Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Co říkáte na internet od O2 ? :D  (Přečteno 2858 krát)

Screwty

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Co říkáte na internet od O2 ? :D
« kdy: 31 Ledna 2010, 10:21:44 »
Rychlý,pomalý ?
« Poslední změna: 31 Ledna 2010, 10:28:41 od Screwty »
Pokus o instalaci Ubuntu (14.04)

i7 4702MQ, GT750M, 8GB RAM (HP Envy 17-j100ec)

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #1 kdy: 31 Ledna 2010, 11:15:47 »
Ale jo dobrý.. 8 je dobrá rychlost..
Os. blog valerblog.8u.cz .

Pavel Půlpán

Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #2 kdy: 31 Ledna 2010, 12:01:15 »
Když to zrovna těch 8Mbit jede. ;)

Screwty

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #3 kdy: 31 Ledna 2010, 12:37:28 »
Nechci urážet O2 Ale tady u táty mam 25 kb/s :D :)
Pokus o instalaci Ubuntu (14.04)

i7 4702MQ, GT750M, 8GB RAM (HP Envy 17-j100ec)

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #4 kdy: 31 Ledna 2010, 12:46:32 »
No ja bych řek že to bude chyba nekde jinde...
Os. blog valerblog.8u.cz .

Screwty

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #5 kdy: 31 Ledna 2010, 13:04:31 »
Prý že máme špatné pokrytí... Bydlíme 50 Km od Prahy... Kamarád který bydlí v Praze má 50kb/s

A pokud funguje těch 8 MB za sekundu uvažoval bych si ten internet pořídit... Ale městský kabel je městský kabel noooo.... Tak poraďte jestli to má vůbec cenu
Pokus o instalaci Ubuntu (14.04)

i7 4702MQ, GT750M, 8GB RAM (HP Envy 17-j100ec)

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #6 kdy: 31 Ledna 2010, 13:19:08 »
Já osobne teda s O2 nemam extra zkusenosti.. ale mislím že to špatne neni... at ti co maj s tim problemy se zeptají v prodejnách nebo zavolají na O2.. ale mislím ze O2 by urcite nedavala schvalne 50 kb to neni ani 0,5MB tyjo... ne ne tam bude chyba nekde jinde...
Os. blog valerblog.8u.cz .

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #7 kdy: 31 Ledna 2010, 13:27:13 »
Pokud nebydlíte ve městě, tak stále jsme sto let za opicemi.... přijdete do O2 a chcete připojení... ostatně jako všude dostanete hned otázku, kde bydlíte (jako by to nemohlo být jedno)... no platím si ten pomalejší tarif označený číslem 8... bohužel, ale takových kvalit se mi nedostává... ano byl jsem upozorněn hned na začátku, že budu bohužel platit za něco co nedostávám... bohužel 3x pomalejší než UPC a 3x tak dražší... proto pokud nemusíte O2 si určitě nepořizujte. (a modem HUAWEI jsem asi taky dostal za trest  ;D )
Abych tolik zase nekritizoval, tak na druhou stranu to ani jednou za půl roku nevypadlo...a rychlost je dá se říct konstantní.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

oyankee

  • Host
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #8 kdy: 31 Ledna 2010, 14:36:34 »
Z mých zlušeností s rychlostí nejsou problémy.

Pavel Půlpán

Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #9 kdy: 31 Ledna 2010, 16:14:32 »
Mluvíte tady o CDMA/EDGE nebo ADSL připojení?

Mé zkušenosti, jakožto zaměstnance jednoho ze smluvních partnerů kyslíkářů je taková, že ADSL 8Mbit ve skutečnosti znamená poloviční rychlost, modemy stojí za prd, pokud si sami nevyřvete něco kvalitnějšího, aka ZyXEL.
Co se týče CDMA/EDGE, je to jasně dané, rychlejší technologií jsou pokryta pouze velká města, nicméně pokrytí slabšího CDMA je velice slušné, funguje takřka všude, občas je to ale pomalejší. Co se týče zařízení, nikdy si nenechte vrazit USB modem, třeba zrovna od Huawei (proti výrobci nic nemám, middle-end switche má fajnový), vždy chtějte současnou navídku do EC, případně EC a investujte do redukce na PCMCIA, pokud máte pouze tuto šachtu.

PS: Sám mám PCMCIA modem, shodou okolností od Huawei a naprostá spokojenost, pokud se k tomu člověk nechová jako prase a nevyčlochtá třeba výstup na externí antému. :D

The end! 8)

Tomtom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 84
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #10 kdy: 04 Února 2010, 10:49:18 »
S rychlostí jsem spokojený, mám 8M realně tak 5M. Ale co se týká podpory, párkrát do roka, co je nějaký výpadek, tak se mi dostane nejčastěji rady že mi sníží rychlost na 2M, protože 8M mi prý nemůže fungovat. Jak bylo to navýšení rychlosti tak mi to paradoxně snížili z 4M který mi fungovalo skvěle na 2M, s odůvodněním že víc linka nezvládne. Kupodivu funguje ;) a dobře. Pravidelnost výpadků se nezměnila, je zvláštní, že podpora vždycky tvrdí, že je problém na mojí straně, ať si nechám snížit rychlost a já vždycky rozhodnu, že si rychlost snížit nenechám... a jako zázrakem se to pak zase (samo) spraví (a ještě mi přijde sms, že služba je opět dostupná). Dost mě zaráží, když člověk na druhý straně jako první nutí ať resetuje modem...jen tak. To že ho potom někdo musí zase nakonfigurovat je už něco jinýho, zvlášť když se jedná o wifi... A vida ono to jde i bez toho.
Debian

Pavel Půlpán

Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #11 kdy: 04 Února 2010, 13:53:57 »
Operátoři na linkách O2 jsou bohužel jak cvičený opice, v naprostý většině případů vůbec nerozumí problému. Jako příklad dám zapojení firemní linky. Modem zapojený do bridge a za ním business firewall... dle operátorů nestandardní řešení sítě, proto to nefunguje (přestože to před pěti minutama fungovalo). :D

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6034
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #12 kdy: 04 Února 2010, 14:38:54 »
Výpadek přiznají, jen když se týká větší lokality. Jinak tutlaj.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #13 kdy: 05 Února 2010, 18:44:18 »
mám ADSL a jsem spokojenej. minimální výpadky, download docela slušnej. Jediné co kulhá je upload... hold na sdílení na P2P to není. K tomu dostane člověk router když má štěstí tak i nějakej dobrej... Já jsem spokojenej.
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #15 kdy: 05 Února 2010, 21:06:56 »
cdma je problemovy hlavne proto, ze jedna bunka pokryva uzemi zhruba do 25 km od vysilace. a cim vic lidi v dane lokalite cdma vyuziva, tim je to pomalejsi. ADSL je zase dost zavisle na vzdalenosti od ustredny. Do urcite vzdalenosti v pohode, ale pak se rychlost postupne snizuje. Neni to vymysl O2, je to dano technologii.

Modemy huawei 520 jsou strasny smejdy, nejspokojenejsi jsem byl s D-Linkama (kdyz se jeste v outu prodavaly) a nebo se zyxelama 660hw.

Pokud je ovsem vzdalenost od ustredny v pohode, tak to neni spatny pripojeni. Akorat je bohuzel asynchronni (proto Adsl) => pomaly upload...
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #16 kdy: 06 Února 2010, 09:47:26 »
ufaak : ja mel zatim stesti na ty ZyXELy nebo D-Linky
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

niemand

  • Host
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #17 kdy: 19 Února 2010, 22:23:24 »
Já jsem s O2 spokojenej, jen mi teda nejde rychlostí, kterou platíme (jde mi to max na 5,5mbit ale platíme 8mbit). Bohužel v naší vesničce bych stejně víc chtít nemohl.

Výpadky tu byly ze začátku zřízení služby, i router byl jendou v reklamaci, ale vždy bylo bezproblémové jednání. Vše rychle vyřízené, když nám padal internet, stačil telefonát a do druhého dne bylo po problémech. Když se rozbil router (já o tom nevěděl), volal sem tam, pán se mnou mluvil cca hodinu a zkoušeli jsme všechno možné, nakonec mi poradil, ať zkusim dát opravit router a to bylo ono :)

Já si teda na nic stěžovat nemůžu.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #18 kdy: 20 Února 2010, 08:59:09 »
Co se tyka pripojeni, tak stezovat si nemuzu. V ramci pilotniho projektu "internet over fiber" mi v baraku konci opticke vlakno a symetrickych 10 Mb/s je fajn (je moznost i za dvojnasobnou castku preradit na 20 Mb/s). Funguje spolehlive a nekdy je rychlost dokonce vyssi.
Ale co se tyka spolecnosti O2, tak to je jina stranka. Na infolince vubec nevi, ze neco takoveho existuje, az asi ctvrty nebo paty operator mi dal cislo, na ktere mam zavolat (prepojit me nemuze!!!). Tato "opticka divize" jako by byla uplne jina firma.
Kdyz jsem informoval o moznosti platit pres sipo: "Samozrejme, zadny problem. Jake je vase telefonni cislo?" - "nemam telefon" - "musite mit, bez nej se na internet nepripojite...". Takze znovu volani na utajenou divizi a tam jsem se dozvedel, ze platba pres sipo neni mozna. Proc ucet za telefon lze pres sipo, ale ne pripojeni na inet (navic se stalou mesicni castkou)???
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #19 kdy: 20 Února 2010, 10:05:26 »
fiber je fajn sluzba... taky bych to chtel mit doma... ale musel bych si najmout bandu ukraincu, aby mi to z brna do hrusek dotahli :D

infolinka o2 je opravdu bidna, vi to kazdy... ale zase lepsi nez UPC :)

kazdopadne je nejlepsi zajit si do znackovy prodejny (ne k dealerovi - na prvni pohled nejde rozeznat) a tam to poresit, nedat pokoj dokud to nedoresi.
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6034
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #20 kdy: 20 Února 2010, 13:12:01 »
A na koho si píchlej v Hrušovanech? A jak bys ho hodnotil?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #21 kdy: 20 Února 2010, 14:41:03 »
mam vivo, ale serou me, na dotazy ohledne ipv6 uz nereaguji:) bohuzel nic moc jinyho tady nejde. ani o2
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6034
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #22 kdy: 20 Února 2010, 17:37:06 »
mam vivo, ale serou me, na dotazy ohledne ipv6 uz nereaguji:) bohuzel nic moc jinyho tady nejde. ani o2
Tak jsem se registroval na Rychlosti, abych videl primo adresy na ISP a nemusel to hledat. Snad něco najdu lepšího. Zatím je to prašť jak uhoď.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Co říkáte na internet od O2 ? :D
« Odpověď #23 kdy: 20 Února 2010, 17:44:59 »
O2 cenzuruje internet, zkuste si třeba stáhnout obrázek (fotka nahého rysího mláděte: )
http://funkyimg.com/u2/569/586/lucid.jpg

viz
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,44323.25.html
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.