Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [14.04/16.04] Plocha není plynulá (compiz laguje)  (Přečteno 1616 krát)

mattyy1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
[14.04/16.04] Plocha není plynulá (compiz laguje)
« kdy: 02 Února 2016, 23:02:40 »
Zdravím.

Vzhledem k tomu, že na notebooku mam Arch, chtěl jsem si na desktop dát nějaký distro, který "prostě funguje" bez nutnosti se o něj starat. Zvolil jsem tedy Ubuntu 16.04, protože je to LTS, který za pár měsíců vychází. Stabilita OK, akorát jsem si všiml, že okna při posouvání lagujou. Ten pohyb není vůbec plynulý, zasekávají se, občas skáčou. Při změně velikosti oken jsou úplně běžné šílené lagy, kdy celý pohyb jde po skocích. Je to otravný, zdržuje to a nedá se na to dívat.

Normálně bych to sem nepsal, protože 16.04 je teprve Alpha 2, kde by mi to nepřišlo zvláštní. Ale nainstaloval jsem si tedy 14.04 a tam je to úplně to samé. Koukal jsem na internet a příspěvků na oficiálním fóru Ubuntu i třeba na AskUbuntu je o tom víc, než dost. Řešení, které se tam praktikuje, je nějaký hrabání se v nastavení compizu a vlákna se uzavírají jako "vyřešeno".

Jsem zděšen, že za dva roky se nikdo nenamáhal opravit to v aktuálním LTS, navíc to není opraveno v novém LTS a řešení, jak se zdá, neexistuje (ruční editaci čehokoli u user-friendly OS neberu jako normální řešení, jaká je asi reakce třeba uživatele přecházejícího z Woken?).

Jak to řešíte vy ostatní? Vám to nikomu nevadí? Mam NVIDIA grafiku s NVIDIA ovladači, které jsem nainstaloval přes "Dodatečné ovladače", což je přeci obecně "to nejlepší" pro Linux, takže se nejedná o běžne chybující Catalysty, kde to nikomu divné nepřijde. Samozřejmě, že mě nedělá problém to opravit během dvou minut v terminálu, ale používat systém, který mě k tomu donutí, i když by neměl, se mi nechce.

Rád bych u Ubuntu na stolním PC zůstal, ale takový přístup se mi nelíbí. Mint nic takového nedělá. Udělal jsem něco špatně? Je na to třeba někde klikátko na přepnutí nebo je to prostě jenom bug, který Canonical nezajímá, protože o desktop se přestali starat s ohlášením Ubuntu Phone (alespoň takový z toho mam pocit) ?

HW: GTX 750 Ti, ovladač 352.79 (zkoušen i 361.16)
NTB - MSI GE60 / i5 4210H / GTX 860M / Arch Linux x64 + KDE5
PC - i5 4460 / GTX 750 Ti / Ubuntu 16.04 x64 + Unity

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:[14.04/16.04] Plocha není plynulá (compiz laguje)
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2016, 06:46:32 »
a) jak uvádíš, je to Alpha 2, tudíž nelze očekávat 2,5 měsíce před vydáním zázraky
b) dělá to i s nativními ovladači? tedy bez instalace Nvidia drivers? Pokud je to chyba v ovladačích, pak se nemůžeš nadávat na Canonical, ale na Nvidii....co se týče ovladačů, zdá se mi, že AMD se hodně zlepšilo a docela do toho teď šlape, takže bych i řekl, že AMD je teď možná lepší volba než NVidia, ale třeba ostatní budou mít jiný názor.
c) dělá to i v jiném prostředí než Unity? např. Gnome-shell, KDE,...
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:[14.04/16.04] Plocha není plynulá (compiz laguje)
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2016, 06:49:07 »
Presunuto, protoze vlastne problem neresis, jen planujes diskutovat okolo.

Je mozne, ze ten bug je nejak specificky tvemu HW a jeho globalni oprava by to rozbila vsem ostatnim. Na bugzille (urcite je to nahlasene) k tomu bude zduvodneni...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.