Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kompilace Avidemux3 (2.6.x) pro gtk - chybí libgtk3.0-dev [VYŘEŠENO]  (Přečteno 1290 krát)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Existuje libgtk3.0-dev pro Ubuntu 10.04? Souvisí to s gnome3?

Nevím jestli jsem trefil tu správnou sekci. Chtěl jsem si zkompilovat prográmek Avidemux 2.6, existují již hotové balíčky, ale jsou to jenom 32bitový verze a já bych potřeboval 64bit. Tady na avidemux.org/nightly jsem si stáhnul zdrojový kód a jal se vyrobit .deb balíčky pro gtk (používám Gnome) podle návodu na jejich wiki.

Ve zdrojích pro Lucida však libgtk3.0-dev není, jen libgtk2.0-dev, s ní to ale zkompilovat nejde. Po chvíli hledání jsem se to vzdal a kompiloval pro qt4, to šlo, akorát mi ten jejich bootstrap.bash skript nevytvořil čtvrtý balíček plugins. Program jsem nainstaloval, nejsou vidět určitý informace, co by jít vidět měly, jinak funguje. Mám raději zkusit dokompilovat ty pluginy pro qt4, nebo jít cestou libgtk3.0-dev?




EDIT: Tak vyřešeno, přidal jsem si repo Lucid-bleed s novější verzí knihovny x264-98 (krom ještě pár možných i nemožných -dev souborů metodou pokus/omyl), doinstaloval vdpau a konečně dokompiloval všechny 4 .deb balíčky, uf. Nicméně je to zatím nepoužitelný, nebo jestli je to tím, že je to pro qt4 ?... Kompiloval jsem momentálně poslední verzi, což je 2.6.0-r7297 na 64bitu, kdyby to náhodou někoho zajímalo.
« Poslední změna: 22 Června 2011, 23:53:52 od sabraq »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.