Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Re-Istalace Ubuntu  (Přečteno 1040 krát)

Lumpik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re-Istalace Ubuntu
« kdy: 19 Června 2007, 07:02:49 »
Ahoj, prosim o radu. Tyden jsem si zkousel vse mozne s Ubuntu, zacinam. Po tydnu bych si chtel vyzkouset dat na disk jiz jen cistou instalaci. Ale. Na disku mam jeste WinXP Prof. SP2. Disk je rozdelen na C: System WinXP 12GB, D: Pracovni WinXP 40GB, pak partition 1,5GB pro SWAP Linux a dalsi partition Linux 22GB. Takto sem to rozdelil pri prvni instalaci Ubuntu. Ted ale tapu pri reinstalaci. Nabizi mi to jen tri moznosti deleni disku, bud automatickou, s podporou ci Rucni. Ve vsech to chce ale delit disk. Nerad bych si ale podelal instalaci Windows a velikosti partition rozdelene pri prvni instalaci mi vyhovuji. Poradil by mi prosim nekdo ?? Taky tam mohla byt jeste volba proste preinstalovat stavajici a bylo by.....

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re-Istalace Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2007, 09:09:30 »
A ruční dělení disku s odkazem, že root (/) bude na tom 22 GB oddílu nejde? Pokud reinstalací myslíte smazání, potom by stálo za to ten 22 GB oddíl smazat (přes WinXP nebo LiveCD Ubuntu) a při instalaci z LiveCD tento oddíl zvolit pro nainstalování Ubuntu.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.