Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak zjistit regionální kód DVD disku?  (Přečteno 4125 krát)

Michal Maňas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
    • http://wiki.ubuntu.cz/MichalMa%C5%88as
Jak zjistit regionální kód DVD disku?
« kdy: 20 Dubna 2008, 11:24:16 »
Jak zjistit regionální kód (DVD region code) DVD disku?

Většinou je to normálně napsané na krabičce, ale u jednoho DVD to tam nenapsali! (Ani nenapsali zda je to NTSC, PAL, či SECAM takže nemůžu ani odhadnout, že např. NTSC by bylo pravděpodobně z Ameriky.) Mám zjištěné, že můj počítač přehrává DVD disky regionů 1 a 2. Je také možné, že ten disk je region 0, ale jak to ověřím?

Všechno mi funguje přehrávat. Používám k přehrávání počítač s Ubuntu 7.10. Samostatný DVD přehrávač nemám. Chci to zjistit kvůli tomu, že koupím ještě jedno DVD a pošlu svým přátelům do zámoří. Chci mít jistotu, že to taky přehrají.

lubos.pb

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re: Jak zjistit regionální kód DVD disku?
« Odpověď #1 kdy: 20 Dubna 2008, 11:30:22 »
Zkus regionset, nevím jestli je to ale to co hledáš.  ;)
HP 6125
Kubuntu 8.04

Michal Maňas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
    • http://wiki.ubuntu.cz/MichalMa%C5%88as
Re: Jak zjistit regionální kód DVD disku?
« Odpověď #2 kdy: 20 Dubna 2008, 12:13:59 »
Díky za tip. Ale regionset není to co hledám. Podle nápovědy umí regionset zjistit nastavení a změnit nastavení DVD mechaniky (DVD drive). A umí jenom tuto jednu věc, žádné jiné další informace regionset neposkytuje. Já potřebuji zjistit jen regionální kód DVD disku.

Teoreticky to lze zjistit pomocí regionset metodou pokusu a omylu, ale bojím se, že prakticky je omezený počet změny nastavení DVD mechaniky. Teoreticky: Postupně nastavím svoji DVD mechaniku na jednotlivé regiony a postupně zjistím, kdy to hraje a kdy ne. To mi ale přijde natolik složité, že se bojím o funkčnost svého počítače. A také, a to hlavně(!) je zde omezený počet změny nastavení (vendor resets available a user controlled changes resets available).

Jiné nápady vítány.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.