Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GNOME vypadající jako Windows XP [vyřešeno]  (Přečteno 13313 krát)

PetrK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
GNOME vypadající jako Windows XP [vyřešeno]
« kdy: 04 Března 2008, 08:57:01 »
Vážení,
zavádím ve státním úřadu Ubuntu na desktopech, a jsem nucen upravit vzhled podle Win XP na které jsou všichni zvyklí. Na stránkách :
http://www.gnome-look.org/content/show.php?content=16732
jsem našel co jsem potřeboval, jen bohužel, nevím, kam stažené soubory zařadit a kde na ně odkázat. Prosím o radu.

Jinak, desktopů s Ubuntu by mělo být asi 160. V síti budou také Widle a proto na serveru bude Samba. Centrální přihlášení do sítě plánujeme pod LDAPem. Pokud máte někdo zkušenosti prosím poraďte. Budu vděčen za každou pomoc.

Děkuji.
« Poslední změna: 20 Dubna 2008, 21:33:10 od Anna Taliánová »

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Re: Gnome vypadající jako XP
« Odpověď #1 kdy: 04 Března 2008, 09:15:56 »
myslim ze system -> vzhled a pak tar.gz ktery si stahnes presunes (drag&drop) k tem tematum a tim se to nainstaluje :)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

JohnyN

  • Host
Re: Gnome vypadající jako XP
« Odpověď #2 kdy: 04 Března 2008, 14:34:16 »
Tema:
System - Predvolby - Vzhlad - karta Tema. Potiahnite tar.gz archiv do okna.
Alebo archiv rozbalte do /home/uzivatel/.themes

Ikony z XP:
EDIT by qUAKER: stejne jako v pripade tematu ale kopiruje se do .icons, ne do .themes

Wallpaper, iny wallpaper:
System - Predvolby - Vzhlad - pozadie Tema - Pridat

XP Panel, dalsia variacia:
Obrazok skopirujte napr. do /home. Kliknite pravym tlacitkom na panel GNOME a vyberte 2.kartu, na nej kliknite na pozadie a vyberte stiahnuty obrazok.

XP Login Screen
System - Sprava - Prihlasovacia obrazovka - karta Lokalne. Potiahnite tar.gz archiv do okna a vyberte temu. Budete potrebovat rootovske prava.

XP Silver GTK tema - rovnaky postup instalacia ako v prvom pripade.

Dalsia XP Blue tema

Metacity okraj okien:
System - Predvolby - Vzhlad - karta Tema. Potiahnite tar.gz archiv do okna.
Alebo archiv rozbalte do /home/uzivatel/.themes

Login Manager aka Windows 2000
System - Sprava - Prihlasovacia obrazovka - karta Lokalne. Potiahnite tar.gz archiv do okna a vyberte temu. Budete potrebovat rootovske prava.
« Poslední změna: 04 Března 2008, 14:47:00 od qUAKER »

nettezzaumana

  • Host
Re: Gnome vypadající jako XP
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2008, 14:48:24 »
v jakem urade?? docela me to zajima, pac jsem v ramci sveho businessu pricichl k stomilionovym implementacim a zajimalo, jakej urad chce ve statni sprave prejit zrovna na Ubuntu se skinem xp???

nechci to nijak zpochybnovat, ale jak je mozne, aby "zavadel" linux nekdo, kdo nevi kam dat stazene soubory pro gnome-theme ze stranky autora ..??

ad.1) jaky ma smysl delat xp-look, kdyz to dal stejne bude Ubuntu .. ?? ## tohle na urade nevite?
« Poslední změna: 04 Března 2008, 15:05:58 od nettezzaumana »

qUAKER

  • Host
Re: Gnome vypadající jako XP
« Odpověď #4 kdy: 04 Března 2008, 14:52:22 »
Smysl to nema zadny.. ale podle vlastni zkusenosti se Ubuntu da predelat tak,aby se chovalo jako XP.. :) staci chvili pracovat pod rootem a pri tom neco podelat v systemu :D :D :D

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2472
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Gnome vypadající jako XP
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2008, 15:10:28 »
Šéf zase koupil do firmy 20 aut BMW a musel jsem je nechat předělat, aby vypadaly, jako Favority...


šéfům se nezavděčíš
zvyk je železná košile
starýho psa...
atd...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

PetrK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Gnome vypadající jako XP
« Odpověď #6 kdy: 04 Března 2008, 15:15:12 »
Vážení.
děkuji vám za příspěvky. Moc mě pomohli.  :) Téma považuji za vyřešené.

P.S. Školení na server Linux moc grafiky nepotřebuje. Ale i tak vím, že jsem začátečník. Proto se ptám a hledám. Petr

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Gnome vypadající jako XP
« Odpověď #7 kdy: 04 Března 2008, 16:46:37 »
Taky jsem si to postahoval... docela zajímavě vypadající proměna :D  ještěže se to dá vrátit zpět..  :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Tonik25

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
    • Ebook forum
Re: Gnome vypadající jako XP
« Odpověď #8 kdy: 05 Března 2008, 19:29:07 »
Smysl to nema zadny.. ale podle vlastni zkusenosti se Ubuntu da predelat tak,aby se chovalo jako XP.. :) staci chvili pracovat pod rootem a pri tom neco podelat v systemu :D :D :D

KDE, OOo, windowsí ikonky, sem tam nějakej reboot a občas killall viď?:D:D
„Zpětné testování“? A to je co? Pokud se to zkompilovalo, tak je to dobré a pokud to i nabootovalo, je to perfektní.
====================================================================
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

qUAKER

  • Host
Re: Gnome vypadající jako XP
« Odpověď #9 kdy: 05 Března 2008, 19:34:44 »
KDE, Windowsi ikonky a vsechno, smazat neco v /etc a je to.. :)

honorguard

  • Host
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 23 Března 2008, 22:40:09 »
Windosí ikonky a pak pustit ten skript na ruskou ruletu co je v threadu hry do konzole a máte z toho Vistu :-D

KloBass

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 07 Dubna 2008, 08:19:09 »
Vážení,
zavádím ve státním úřadu Ubuntu na desktopech, a jsem nucen upravit vzhled podle Win XP na které jsou všichni zvyklí. Na stránkách :
http://www.gnome-look.org/content/show.php?content=16732
jsem našel co jsem potřeboval, jen bohužel, nevím, kam stažené soubory zařadit a kde na ně odkázat. Prosím o radu.

Jinak, desktopů s Ubuntu by mělo být asi 160. V síti budou také Widle a proto na serveru bude Samba. Centrální přihlášení do sítě plánujeme pod LDAPem. Pokud máte někdo zkušenosti prosím poraďte. Budu vděčen za každou pomoc.

Děkuji.


jinak fakt miluju tyhle lidi... delaji adminy a 'programatory' a vzdycky po praci prijdou domu a zaspamuji fora aby se zeptali jak se meni vzhled v gnome.. nebo nejaka podobna uzasna vec

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 07 Dubna 2008, 10:17:12 »
jinak fakt miluju tyhle lidi... delaji adminy a 'programatory' a vzdycky po praci prijdou domu a zaspamuji fora aby se zeptali jak se meni vzhled v gnome.. nebo nejaka podobna uzasna vec

Nevím co je na to divnýho. Jestli je to admin co dělal celou dobu na woknech, tak je logický že se ptá na základní věci v linuxu ne?
Důležitý je, že šíří Ubuntu do státní sféry :D
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

honorguard

  • Host
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 07 Dubna 2008, 14:05:05 »
Já osobně bych ho nesoudil. Je mžná někomu proti srsti že si tenhle člověk chce udělat vzhled jako XP, ale časem se mu třeba zalíbí nějaké jiné témátko a bude vědět jak ho nainstallit. Hlavní je že kvůli tomu vzhledu nepoužívá XP.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2472
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #14 kdy: 07 Dubna 2008, 14:39:24 »
Já bych nikoho taky nesoudil.

Někdo se v noci převléká za gestapáka, jinej dává své ženě plynovou masku, další mění vzhled Linuxu na Windows... lidi jsou různý....

;D
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #15 kdy: 07 Dubna 2008, 14:53:03 »
Po pravdě. Jestli budete mít někdo k dispozici kompletní balík vzhledu XP, rád si ho stáhnu. Postupně pak přeinstaluju všem známejm kompy na Ubuntu XP, aby to poznali až poté, co jim komp bude dlouho makat bez problémů :D
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #16 kdy: 07 Dubna 2008, 15:15:15 »
Po pravdě. Jestli budete mít někdo k dispozici kompletní balík vzhledu XP, rád si ho stáhnu. Postupně pak přeinstaluju všem známejm kompy na Ubuntu XP, aby to poznali až poté, co jim komp bude dlouho makat bez problémů :D
Zajímalo by mě zda to někdo takto už vyzkoušel (nějakýmu BFU nainstalovat ubuntu) a po jaké době poznal, že je něco v "nepořádku". :D

honorguard

  • Host
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #17 kdy: 07 Dubna 2008, 15:37:27 »
Citace
Někdo se v noci převléká za gestapáka, jinej dává své ženě plynovou masku, další mění vzhled Linuxu na Windows... lidi jsou různý....
Bože, tak to je hustej hlášanec :D.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #18 kdy: 07 Dubna 2008, 16:41:55 »
Taky trochu nechápu, proč je tak důležitý maskovat Ubuntu jako WinXP. Podle mne nebude maskování nikdy 100%.

Navíc bych si dal v té "státní instituci" veliký pozor na všelijaké šťouraly a kontrolory - pokud totiž zimitujete vzhled WinXP až příliš dobře (např i s červeno-zeleno-modro-žlutou vlaječkou-oknem vedle nápisu start na nabídce start), mohlo by se jednat o zneužití loga a porušení autorských práv  ;D

Já bych postupoval možná jinak: Njedřív bych změnil vzhled nainstalovaných XP (např. ze vzhledu XP na klasický), a pokud by uživatele tato změna příliš nerozhodila, nacpal bych tam klidně hnědé Ubuntu.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #19 kdy: 07 Dubna 2008, 19:02:30 »
Taky trochu nechápu, proč je tak důležitý maskovat Ubuntu jako WinXP.
Pro většinu mých známých je ikona modrého éčka = internet. Pokud tam není, tak nemají internet a pokud tam je, tak ho (podle nich) mají. Samozřejmě musí být na ploše.
PS: potají jim alespoň vyměňuju IE7 za Maxthon  ;)

honorguard

  • Host
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #20 kdy: 07 Dubna 2008, 20:07:04 »
To ke mě přijela sestra a zapla si emulovaný Explorer... jsem myslel že jí zastřelim :-D.

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #21 kdy: 07 Dubna 2008, 20:14:29 »
V kruhu rodiny je moje pc s kubuntu v tomto směru v naprostém bezpečí. I kdybych ho nechal stát jen tak, nikdo ikonu firefoxu v liště nenajde. A kdyby náhodou, tak nebude vědět k čemu to je  ;D
(jak to není modrý, tak to není ono... modrá je dobrá  ;) )

honorguard

  • Host
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #22 kdy: 07 Dubna 2008, 21:43:26 »
No to já jí k pc pustil s tím že si něco najde na netu, ale už mě nenapadlo že si pustí Explorer... Když jsem měl na ploše Firefox a Operu... nechápu co jí to napadlo. Celej život máme pro ní doma Firefox a já mám Operu a ona si stejně klikne na to modrý e... Co je to v tý škole učej...

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #23 kdy: 07 Dubna 2008, 21:45:01 »
Právěže nic  ;D to je ten windoš, co se tu už probral  ;D

Myro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • skill: Bill
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #24 kdy: 08 Dubna 2008, 08:16:11 »
Ja mám tiež na ploche modré " e " dokonca velké asi 5 cm  :) Po kliknutí naň sa spúšta opera  8) Zatial sa nikdo nesťažoval :-)
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.