnich linuxech ale ja pouzivam Linux Ubuntu 9.10 a v pohode mi to jde... ;)


kdo chce at napise soubor poslu na mail bohuzel sem vlozit nejde:-(
Packard Bell Easy note MB85- Processor 1,6 x2 , 2giga ram , 512mb grafika , 250giga disk Linux Ubuntu 10.10

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Re: Snih,bubliny atd...
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2010, 10:43:06 »
Kdyby jsi spíš věděl jak zprůhlednit... Párkrát se mi už povedlo, že bylo záhlaví(nebo jak se tomu řiká. Prostě lišta) průhledné, ale jenom párkrát a náhodně. Jak to nastavit natrvalo? Nevíme? :)
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Snih,bubliny atd...
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2010, 12:03:09 »
Zdravim vas vsechny..nastavil sem si par efektu v compizu Sníh,listí,bubliny...atd.v normalne nainstalovanem compizu nejsou ale nasel sem nekde nejakej doplnek co se nainstaluje a pak v compizu nastavi cim se co a jak ma delat....je to po instalaci compiz/elements....atd...
Jeste ale nevim jak funguje na ostatnich linuxech ale ja pouzivam Linux Ubuntu 9.10 a v pohode mi to jde... ;)


kdo chce at napise soubor poslu na mail bohuzel sem vlozit nejde:-(

Skus mrknout na tohle: http://wiki.ubuntu.cz/Compiz%20a%20Compiz-fusion%20kompilace%20a%20instalace%20z%20git
Fire's in my soul, steel is on my side

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6034
Re: Snih,bubliny atd...
« Odpověď #3 kdy: 01 Března 2010, 13:34:37 »
Je to zde na fóru v Tipy, triky.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Snih,bubliny atd...
« Odpověď #4 kdy: 15 Dubna 2010, 21:05:03 »
Kdyby jsi spíš věděl jak zprůhlednit... Párkrát se mi už povedlo, že bylo záhlaví(nebo jak se tomu řiká. Prostě lišta) průhledné, ale jenom párkrát a náhodně. Jak to nastavit natrvalo? Nevíme? :)


Já nepoužívám kompozitor, kvůli hrám, ale pokud chceš nastavit průhlednost panelů a máš gnome, tak to jde. Klepneš pravým myšákem na panel, vybereš vlastnosti-->pozadí-->jednolitá barva-->průhledný...a je to.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Re: Snih,bubliny atd...
« Odpověď #5 kdy: 15 Dubna 2010, 21:32:28 »
Jasná věc, Arigato ^_^
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

VENOS

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Snih,bubliny atd...
« Odpověď #6 kdy: 12 Září 2010, 17:38:54 »
Dobry den

muzete mi prosim napsat kde se daji doplnky jako je snih ,listi najit?

popř. jak je doinstalovat(jsem jiz starsi rocnik a co je pro vas jednoduche mi trva trochu dele).Zvladl jsem nainstalovat ubuntu 10.04 compiz se spoustou efektu,ale snezeni ci padajici listi tam neni.

Diky moc Vaclav

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Snih,bubliny atd...
« Odpověď #7 kdy: 12 Září 2010, 18:35:09 »
Tu je navod. Teraz som ho testoval a funguje. Treba len nastavit klavesove skratky pre spustanie.
http://forum.ubuntu.cz/index.php?action=printpage;topic=41993.0
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

VENOS

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Snih,bubliny atd...
« Odpověď #8 kdy: 13 Září 2010, 20:18:57 »
Dekuji za odpoved soubor jsem stahl ulozil,ale nevim jak tomu souboru změnit práva pro spuštění.Kdyz zadam v terminalu   chmod +x elementsinstall.sh  tak  mi napise (No such file or Directory) Prosim, muzete mi napsat navod podrobneji?(jj vim ze jsem uplne blbej)

Dik

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Snih,bubliny atd...
« Odpověď #9 kdy: 13 Září 2010, 20:28:09 »
Zrejme si nebol prepnuty do adresara kde mas ten elementsinstall.sh. Takze bud zadas v terminale
Kód: [Vybrat]
cd cesta_kde_mas_ten_subora potom ten prikaz.(musis dodrzat aj velkost pismen), alebo to zmen grafickou cestou. Chod kde mas ten subor, klikni nan pravym od mysi, vlastnosti, prava a zafajkni povolit spustenie suboru ako programu. Toto plati ak ho mas umiestneny niekde v domovskom adresari.( /home)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Snih,bubliny atd...
« Odpověď #10 kdy: 13 Září 2010, 20:32:16 »
Dekuji za odpoved soubor jsem stahl ulozil,ale nevim jak tomu souboru změnit práva pro spuštění.Kdyz zadam v terminalu   chmod +x elementsinstall.sh  tak  mi napise (No such file or Directory) Prosim, muzete mi napsat navod podrobneji?(jj vim ze jsem uplne blbej)

Dik
Tak samozřejmě při změně práv i spouštění musíš být buď ve stejném adresáři, nebo uvést cestu k souboru. Například cd ~/Download/ -tím se přepneš odkudkoli do adresáře /home/_tvoje_jmeno_/Download/ a pokud je ten soubor elementsinstall.sh tam, tak už můžeš použít ty  příkazy jak jsou v tom návodu.Pokud nevíš kde je, locate elementsinstall.sh by ti ho měl objevit.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

VENOS

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Snih,bubliny atd...
« Odpověď #11 kdy: 14 Září 2010, 19:57:38 »
Zdravim
soubor mam stazeny v  /home/jmeno/Stažené/elementsinstall.sh
Ve vlastnostech jsem zatrhl povolit sposteni souboru jako program,neco se spustilo nainstalovalo ,ale stejne mi to hodilo error 127.No nic kaslu na to nevadi,nemusim mit všechno hned (ubuntu mam tyden).Presto vam mnohokrat dekuji.ze jste se mi snazili pomoct a neposlali me rovnou do.... :D

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Snih,bubliny atd...
« Odpověď #12 kdy: 14 Září 2010, 20:19:00 »
Treba skusit viac krat. Mne sa to podarilo tiez nainstalovat asi na 4-5krat.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

VENOS

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Snih,bubliny atd...
« Odpověď #13 kdy: 14 Září 2010, 20:37:15 »
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuz uz frci uz to jede ani nevim proc diiiiiky mooooc super :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.