Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Alternativa WD Sync  (Přečteno 977 krát)

Petr Mrázek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Alternativa WD Sync
« kdy: 10 Listopadu 2009, 23:42:04 »
Mám externí disk od WD a líbí se mi jejich aplikace WD Sync (somzřejmě jen pro Win a Mac), která automaticky synchronizuje data z disku v PC na externí a podporuje i šifrování. Chtěl bych se zeptat, jestli nějaký podobný software je i pro Linux a nebo je lepší si vytvořit šifrovanou partišnu a dávat to tam ručně?
RAP.DJ

webzrout

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Alternativa WD Sync
« Odpověď #1 kdy: 04 Února 2010, 12:17:17 »
Mám taky WD, akorát jsem je prohodil a do krabičky strčil Fujitsu, WD je větší. Se šifrovanýma partition nejsou potíže, parkrát se mě stalo, že se na ně nedá po reinstalaci Ubuntu připojit. Co se týče šifrování externího disku, tak po odpojení na něj systém nemůže, tak zkrátka nic nehrozí. Mám odzkoušený  jednoduchý postup jak se připravit o data, pokud dám na primární partition boot s ext3 a nechám si na logický crypto_LUKS s ext3 třebas jen 5GB, když použiji cryptsetup a zformátuji potom partition, nastavím heslo, celá ta šaškárna mě vydrží na disku jen do další instalace Linuxu mě přijde jako dost o ničem. Můžu to řešit tak, že dám před vyzkoušením nového Linuxu data na externí disk, nainstaluji a potom zformátuji nanovo volnou partition z cryptosetup. Na externím disku používám NTFS, tak je raději nejdříve archivuji, aby se soubory nepřipravily o svá práva..apod. Nejdřív jsem myslel, že bude stačit zazálohovat header od šifrovaného disku, ale ani ten nešel po neškodné reinstalaci OS pomocí stejného programu, který si dělal zálohu vůbec obnovit.
Potom to vypadá, tak akorát na ještě jednu zálohu těch samých dat co jsou zašifrované, neboť kdo ví co se v tom nakonec pos*re :)
« Poslední změna: 04 Února 2010, 14:40:55 od webzrout »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.