Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firefox nezobrazuje obrázky z galerií (Vyřešeno)  (Přečteno 3408 krát)

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Firefox nezobrazuje obrázky z galerií (Vyřešeno)
« kdy: 16 Listopadu 2018, 17:22:45 »
Mám nově Firefox 63.0 (64 bitů) a při čtení novin - Reflex, Lidé a země a pod. se mi při pokusu zobrazit obrázek z galerií fotek u některých článků zobrazí jen černá plocha, někdy s rotujícím kolečkem načítání, ale ani po delší době se nic nenačte. Nemáte s tím někdo stejnou zkušenost?

Dřívější verze FF to nedělaly. Nedělá to ani Chromium.

Mám Lubuntu 18.04. 1 LTS.
« Poslední změna: 04 Ledna 2019, 17:14:50 od Janslav »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Firefox nezobrazuje obrázky z galerií
« Odpověď #1 kdy: 16 Listopadu 2018, 18:21:15 »
Nemas nainstalovane nieco na blokaciu reklam?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Firefox nezobrazuje obrázky z galerií
« Odpověď #2 kdy: 17 Listopadu 2018, 09:14:54 »
Díky, dělá to opravdu Ublock Origin, po jeho vypnutí se galerie fotek zobrazí.
Ale při dřívějších verzích FF to nedělalo, Ublock používám již dlouho, považuji ho za velmi užitečný nástroj na blokování otravných reklam a nerad bych se ho zbavil. Co s tím ?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Firefox nezobrazuje obrázky z galerií
« Odpověď #3 kdy: 17 Listopadu 2018, 09:35:45 »
Díky, dělá to opravdu Ublock Origin, po jeho vypnutí se galerie fotek zobrazí.
Ale při dřívějších verzích FF to nedělalo, Ublock používám již dlouho, považuji ho za velmi užitečný nástroj na blokování otravných reklam a nerad bych se ho zbavil. Co s tím ?

S verzí FF to nemá nic společného, pouze se aktualizovaly filtry v uBlocku, což se děje pravidelně.
Používáš ho již dlouho, ale nastavit si ho dodnes neumíš = ostuda.  :-\
A co s tím? Zkrátka se to naučit tak jako všichni ostatní. Na stránkách autora máš manuál..
https://github.com/gorhill/uBlock/wiki
« Poslední změna: 17 Listopadu 2018, 09:38:16 od juwa2 »

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Firefox nezobrazuje obrázky z galerií
« Odpověď #4 kdy: 18 Listopadu 2018, 10:42:44 »
Opět musím poděkovat za poněkud jedovatou odpověď, ale já se nemíním Ublockem zabývat a podrobně jej studovat, navíc manuál je poměrně složitý a o nutnosti  nastavování se tam nic nepraví.

Chěl jsem jen něco, co mi z FF vyhodí reklamy a Ublock to doosud víceméně úspěšně dělal, i když ne stoprocentně. Ale zabývat jsem se jím nijak nemusel.

Obávám se ale, že to s verzí FF nějakou spojitost má. U dřívějších verzí jsem na takovéto problémy nenarazil. A také se u nové verze projevují další problémy, v řadě případů např. u Reflex.cz, Živě.cz a jinde prohlížeč často sám přejde do jakési neformátované pseudo textové verze s obrázky, nebo často při startu se jeho stránka roztáhne jen přes část obrazovky i když je nastaven na maximalizované zobrazení. Vypadá to nakonec na to, že mne to přinutí přejít na používání prohlížeče Chromium, který sice není tak graficky hezký, ale zmíněné závady nemá.

Děkuji všem za pomoc a tím bych tuto diskuzi ukončil.

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Firefox nezobrazuje obrázky z galerií
« Odpověď #5 kdy: 04 Ledna 2019, 17:14:11 »
Nakonec jsem to jednoduše vyřešil tak, že pokud si chci prohlédnout nějaké obrázky z galerií, dočasně zablokuji uBlock klepnutím na jeho ikonu na liště. Ikona původně černá zesvětlí a prohlížení obrázků funguje OK. Opakovaným klepnutím na ikonu se uBlock opět aktivuje. Jak prosté !

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.