Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Převod videa avidemux - kvalita xvid?(vyreseno)  (Přečteno 6887 krát)

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Převod videa avidemux - kvalita xvid?(vyreseno)
« kdy: 11 Ledna 2010, 11:18:30 »
Laboruju s převodem videa staženého z dvbt do nějakého jiného formátu v avidemux(v budoucnu mne čeká také převod z kamery). Byl jsem ale překvapen, že jediný kvalitní výstup zajišťuje pouze mpeg4 AVC - x264 kodek, nebo mpeg2 s vyšším bitrate. x264 je super, ale nepřehraje ho můj dvd přehrávač. Mpeg2 bych mohl rovnou nechat v původní velikosti, než ztrácet kvalitu při zanedbatelné úspoře místa. velmi nemilé překvapení je pro mne výstup xvidu, mpeg4 ASP apod. Video je znatelně čtverečkované - jakoby složené z větších pixelů. Čím to je způsobeno? XVid přeci není tak špatný encodér a výstup je viditelně horší i při objemově stejně velkém výsledku, jako originál mpeg2. Používám vždy dvouprůchodový encoding, zkoušel jsem různá nastavení a nic nepomohlo. Poraďte tedy, jak na co nejkvalitnější převod, dle vašich zkušeností. OS karmic koala, přidané standartní balíčky - ubuntu restricted extras apod, možná mi něco chybí...
« Poslední změna: 14 Ledna 2010, 11:13:12 od libor007 »
Kubuntu 20.04

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6033
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #1 kdy: 11 Ledna 2010, 12:58:17 »
Tak to prostě je. Smiř se s tím. Ono vysílání v MPEG2TS není moc kvalitní a dalšími převody jen ztrácíš. Nemůžeš přece z něčeho vyčarovat něco lepšího. Profi remasterizace je věc jiná.

Včera jsem 12h převáděl z jednoho debilního formátu do H264 a výsledek je pěkný. Protože už jsem měl kvalitní vstup.

A co používáš na demuxaci? Když jsem to nahrané video demuxoval a dal do H264, tak jsem měl kvalitně pěkné video.
Já demuxuju skrze podivný program ProjectX.

Zkusím teď něco nahrát a dát do Xvidu.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6033
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2010, 13:18:41 »
Vykostěný(demuxován(TS+MP2)) originál má 40MB. Po převodu do Xvid nebo MPEG2 má téměř 2x větší velikost. Po převodu do H264 má necelých 11MB. Kvalita všech napohled téměř stejná. Nicméně ty datové toky pro MPEG4 a 2 jsou šílené :) Kdybych je snížil, kvalita jistě velmi poklesne.

Co v tvém případě nevím. Asi to jen vykosťovat. Tím klesne velikost originálu a dál s tím nic nedělat. Pokud Avidemux umí bez rekomprese přidat zvukovou stopu.

Kdybys chtěl ty má videa vidět(jsou dělány s výchozím nastavením kvality a ratio as input), řekni kam je mám dát. Největší má 70MB/1m:15s.

Jinak dělal jsem i video z foťáku 640*480 do H264 a kvalita docela dobrá. Samozřejmě už to není ono. Ale cokoli jinýho mi dávalo hnusné výsledky.

PS: Krom H264 můžeš zkusit Theoru(nevím jaké umí kontejnery, možná jen ogg).
PS2: Theoru zvládá lehce např. Openshot ;-)
PS3: Nejvíc co mě dokáže u jakéhokoliv videa nejvíc *censored*, je buď uměle doděláné černé pruhy anebo nezachovaný formát stran. Že je to roztažené na výšku nebo do šířky. To mě chytá fantas!
« Poslední změna: 11 Ledna 2010, 13:32:20 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #3 kdy: 11 Ledna 2010, 17:27:35 »
Zjevně jsem nepochopen.mě je jasné,že převodem ztratím.kdysi jsem ale na win běžně převáděl na divx,xvid apod,ztráta byla,ale výsledek byl vždy dobře použitelný. Pokud převedu pro test mpeg2 na xvid s stejnou velikosti,výsledek musí být velmi podobný a ne s pixely jak kráva...zkusím pak to samé v virtualboxu na win.dvbt mě by tak netrápí,ale učím se na něm protože sem si koupil kameru,kde budu před stejným problémem.
Kubuntu 20.04

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6033
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #4 kdy: 11 Ledna 2010, 19:35:34 »
A nemožeš pastnout screenshot těch pixelů jak kráva?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #5 kdy: 12 Ledna 2010, 10:08:42 »
Tady je ukázka. original půl minuty soubor má 18mb, xvid 12mb, x264 7,7mb.

[attachment deleted by admin]
Kubuntu 20.04

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #6 kdy: 12 Ledna 2010, 10:38:27 »
tak sem zkusil divx encoder pro win a vysledek je pri 10mb, tedy mensim objemu, nez linuxovy xvid na oko srovnatelny s x264. A prave podobneho vysledku bych preci mel nejak dosahnout v linuxu...
Kubuntu 20.04

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6033
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #7 kdy: 12 Ledna 2010, 11:14:35 »
Máš to divné. Dvě veci. Zaprvé nemáš odstraněné prokládání. Proto Ti potom při kompresi strašně klesá kvalita. Zadruhé. Ty čtverečky při Xvidu máš fakt brutální. Čím to nevím. Mně to nedělá.
BTW: Dnes jsem dělal návod na VLC pastnu ti kus sem. Totem neumí deinterlaci.

Tip na VLC:
Ve VLC Nástroje-Nastavení-vybrat Zobrazit kompletní nastavení-Video-Filtry(možno rozevřít vlevo a potom se přemístit do výběru vpravo nebo možno Filtry označit a vybrat v seznamu-tím přijdeme o druh deinterlace). Přijde mi, že je jedno jestli vybereš Deinterlace v Modul Video filtru nebo Modul filtrování video streamu. Po zaškrtnutí volby doporučuji hned vypnout VLC a zapnout a zkontrolovat nastavení. Pokud jsem třeba něco udělal, po restartu VLC si to někdy volbu nepamatovalo.
TA deinterlace není 100%, ale hodně pomůže i když trošku za cenu snížené kvality. Holt půlsnímky nejsou vhodné pro zobrazovadla užívané k PC.
Dále je možné nastavit široký obrys kolem písma, když se přepneš na Jednoduché zobrazení-Titulky, OSD. Vypadá to líp.
Jinak ještě otestuju starší verzi VLC. Tam mám pocit, že neblblo to zapamatovávání nastavení.
Ještě jsem chtěl jeden tip, ale teď si nemožu vzpomnět. :)

Takže jak vlastně nahráváš? Nahrávej přes VLC(View-Pokročilá nastavení-objeví se červený čudlík nad tlačítkem play.). Někde v nastavení je i adresáš kam se to má ukládat.

Idu si zapálit. Pak Ti sem možu přihodit screenshoty mého videa.
Ještě pro kontrolu. Verzi Avidemuxu máš výchozí v KK? Nemáš tam třeba ffmpeg atd v nějaké experimentální verzi? Neaktualizoval jsi něco, čím by to mohlo být ovlivněný?
« Poslední změna: 12 Ledna 2010, 11:20:14 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6033
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #8 kdy: 12 Ledna 2010, 11:40:19 »
Teď jsem si všiml, že VLC při přehrávání odstraňuje deinterlaci(máš-li tak nastaveno), ale nikoli při nahrávání :( Takže když to pustíš přes Totem, jsou tam hodně patrné pruhy.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6033
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #9 kdy: 12 Ledna 2010, 11:44:03 »
Originál

Ve všech screenech je interlace. Nasnímáno z Totemu.

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 12 Ledna 2010, 11:46:09 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6033
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #10 kdy: 12 Ledna 2010, 11:44:35 »
Xvid

[attachment deleted by admin]
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6033
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #11 kdy: 12 Ledna 2010, 11:45:00 »
X264

[attachment deleted by admin]
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6033
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #12 kdy: 12 Ledna 2010, 11:50:01 »
Skrze VLC vše deinterlacováno živě. Jak uvidíš, i mě Xvid malinko v přechodech stejné barvy kostičkuje. Ale ne tolik. MOžná malý datový tok stanice?

Video nahraji ve VLC z IPTV, demuxuji přes ProjectX(nic nenastavuji) a potom kóduji v Avidemuxu v default volbách.

Originál

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 12 Ledna 2010, 11:57:47 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6033
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #13 kdy: 12 Ledna 2010, 11:50:24 »
Xvid

[attachment deleted by admin]
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6033
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #14 kdy: 12 Ledna 2010, 11:50:51 »
X264

[attachment deleted by admin]
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #15 kdy: 12 Ledna 2010, 12:02:28 »
Diky za tipy. nahravam pro jednoduchost v ME-TV. Pak to encoduju v avidemux, rozjety zvuk staci upravit volbou posun zvuku v milisekundach... Musim do prace, pak na to juknu. deinterlace apod jsem zatin neresil.
Kubuntu 20.04

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #16 kdy: 13 Ledna 2010, 10:38:49 »
tak deinterlace opravdu o mnoho zlůepsi kvalitu videa. Xvid je ale z avidemuxu stale nanic. Nevi nekdo, proc pri nastaveni mpeg-4 asp lavc je zdeformovany vysledek z 16:9 na 4:3? Nenašel jsem narozdil od ostatnich kodeku volbu vystupniho formatu, abych zachoval poměr stran...
Kubuntu 20.04

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6033
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #17 kdy: 13 Ledna 2010, 10:56:04 »
tak deinterlace opravdu o mnoho zlůepsi kvalitu videa. Xvid je ale z avidemuxu stale nanic. Nevi nekdo, proc pri nastaveni mpeg-4 asp lavc je zdeformovany vysledek z 16:9 na 4:3? Nenašel jsem narozdil od ostatnich kodeku volbu vystupniho formatu, abych zachoval poměr stran...

To nevím. Je fakt, že když to v jakémkoliv kodeku nechám na výchozí, tak mi většinou zdeformuje obraz. Musím manuálně přepnout na ratio as input apod.
Ideální by ale bylo odstranit deinterlaci ještě přes kompresí. Jen nevím čím.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: Převod videa avidemux - kvalita?
« Odpověď #18 kdy: 14 Ledna 2010, 11:12:40 »
Tak jsem testoval avidemux pro win a vysledek xvidu byl mnohem lepsi. Proto jsem zkusil upgradovat avidemux na v2.5.2 a svete div se, xvid je jiz temer pez tech brutal pixelu! Zajima ve je taky to, ze se mi pri danem nastavenem bitrate zmensila vysledna velikost souboru oproti avidemuxu 2.5.1. Takze jednoznacne vsem, kdo meli podobny problem  doporucuji upgradovat na novou verzi. Pro stolni dvd prehravac to asi bude idealni volba. Na archivaci z kamery a vzhledem k budouci podpore x264 u stolnich dvd budu pouzivat tento kodek.
« Poslední změna: 14 Ledna 2010, 11:22:25 od libor007 »
Kubuntu 20.04

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6033
Re: Převod videa avidemux - kvalita xvid?(vyreseno)
« Odpověď #19 kdy: 14 Ledna 2010, 11:27:33 »
Dobrý!
Doufám, že v té nové verzi je opravena chyba kontejneru MKV.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.