Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaký program pro mého kamaráda?  (Přečteno 3086 krát)

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Jaký program pro mého kamaráda?
« kdy: 08 Února 2007, 13:21:41 »
Zdravím všechny.

Můj kamarád (na úrovni běžného uživatele Windows) potřebuje zpracovat následující projekt: Dokumentace čehosi, kde bude na každé straně ve stejném rozložení (layoutu) nadpis, cca tři mapky, tabulka + případné další info. Výsledek by měl být vhodný pro tisk i pro elektronickou podobu (takže PDF).

Obrátil se na mne s (odůvodněným) podezdřením, že MS Word na tohle nejspíš nebude nejvhodnější aplikace. Rád bych mu v něčem vytvořil nějaké šablony (templaty), do kterých by pak mohl svoje data jen jednoduše "nalít", bez nějakých dalších obstrukcí. Hledám tedy program (s verzí i pro win XP, které používá), který nám toto umožní, aniž by jej příliš vyděsil složitostí ovládání, pomalostí nebo nestabilitou. Přívětivost k uživateli je podmínkou.

Napadl mne hned Scribus, ale nejsem si moc jistý jeho současnou použitelností pro win a snadností ovladádání.


Předem díky za vaše postřehy a rady.

Martin - ViPEr*CZ*

Jaký program pro mého kamaráda?
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2007, 13:29:50 »
Jestli jsem to dobře pochopil, tak podmínka je ještě, aby byl tento software freeware...?
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Jaký program pro mého kamaráda?
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2007, 13:35:57 »
Open Office umí i export do PDF.
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Martin - ViPEr*CZ*

Jaký program pro mého kamaráda?
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2007, 13:38:47 »
Pokud je to nějakej profím, tak asi Adobe Acrobat Professional a pokud ne tak Open Office popřípadě i ten word. Když mě napadne nějakej další softík tak se i doplním :-)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Jaký program pro mého kamaráda?
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2007, 13:57:35 »
Citace: ViPEr*CZ*
Jestli jsem to dobře pochopil, tak podmínka je ještě, aby byl tento software freeware...?
Ano.

Vtip je v tom, že každá stránka bude samostatně, její obsah nebude nijak "provázán" s ostatními, a jak už jsem psal, všechny stránky budou vypadat v podstatě stejně (tedy až na obsah). K tomuto účelu mi příjde Writer stejně nevhodný jako MS Word. Chtělo by to něco na sazbu jako je zmiňovaný Scribus (ten je ze stejného "fochu" jako třeba Quark nebo InDesign), ale opravdu jednoduchého.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1639
Jaký program pro mého kamaráda?
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2007, 21:22:56 »
Co zkusit OpenOffice Draw. Možnost nezávislých stránek tu je i podpora exportu do PDF.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.