Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: wiki.ubuntu.cz  (Přečteno 769 krát)

liu chan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
wiki.ubuntu.cz
« kdy: 23 Září 2014, 09:30:15 »
Ahoj, mám už nepodporovanou verzi 12.10. Když jsem pochopil, že aktualizace už prostě nejsou a nejdou, ani nelze upgradovat, stáhnul jsem si nové Ubuntu 14.10. Chci si ho dát na flash disk a instalovat z něj, ale všude mě to odkazuje na stránky wiki.ubuntu.cz (aneb Wiki návody) a když se tam dostanu, ukáže se mi pouze prázdná stránka. Někde jsem viděl odkaz na offline stránky, ale taky se mi načte pouze prázdná stránka. Prosím o radu buď jak se dostat na wiki návody a nebo ještě lépe alespoň funkční odkaz na stránku o instalaci z flash disku. Díky.

geofre

Re:wiki.ubuntu.cz
« Odpověď #1 kdy: 23 Září 2014, 09:34:55 »
No až na to, že 14.10 bude oficiálně vypuštěna až v říjnu tak dobrý...
Jak se psalo už mnohokrát, česká wiki teď nefunguje. Ale vždy je tu ještě možnost https://wiki.ubuntu.com/
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:wiki.ubuntu.cz
« Odpověď #2 kdy: 23 Září 2014, 09:39:52 »
OMG, toho ze nejede wiki je poslednich par dni plne forum, zkousel jsi vubec hledat? Psal jsem to uz nekolikrat, vime o tom a resime to.

BTW, 14.10 jeste nevyslo - doufam ze jsi myslel 14.04. V Ubuntu je neco jako Vytvoreni spousteciho disku, pripadne nainstaluj Unetbootin, nebo nejjednodusseji

Kód: [Vybrat]
sudo dd if=/cesta/k/obrazu.iso of=/dev/sdX bs=1M
sdX nahrad za zarizeni na ktere je pripojena flashka (pokud mas jeden disk a flashku, tak je to "sdb". Presne to zjistis v Gparted, "sudo fdisk -l" nebo v Diskovém nástroji. Ten prikaz BEZ ptani smaze vsechno co na te flashce je.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

liu chan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:wiki.ubuntu.cz
« Odpověď #3 kdy: 23 Září 2014, 11:01:05 »
Díky za rady, jdu na to. S tím 14.10 jsem se samozřejmě upsal, myslel jsem 14.04. A než jsem se zeptal, hledal jsem, jestli tu na fóru něco o wiki není, ale nic, že nefunguje. Jedině až teď ten můj dotaz. Podivné...


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.