Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Conky - interaktivní tlačítko  (Přečteno 67 krát)

gln

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Conky - interaktivní tlačítko
« kdy: Včera v 14:50:32 »
Buďte zdrávi všichni…
Dovolím si Vás všechny pozdraviti ze sousední stáje. :-)
I když jsem odjinud, občas pročítám Vaše stránky při hledání řešení či inspirace.

Vzhledem k tomu, že zde máte docela zkušenosti s programem Conky, zkusím zde položiti dotaz, resp. otázku. Řešení nebo odpověď jsem zatím nikde nenašel → ale možná se špatně ptám.

Na svém notebooku používám KDE Plasma 5.27.10, Amarok 2.9.71, conky 1.19.1, (to vše v OS Mageia 9).
K Conky jsem se vrátil po delší době, obnovil staré skripty a hraji si. Zejména v Amaroku došlo docela dost změnám při dotazování „do řádku“, ale vše jsem zatím vyřešil. Výstupy Amaroku mi v Conky běží pěkně.

Ale. Napadla mne taková věc. Zda by šlo Amarok z Conky ovládat. Mám na mysli, že bych na plochu Conky umístil obrázek (obrázky), který by byly interaktivní a po kliknutí myší by byla provedena nějaká akce, příkaz. Třeba pauza, play, další skladba…

Komunikoval jsem s GPTchatem, ten tvrdil, že to jde. Interaktivní obrázek by měl být zadán takto:

Kód: [Vybrat]
${image ~/.conky/obrazek.png -p X,Y -s width x height -l -A 1 -events}
A pak vyřešit akci po kliknutí… Třeba pause:

Kód: [Vybrat]
${if_match ${click_x}>=X1 & ${click_x}<=X2 & ${click_y}>=Y1 & ${click_y}<=Y2} ${exec qdbus org.mpris.MediaPlayer2.amarok /org/mpris/MediaPlayer2 org.mpris.MediaPlayer2.Player.Pause}
${endif}

Kde XI, X2, Y1 a Y2 jsou souřadnice aktivní klikací plochy…

Ale nějak to nefunguje. Přehrávaná skladba se pauzne napořád, nejde dále pustit.

Řešil jste tedy někdo podobný problém? Poradíte, kde je chyba? Nejsem příliš znalý programování, spíše se cítím jako klasický BFU… 

Děkuji za Váš čas a zůstávám s úctou… Jirka.

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
Re:Conky - interaktivní tlačítko
« Odpověď #1 kdy: Včera v 17:25:52 »
Nemělo by tam být na konci PlayPause?
Kód: [Vybrat]
${if_match ${click_x}>=X1 & ${click_x}<=X2 & ${click_y}>=Y1 & ${click_y}<=Y2} ${exec qdbus org.mpris.MediaPlayer2.amarok /org/mpris/MediaPlayer2 org.mpris.MediaPlayer2.Player.PlayPause}
${endif}
Podle specifikace to tak vypadá.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
Joutůůůůb

gln

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Conky - interaktivní tlačítko
« Odpověď #2 kdy: Včera v 19:17:03 »
Ahoj…

Díky za odpověď. Ano, mohlo by také být… Tento příkaz přepíná mezi play a pause. Ostatní příkazy pro přehrávání jsou – píší jen konce řádků:

jenom play → org.mpris.MediaPlayer2.Player.Play
jenom pause → org.mpris.MediaPlayer2.Player.Pause
pause/play → org.mpris.MediaPlayer2.Player.PlayPause   (= přepínač)
předchozí skladba → org.mpris.MediaPlayer2.Player.Previous
následující skladba → org.mpris.MediaPlayer2.Player.Next
stop → org.mpris.MediaPlayer2.Player.Stop
odchod a zavření Amaroku → org.mpris.MediaPlayer2.Quit

Takhle jde Amarok pěkně ovládat z Terminálu...

Jirka

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.