Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Konec s Ubuntu  (Přečteno 14524 krát)

lev-7

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #25 kdy: 22 Ledna 2007, 13:20:05 »
S Ubuntu jsem víceméně spokojen. V jednom notebooku mi frčí spokojeně spolu s WXP, kde snad všechen HW běží bez problémů. Na docela novým desktopu jsem měl s Ubuntu pár HW problémů, tak jsem sem nainstaloval na zkoušku Mandrivu 2007 official na DVD a vše běželo hned napoprvé včetně Xgl, který jsem si jen odzkoušel a vypnul. Nějak u toho postrádám smysluplný využití a není to ještě uplně vyladěný. Každý distro má svý pro i proti. U Mandrivy se mi líbí, že je vše vč. kodeků a některých komerčních aplikací (skype, cedega aj.) nainstalováno, dále je zde pro začátečníky dost klikacích nástrojů pro nastavení. V Ubuntu vede jasně Synaptic, množství SW v repozitářích a instalace z jednoho CD. Uplný přechod z WXP zatim není možný hlavně z důvodu účetnictví.

Martin - ViPEr*CZ*

Konec s Ubuntu?
« Odpověď #26 kdy: 22 Ledna 2007, 13:56:05 »
Ale nějaký softíky na účto jsem pod linuxem už taky viděl.... ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #27 kdy: 22 Ledna 2007, 14:28:37 »
Citace: ViPEr*CZ*
Ale nějaký softíky na účto jsem pod linuxem už taky viděl.... ;)
No ono většinou nejde o to, jestli "nějaké" účto funguje, ale aby tam fungovalo to konkrétní, ve kterém se aktuálně dělá ;)
Pakárnu s převodem dat mezi účetními systémy bych fakt nikomu nepřál, nehledě na další náklady, které to s sebou nese.
Pokud se začíná z čisté vody, tak je to samozřejmě o mnoho jednodušší.
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

Hobit

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #28 kdy: 22 Ledna 2007, 15:41:16 »
to Skeletonix: mas recht, lidi maji psat, ze to zabalili a proc

jinak, sic zadny znalec, soudny jsem natolik, verim, ze neni problem zhroutit pri pokusech filesystem hardwarove i softwarove.
na druhou stranu: co funguje, do toho nerypu, a pokud rypat musim, zalohuju !!!

ntfs - taky mam tu zkusenost, ze ms s novou verzi systemu "vylepsi" i ntfs, ja se takhle vytrestal v dobe kdy jsem mel nt4 a chtel vyzkouset nove w2k, najednou jsem mel "vylepsene" vsechny oddily a pripadal si v nt4 jak nesvepravny.
Ubuntu Dapper Drake > Debian Etch > uvidime jake bude Ubuntu Gutsy Gibbon

Skeletonix

  • Host
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #29 kdy: 22 Ledna 2007, 15:58:58 »
Suse na nás docela tlačí svou reklamní kampaní ... kam se člověk podívá tam je Novell. sám docela přemýšlím o Suse či něčem jiném ( profesionálnějším ) ... v Edgy Eft mi toho dost neběhá  dle mích představ ( drobné nedodělky ) a vše se musí nějak poupravit a tak  (azureus, Evince, GnomeBaker, K3B, Gaim ...). počkám Fiesty F. a pak tyto drobnosti se budou sále vyskytovat asi také změním distro :(

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #30 kdy: 22 Ledna 2007, 16:01:43 »
Nejsem si jist, jestli je Suse lepší jen protože je za peníze. Já mám naopak s Ubuntu mnohem lepší zkušenosti než se Suse a podle mě má Ubuntu jednu velmi velkou výhodu - báječnou komunitu a tohle fórum, když jsem se snažil řešit svoje problémi přes suseportal, tak mě tam s mými začátečnickými dotazy poslali do p....

Dany0

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #31 kdy: 22 Ledna 2007, 17:04:50 »
až vzjde Porters 1.0 KČS tak k němu URČITĚ přejdu a NADOBRO
P.S:pro tyco nevědí je to OS...je to spíš Windows ale zadara,je v něm ŮPLNĚ všechno na 99% stejné!a taky legální :) a ještě něco:momochodem je to ruský operační systém pod GNU/PL ale nemá stránky a ještě se tam nepřihlásil(do gnuplé:)),celkem slavný to není protože o tom psaly jen jedny noviny v rusku...na severu a na tajgě :(
Teda omlouvám se že jsem možná víc jak 3 roky neobnovil svůj podpis :)
-S úsměvem, Dan

Skeletonix

  • Host
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #32 kdy: 22 Ledna 2007, 17:32:00 »
To je čeho se bojím ... že ty potíže nezmizí ani změnou distribuce :( ...

Pavelp

  • Host
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #33 kdy: 22 Ledna 2007, 17:39:51 »
Citace: Dany0
až vzjde Porters 1.0 KČS tak k němu URČITĚ přejdu a NADOBRO
P.S:pro tyco nevědí je to OS...je to spíš Windows ale zadara,je v něm ŮPLNĚ všechno na 99% stejné!a taky legální :) a ještě něco:momochodem je to ruský operační systém pod GNU/PL ale nemá stránky a ještě se tam nepřihlásil(do gnuplé:)),celkem slavný to není protože o tom psaly jen jedny noviny v rusku...na severu a na tajgě :(
Sikulove kteri dokazi prejmenovat uvodni logo windows jsou i za Uralem, verte tomu.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #34 kdy: 22 Ledna 2007, 17:40:06 »
Moc jsi těch problémů nepopsal, ale většina problémů je stjných ve všech distribucích. Obzvlášť pokud se týkají hw.

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #35 kdy: 22 Ledna 2007, 19:16:23 »
Ubuntu(5.04) byl můj první linux, nyní mám 6.10 a drobné problémy jsou pořád.... (většinou řešitelné.. DÍKY wiki a bezvadné komunitě!!!), nicméně jsem chtěl zkusit i jiné distro abych mohl porovnávat :-)

.. a je pravda, že detekce HW není nejsilnější stránkou Ubuntu.. zde se mi líbil OpenSUSE 10.2 i Puppy 2.13 víc :-) (detekce ACPI a LCD)... také YAST2 se mi líbil... a v Puppym se mi moc líbila taková "GUI vychytávka" na mount/unmount disků - jednoduché, účelné a rychlejší než komandlajna (bez skriptů)...

Skeletonix

  • Host
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #36 kdy: 22 Ledna 2007, 19:39:03 »
Mno, ty potíže jsem tu už párkrát řešil ... ani nejsou typu hw. V gaimu beta3 (defaultní v Edgym) nejde úplně dobře v kontaktlistu čeština (ano vím, stačí doistalovat beta5 a výš a jedeto, ale zase je potíž s guification ), Evince netiskne více stránek na stránku (ano vím, dělá to Adobe, ale když už tu službu nabízí mohla by běžet ), v Gnome Bakeru jdou relativně složitě Multissesion CD, K3B zase nekopíruje přímo CD/DVD, Mplayer přerušuje screensaver (ano také jsem to malý scriptíkem dořešil) .... Ano vše jde nějak obejít,l ale třeba u Azureuse přijdu o ubuntu theme, či jak mám pak lidem vysvětlovat .. ono se to časem zpravý, vydrž, zatím to dělej tak  a pak to půjde přímo a snadno ... jsou to hloupé mouchy, ale docela mě štvou, jelikož si myslím, že jejich oprava nebude zase tak komplikovaná ! .. třeba ten Gaim stačila by v origoš repo novější verze a jede to, či pokud je to proti stanovám tak nechat 1.5 ,ale dávat betu, která nejde na 100% mi nepřijde úplně košér !

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #37 kdy: 22 Ledna 2007, 21:08:27 »
No není to problém hw, ale aplikací a ty budou také ve všech distrech stejné.

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #38 kdy: 22 Ledna 2007, 21:49:32 »
Jenom k tomu mplayeru :) Me ten screensaver hrozne mr**l, ale on je na to checkbox primo v konfiguraci mplayeru. Preferences -> Misc -> stop XscreenSaver. Teda doufam ze to funguje. Zatim jsem od te doby neresil to ze by mi nejale sporic, ale zase ani nevim jestli jsem od te doby dival na neco :). No berte to jen jako malou poznamecku.

mohylar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #39 kdy: 15 Února 2007, 19:58:51 »
Vyzkoušel jsem nekolik distribucí. Vždy jsem chtěl SUSE, ale jejich forum za moc nestoji. Na Ubuntu fóru jsem našel vždy, co jsem potřeboval snadno a rychle. Proto jsem zůstal u Ubuntu. Navíc, Synaptic je opravdu jednoduchý a dobře ovladatelný.
HP ProBook 4320s, Intel Core i3 M350 2,26GHz, 3GB RAM DDR3 1333MHz, ATI Radeon HD 4350, HDD 320GB 7200 ot/min, Display matný 13,3' 1366 x 768, Ubuntu 12.04

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #40 kdy: 15 Února 2007, 20:12:36 »
Hoj sem ted nainstaloval na volnou partition Suse 10.2. A... úplně jsem se ztratil :) To Gnome i KDE je strašně změněný...

EDUMach

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 90
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #41 kdy: 15 Února 2007, 22:29:40 »
Víš kolik já vyzkoušel dister, než jsem zakotvil? Je to přesně tak, jak píší ostatní. Je to o svobodě. I kdyby si napsal, že přecházíš zpět k Windows nebo DOS 6.22, mám pocit, že tě zde na fóru nikdo nezatratí. V diskuzích na živě.cz si tím tak jistý nejsem. Schválně si někdy projdi diskuze pod články které se zabývají Win nebo Lin. To je přestřelka, mela, flame, či jak to nazvat. To jen tak na okraj.

Mnoho štěstí. SUSE jsem měl na PC naposledy tuším verzi 9.3.

Mimochodem. Ubuntu od verze 5.04 k současné 6.10, tzn. za rok a půl prošlo přímo raketovým startem. Tak to alespoň vidím já.

tatra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #42 kdy: 16 Února 2007, 21:27:06 »
tak treba ja som zacinal na widlich 98, pak NT, XP, posledni byla Vista (s tou jsem vydrzel 12 hodin a sla do kytek). Ted mam Ubuntu 6.10 a celkem jsem spokojeny. Doporucil jsem to aj kamosoj, ten si tam dal nakonec Ferodu, s tou vydrzel 3 dny, bo mu tam nic neslo... ani LANka, tak nemohl na aktualizace a balicky, tak tam vrazil Kubuntu a slapalo to v pohode...
CPU 1,6 GHz, HDD 160 GB, 1  GB RAM, Kubuntu 11.10, Slax

Martin Böhm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • osobni stranky
Konec s Ubuntu?
« Odpověď #43 kdy: 16 Února 2007, 22:44:54 »
Doufám, že jste všichni své chyby vložili do Launchpadu!

Rád bych vás taky upozornil na novou službu, kterou jsme v rámci českého Ubuntu dnes rozjeli. Jmenuje se Překlady chyb Ubuntu [beta] a můžete skrz ní posílat oznámení o chybách v češtině. Sice ne na Launchpad, nýbrž k nám na email, kde budou přeložena a na Launchpad se dostanou v angličtině. Určitě užitečná služba pro ty, kdo angličtinou tolik neoplývají, ale svou chybu by rádi oznámili. Více informací najdete na oficiálním oznámení.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.