Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pár problémů s Ubuntu 9.10 [vyřešeno]  (Přečteno 13299 krát)

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #50 kdy: 23 Února 2010, 21:50:13 »
Citace
BTW sice je tu možnost si vybrat, ale já si nevybíral, já měl jasno - Win 7 a nic jiného. Linux jsem chtěl jen vyzkoušet a zjistit, jestli je opravdu tak dobrý Úsměv

proti gustu žádný dišputát

neměň něco sčím si spokojen....naco?
a ktomu Gimpu. musíš hlavně dávat pozor v jakým formátu ukládáš! pokud děláš ve vrstvách a uložíš to ve formátu co vrstvy nepodporuje, logicky to udělá paseku...třeba v podobě smazání všech vrstev.
Fire's in my soul, steel is on my side

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #51 kdy: 23 Února 2010, 21:52:49 »
pepéé: myslim, že sem to uložil do png, já sem zvyklez z PSka, že tam je uplně jedno, do čeho to ukládám :) No nic, v GIMPu stejně dělat nebudu, ani kdyby se to uložilo dobře.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #52 kdy: 23 Února 2010, 21:54:41 »
Janik: tak samozřejmě, že sem to neuložil pod stejnym názvem jako otevřený obrázek :) Změnil sem celej název, ale bohužel to bylo jediný, co se změnilo, obrázek zůstal stejný a provedené úpravy zmizely.

Viry, to na mě neplatí, když je člověk opatrnej, tak s viry nemá starosti a radši ať mě koušou viry, než systém, ve kterém bych měl pracovat :)

BTW sice je tu možnost si vybrat, ale já si nevybíral, já měl jasno - Win 7 a nic jiného. Linux jsem chtěl jen vyzkoušet a zjistit, jestli je opravdu tak dobrý :)

A neuložilo se ti to třeba do dokumentů nebo nějak tak? Já když jsem unavenej, taky mám soubory všude možně :-)

Tak ještě můžeš zkusit Macy, tam s photoshopem problém nebude :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6044
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #53 kdy: 23 Února 2010, 22:33:41 »
Tak ty ses tu nervoval a já vesele na W.A.R.u hral CSko :D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #54 kdy: 23 Února 2010, 23:00:44 »
pepéé: myslim, že sem to uložil do png, já sem zvyklez z PSka, že tam je uplně jedno, do čeho to ukládám :) No nic, v GIMPu stejně dělat nebudu, ani kdyby se to uložilo dobře.

PNG umí vrstvy? Nebylo to PSD? :-) GIMP má standardní formát, pokud děláš něco novýho, xcf :-) A to vrstvy umí
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Franta uživatel

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #55 kdy: 23 Února 2010, 23:26:05 »
Naprosto souhlasim s niemandem
Linuxový programy stojej za ho..o a wine spustí možná tak nějaký piškvorky(ie-nejde,ovládací panely-nejde,deamon-nejde,photoshop-nejde,hry-nejdou,media player-nejde............), takže zase nic použitelnýho
Jinak ubuntu vypadá hezky sice jako 98, ale tavojdle vzhled se mi líbí no a tim to začíná i končí, programy prapodivný,
instalace no šílenost sama, většinu věcí co jsem se snažil nainstalovat nešla, takže jidiná rady jak tady píšete zapnout příkazovou řádku a dělat všechno tam. Dobře na server možná dobrý, na doma na prd, to už zlatej dos tam funguvaly aspoň hry a hlavně byly.......
Vyjadřuji zde pouze svůj subjektivní názor.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #56 kdy: 23 Února 2010, 23:31:22 »
Naprosto souhlasim s niemandem
Linuxový programy stojej za ho..o a wine spustí možná tak nějaký piškvorky(ie-nejde,ovládací panely-nejde,deamon-nejde,photoshop-nejde,hry-nejdou,media player-nejde............), takže zase nic použitelnýho
Jinak ubuntu vypadá hezky sice jako 98, ale tavojdle vzhled se mi líbí no a tim to začíná i končí, programy prapodivný,
instalace no šílenost sama, většinu věcí co jsem se snažil nainstalovat nešla, takže jidiná rady jak tady píšete zapnout příkazovou řádku a dělat všechno tam. Dobře na server možná dobrý, na doma na prd, to už zlatej dos tam funguvaly aspoň hry a hlavně byly.......
Vyjadřuji zde pouze svůj subjektivní názor.

Stále s námi... btw, asi si do podpisu přidám své první auto... Trabant 601S Tudor  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Franta uživatel

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #57 kdy: 23 Února 2010, 23:43:57 »
Citace
Stále s námi... btw, asi si do podpisu přidám své první auto... Trabant 601S Tudor
Hi hi hi s tim bych se moc nechlubil, trabant neni auto stejně jako linux neni windows
Jo vlastně pěkný srovnání linux=trabant windows=octavka nebo že by mercedes? vlastně mercedes je mac.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #58 kdy: 23 Února 2010, 23:47:30 »
Citace
Stále s námi... btw, asi si do podpisu přidám své první auto... Trabant 601S Tudor
Hi hi hi s tim bych se moc nechlubil, trabant neni auto stejně jako linux neni windows
Jo vlastně pěkný srovnání linux=trabant windows=octavka nebo že by mercedes? vlastně mercedes je mac.

První auto je jak první láska... jezdil jsem s ním ze střední školy a moc rád na to vzpomínám...  ;) A já se za to nestydím, víme  :D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #59 kdy: 24 Února 2010, 00:38:39 »
Malá otázečka Franto.
Když s linuxem neumíš,
nemáš ho rád
a nemáš to tady rád
...proč tady pořád chodíš naříkat?
« Poslední změna: 24 Února 2010, 10:06:16 od pepéé »
Fire's in my soul, steel is on my side

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #60 kdy: 24 Února 2010, 08:54:58 »
No já nevim, jestli png podporuje vrstvy, nebo nechápu, v jakym smyslu, ale když v PSku udělám obrázek třeba s 5ti vrstvama a uložim to do png, tak se to uloží tak, jak to vidim v PSku, nevim proč s tim má Gimp takový problémy to pochopit :D

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #61 kdy: 24 Února 2010, 10:03:52 »
No já nevim, jestli png podporuje vrstvy, nebo nechápu, v jakym smyslu, ale když v PSku udělám obrázek třeba s 5ti vrstvama a uložim to do png, tak se to uloží tak, jak to vidim v PSku, nevim proč s tim má Gimp takový problémy to pochopit :D

gimp podporuje spoustu formátů. A třeba png určitě vrstvy nepodporuje takže pokud ukládáš ve PS do png, tak ti vrstvy pravděpodobně automaticky sloučí ale v gimpovi se na to musí dát pozor.
Gimp taky slučuje jedotlivé vrstvy ale nesmí se to dělat zbrkle a při ukládání se musí potvrdit sloučení viditelných vrstev. A nebo ukládat do formátu který podporuje vrstvy jak psal Janik do psd nebo xcf.
Fire's in my soul, steel is on my side

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #62 kdy: 24 Února 2010, 17:12:50 »
Naprosto souhlasim s niemandem
Linuxový programy stojej za ho..o a wine spustí možná tak nějaký piškvorky(ie-nejde,ovládací panely-nejde,deamon-nejde,photoshop-nejde,hry-nejdou,media player-nejde............), takže zase nic použitelnýho
Jinak ubuntu vypadá hezky sice jako 98, ale tavojdle vzhled se mi líbí no a tim to začíná i končí, programy prapodivný,
instalace no šílenost sama, většinu věcí co jsem se snažil nainstalovat nešla, takže jidiná rady jak tady píšete zapnout příkazovou řádku a dělat všechno tam. Dobře na server možná dobrý, na doma na prd, to už zlatej dos tam funguvaly aspoň hry a hlavně byly.......
Vyjadřuji zde pouze svůj subjektivní názor.

Jen proto, že s Linuxem neumíš, neznamená, že je špatnej... Jaký ovládací panely? No pokud ses snažil windowsácký, tak to se nedivím že nejely :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #63 kdy: 24 Února 2010, 17:52:47 »
Stále s námi... btw, asi si do podpisu přidám své první auto... Trabant 601S Tudor  ;D
Jakejpak Tudor, tomu se přece říkalo "Limuzína" ne? I Šlehofer to ve své bibli tak měl... ;D
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #64 kdy: 24 Února 2010, 18:22:43 »
Stále s námi... btw, asi si do podpisu přidám své první auto... Trabant 601S Tudor  ;D
Jakejpak Tudor, tomu se přece říkalo "Limuzína" ne? I Šlehofer to ve své bibli tak měl... ;D

To bylo vozítko, cituji, co bylo v techničáku ... mimo jiné oficiálně jen pro čtyry lidi... jezdilo nás v tom šest  ;D btw, doporučuji přečíst knížku Chlastej a modli se od Josefa Vondrušky  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Franta uživatel

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #65 kdy: 24 Února 2010, 20:29:19 »
Malá otázečka Franto.
Když s linuxem neumíš,
nemáš ho rád
a nemáš to tady rád
...proč tady pořád chodíš naříkat?
Malá odpověď.
Když s linuxem neumíš... Žádnej učenej z nebe nespad, třeba jednou budu.
nemáš ho rád... Neni pravda, používám ho a z vlastní vůle
nemáš to tady rád...  No kdych to tady neměl rád, tak sem nechodi, jo a občas se tu taky něco dovim
...Nenaříkám, píšu pouze o  nevýhodách Linuxu a výhodách windows
Abych vás potěšil LINUX RULES

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6044
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #66 kdy: 24 Února 2010, 20:31:23 »
Něco na způsob rozdvojené osobnosti.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #67 kdy: 24 Února 2010, 21:13:57 »
no Franto vycházel jsem hlavně z vět:
Citace
linux jenom free teda open podpora jedině fóra ...... RTFM, BFU ..........RM -FR --no-preserve-root / , a kvalita softvér tvoří banda puberťáků a sněj přitom o programovym komunismu............
Citace
ALE po instalaci nějakej hardwer funguje a co s tim zbytkem? prolejzání různejch fór kde tě stejně vyfakujou,...

a ktomu že,
Citace
...Nenaříkám, píšu pouze o  nevýhodách Linuxu a výhodách windows
myslíš asi výhodý a nevýhody linuxu z vlastní zkušenosti, protože většina tvých příspěvku co se dostalo mému pohledu, jsou hodně suběktivně zabarvených, řekl bych že i nepravdivých protože mluvíš otom jako by ty "nevýhody" linuxu byly všeobecné.

např.
Citace
Asi aby se mohl věčně hrabat v nějakejch konfigurákách nejlépe ve vimu, kompilovat nějaký ovladače, který napsal buh ví kdo a bůh ví jak fungujou a co vůbec dělaj, aha samozřejmě ten kdo to umí si ten kód může přelouskat.
někdo opravdu se hrabe v konfigurákách a kompiluje o106 ale věř že potřeba to není. Tohle dělají lidi co je to bud bavý a nebo ty co chtějí od systému něco víc.

Citace
Jinak ubuntu vypadá hezky sice jako 98, ale tavojdle vzhled se mi líbí no a tim to začíná i končí, programy prapodivný,
instalace no šílenost sama, většinu věcí co jsem se snažil nainstalovat nešla, takže jidiná rady jak tady píšete zapnout příkazovou řádku a dělat všechno tam
Opět nevím jak tobě ale to co já mám repozitářích mi jako většině lidí funguje a tam je spousta kvalitního softwaru mnohdy ohodně kvalitnějšího jak na win. A nikdo nenutí dělat v příkazové řádce...normálni user se s přikazovou řádkou nemusí vubec setkat....ale je jednoduši napsat jako radu příkaz, kterej si skopiruješ, než ti složitě vypisovat cestu krok za krokem. A navíc když terminálu dáš čas, zjistíš, že je to mocný nástroj který je mnohdy mnohem jednodušší používat než samotné GUI

pořád tu píšeš o srovnávání linux a windows. Základní srovnání je, že linux tě do ničeho nenutí a nic ti nezakazuje...volba je jen na tobě!


« Poslední změna: 24 Února 2010, 21:18:03 od pepéé »
Fire's in my soul, steel is on my side

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #68 kdy: 24 Února 2010, 21:17:07 »
Tady máte něco, co sem splácal narychlo z nudy, jen tak pro zábavu :D

Kód: [Vybrat]
http://niemand-nobody.deviantart.com/art/Windows-vs-Linux-155288341

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6044
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #69 kdy: 24 Února 2010, 23:56:57 »
A než jsi to splácal, mohl jsi mít vše vyřešeno.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #70 kdy: 25 Února 2010, 08:08:00 »
Rovano: splácal sem to za hodinku, s Linuxem jsem se plácal tejden a nic dobrého z toho nevyšlo :)

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #71 kdy: 25 Února 2010, 11:45:22 »
Nemůžeš čekat, že na milenku budou platit ty stejné triky, co na tvou ženu. A taky, že přijdeš do místnosti, a všichni spadnou na zadek. Do milenky musíš investovat  ;) Změnit své zvyky, naučit se mnoho nového, a mnoho nového poznat.

Pokud se ti nechce, je to příliš práce, anebo ti vadí, že se milenka nechová stejně jako manželka, vrať se radši k ní  :) :) :)
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2472
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #72 kdy: 25 Února 2010, 11:53:23 »
Nemůžeš čekat, že na milenku budou platit ty stejné triky, co na tvou ženu. A taky, že přijdeš do místnosti, a všichni spadnou na zadek. Do milenky musíš investovat  ;) Změnit své zvyky, naučit se mnoho nového, a mnoho nového poznat.

Pokud se ti nechce, je to příliš práce, anebo ti vadí, že se milenka nechová stejně jako manželka, vrať se radši k ní  :) :) :)

Plně souhlasím, ale v případě OS bych nedoporučoval osvědčený model
Citace
manželka + milenka
ale raději
Citace
milenka1 + milenka2
(Ubuntu + jiný neMS systém)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #73 kdy: 25 Února 2010, 12:14:30 »
Tak to seš dobrej, já si manželku ještě vydržuju, ale navštěvuju už ji jen tak dvakrát do roka  :)
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #74 kdy: 25 Února 2010, 12:22:14 »
Tak to seš dobrej, já si manželku ještě vydržuju, ale navštěvuju už ji jen tak dvakrát do roka  :)

Doufám, že jen tu "softwarovou", reálně by to bylo dost, no řekněmě, blbý... ještě do ní rvát prachy  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.