Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mozzila + ubuntu 14.04 LTS = sekání FB  (Přečteno 1743 krát)

Levin8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
    • Fórum o dovolené, cestování
Mozzila + ubuntu 14.04 LTS = sekání FB
« kdy: 15 Května 2015, 22:31:45 »
Ahoj,

chtěl jsem se zeptat jestli jste někdo neřešil stejný problém jako já. Používám prohlížeč mozzila, vše funguje v pohodě, jen když si zapnu Facebook, tak při scrolování se stránka zasekává, někdy i mozzila zešedne a přestane reagovat.

Zkoušel jsem se koukat do nastavení, tam jsem žádné možnosti, co by to mohlo způsobovat nenašel. V jiném  prohlížeči (chromium) je to ok.

Nějaká rada, čím by to mohlo být?

foruman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Mozzila + ubuntu 14.04 LTS = sekání FB
« Odpověď #1 kdy: 17 Května 2015, 03:25:50 »
Cau, tipuju to dle popisovaného chování na problém se zpracováním javascriptu :-)
On ten facebook pod gecko jadrem a Ubuntu 14.04 neběží uplně nejlíp. Ale pokud ti vyhovuje firefox GUI a chceš nadále gecko jádro :-) doporučuji místo klasického FF používat Palemoon :-)
Má spousty optimalizací a ja když už FF jádro, tak jedině Palemoon, vlastně ho používám všude :-) Ač nejsem odpurce blink jádra a tedy Chromium/Chrome projektu :-) Jen mi vadí jak Chrome šíleně nabobtnalo a co bylo super rychly prohlížeč, dneska už není :-)
Takže Palemoon určitě doporučuji, ideálně na WIN platformu, ale i na Linuxu zastane svojí ulohu a běží mi dobře :-)
Jen to vyžaduje trochu skillu, není to tak jednoduchy jak v ubuntu store odklepnout u FF "nainstalovat" :-D

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Mozzila + ubuntu 14.04 LTS = sekání FB
« Odpověď #2 kdy: 17 Května 2015, 09:24:56 »
Cau, tipuju to dle popisovaného chování na problém se zpracováním javascriptu :-)
On ten facebook pod gecko jadrem a Ubuntu 14.04 neběží uplně nejlíp. Ale pokud ti vyhovuje firefox GUI a chceš nadále gecko jádro :-) doporučuji místo klasického FF používat Palemoon :-)
Má spousty optimalizací a ja když už FF jádro, tak jedině Palemoon, vlastně ho používám všude :-) Ač nejsem odpurce blink jádra a tedy Chromium/Chrome projektu :-) Jen mi vadí jak Chrome šíleně nabobtnalo a co bylo super rychly prohlížeč, dneska už není :-)
Takže Palemoon určitě doporučuji, ideálně na WIN platformu, ale i na Linuxu zastane svojí ulohu a běží mi dobře :-)
Jen to vyžaduje trochu skillu, není to tak jednoduchy jak v ubuntu store odklepnout u FF "nainstalovat" :-D
A co aktualizace, hlavně bezpečnostní? Nestane s z něj díra do systému?
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3555
Re:Mozzila + ubuntu 14.04 LTS = sekání FB
« Odpověď #3 kdy: 17 Května 2015, 09:53:43 »
Mám tu zkušenost, že když se roluje FB , tak je jisté zasekávání běžné, neboť se musí načíst další příspěvky. Toto se zvýrazní zůstane-li kurzor myši na území příspěvků a rolují se pod šipkou aktivní okna z obrázky a videi.

Takže 2. varianta je, že když se k tomu přidá slabá konfigurace se slabší kartou nebo chybějící direct rendering, tak by to chování také odpovídalo.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Levin8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
    • Fórum o dovolené, cestování
Re:Mozzila + ubuntu 14.04 LTS = sekání FB
« Odpověď #4 kdy: 17 Května 2015, 17:35:52 »
Ten problém se děje právě jenom na FF. Na chrome bez záseku i když se musí načítat obrázky. Jenže chrom mi nevyhovuje, bere si moc ram a při spoustě záložek prostě dojde paměť :D

Za železo mam HP Elitebook 4G ram, intel i5 3320M 2.6GHZ a grafiku integrovanou.

Jde případně ve FF nějak tej javaskript omezit?

Koukal jsem na tel Palmeon a nezaujal mě :D

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3555
Re:Mozzila + ubuntu 14.04 LTS = sekání FB
« Odpověď #5 kdy: 17 Května 2015, 21:52:51 »
Tak to moje varianta padá. A co ten Chromium - ten by měl být lehčí, než plný Chrome ?

PS: Tak snad funkčnost je přednější, než zaujetí ... ?
« Poslední změna: 17 Května 2015, 21:57:08 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Levin8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
    • Fórum o dovolené, cestování
Re:Mozzila + ubuntu 14.04 LTS = sekání FB
« Odpověď #6 kdy: 20 Května 2015, 21:48:59 »
Není to zaujetím. Jen se mi nelíbí jak si chrome bere s každou záložkou xy ram. Ale má to pozitivum, omezil jsem tim používání FB, tak si nestěžuji :D

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3555
Re:Mozzila + ubuntu 14.04 LTS = sekání FB
« Odpověď #7 kdy: 22 Května 2015, 19:20:16 »
Kolik to je těch záložek, že to vyčerpá 4G RAM?

Osobně nemám na Linuxu s Chromem  zkušenosti, ale na Windows ho nesnáším. Nejen, že si bere mnoho RAM, ale roztáhne se a zas*re celý systém, který je pak pomalejší - u slabších PC velmi velmi citelně. K čemu je pak, že má rychlejší jádro ... Google Chrome se ve Windows chová tak, že to splňuje definici viru.

Na Linuxech mi ten Firefox celkem sedí, akorát že v něm jsou problémy při renderingu s vert. synchro na videu.

Jenom by mě tedy stále zajímal ten rozdíl mezi Chromem a Chromiem ? ? ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Levin8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
    • Fórum o dovolené, cestování
Re:Mozzila + ubuntu 14.04 LTS = sekání FB
« Odpověď #8 kdy: 23 Května 2015, 16:23:41 »
Nedokážu říci. Ale při otevírání jsem měl nastaveno ať se mi otevře xy webů (potřebuji kontrolovat zda jsou v provozu). Někdy se to stávalo, když jsem měl spuštěný ještě další aplikace na ntb.

S FF jsem spokojený a navíc vzhledově zapadá více do OS.                     

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.