Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Beryl - nároky na paměť  (Přečteno 1168 krát)

makl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Beryl - nároky na paměť
« kdy: 01 Prosince 2006, 00:42:41 »
Poté co jsem upgradoval na 6.10 jsem se tu dočetl, že ke zprovoznění 3D akcelerace (kterou jsem si osahal na LiveCD distribuce Kororaa) stačí už jen doinstalovat si správce oken (v mém případě beryl). Předesílám, že mi šlo hlavně o to vyzkoušet všelijaké možnosti a tak podobně ale taky že nemám na podobné hříčky příliš odpovídající hardware (hlavně grafická karta). Ale k věci:
1) při použití správce oken Metacity, mám obsazeno asi 200 MB RAM
2) po spuštění aplikací (browser, pošťák, ...) 270 MB
3) při použití správce oken Beryl vzroste využití na 350 MB
(zatím vše beru, nemám s tím problém)
4) když ale v Berylu už nějakou dobu jsem a dělám si co potřebuji, tak se mi paměť postupně zaplňuje (aniž bych ale spouštěl další aplikace(!), což mě velmi zaráží)
5) zhruba za hodinu dosáhne využití necelých 500 MB (a přitom úplně prázdný swap) a odezva na jakýkoliv pohyb myší nebo stisk klávesy se pohybuje v řádech desítek sekund, někdy se mi zdá, že systém "zatuhne"
6) ze situace (5) nepomůže ani přepnutí zpět do Metacity a následné vypnutí beryl-manageru, musím tedy restartovat celá Xka

Budu rád když mi někdo vysvětlíte, proč se situace vyvíjí, tak jak ji popisuji (případně jestli se Vám nestává něco podobného), a budu vděčný za nějaké řešení, které by ji zachovalo (pokud možno ale při zachování eye-friendly chování)

PS: 7) mám ještě jeden problém, který nevím jestli souvisí s Berylem, nebo jen upgradem na Edgyho: až příliš často mi padá Metacity (a to i když jsem si předtím nehrál s Berylem): objeví se nějaký bug okénko, které tvrdí že shromažďuje chyby a restartuje se mi Metacity, přičemž ale z některých appletů, které jsem měl u hodin se stanou normální okénka na ploše.
PS: 8) taky jsem byl zvyklý, že se mi po stisku Ctrl+Alt+T spustil Terminál, ale teď mi to nefunguje. Přitom v Systém -> Volby -> Klávesové zkratky to mám pořád tak nastavené a nejsem si vědom toho, že bych v Beryl settings k této kombinaci asocioval něco jiného (to by potom aspoň něco dělalo, ale takhle: kde nic tu nic :()
"The box said that I needed to have Windows 98 or better ... so I installed Linux." --- LinuxNewbie.org
Acer TravelMate® 4672LMi, Ubuntu 7.04 Feisty Fawn

makl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Beryl - nároky na paměť
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2006, 00:27:43 »
Chyba která je popsaná v (5) byla způsobena tím, že při upgradu na Edgyho byl poškozen swap, a nedalo se na něj tudíž zapisovat (řešení tu jsou na fóru už popsána). Důrazně všem dopuručuji zkontrolovat si swapák (např. příkazem free v terminálu), předejdete tak možným komplikacím (u mě to skončilo špatně)
"The box said that I needed to have Windows 98 or better ... so I installed Linux." --- LinuxNewbie.org
Acer TravelMate® 4672LMi, Ubuntu 7.04 Feisty Fawn

makl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Beryl - nároky na paměť
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2006, 00:32:06 »
Ad (8): nastavení klávesových zkratek se nedělá v Systém -> Volby -> Klávesové zkratky ale přímo v Systém -> Volby -> Beryl Settings Manager. V General Options na záložce Commands si člověk napíše příkaz, který chce spouštět nějakou klávesovou zkratkou a potom na záložce Keyboard (případně Mouse, pokud chcete spouštět aplikace klikáním myší) vyplní možnosti spouštění jednotlivých příkazů (možno jich mít 12)
"The box said that I needed to have Windows 98 or better ... so I installed Linux." --- LinuxNewbie.org
Acer TravelMate® 4672LMi, Ubuntu 7.04 Feisty Fawn

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.