Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Náhodné zamrzání Ubuntu 18.04 LTS MATE  (Přečteno 1230 krát)

LDASCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Náhodné zamrzání Ubuntu 18.04 LTS MATE
« kdy: 07 Dubna 2019, 22:30:26 »
Zdravim,
v nedávné době, jsem složil PC (parametry co tam šlo ve zpod, běžím na integrované GPU AMD5 2400G) a nainstaloval (první OS na té sestavě) Ubuntu 18.04 LTS MATE.
Největší záhadou je random zamrznutí (poslední dobou používáno na chrome a využibá flash často), absolutně nelze říct kdy zamrzne, ovšem jde hýbat pouze s myší, někdy ani to ne.
Mate běželo na 4.18 kernelu (random freeze) a teď jsem updatnul na (5.0 RC7 a zatím nevím a doufám že nezamrzne, Ukuu). V součastnosti nevím zda pomohlo či nikoliv. Pokud se s tím někdo setkal, byl bych rád, kdyby pomohl. Protože jediné co jsem snad našel je problem kernelu s GPU pod 4.20.3, ale ruku do ohně bych nedal.

Jenom ještě dodam, na net je používán tp-link tl-wn722n (USB wifi). První problém je, že nejde na bedně použít na předním panelu. V případě připojení a následného využítí PC zamrzne, ovšem když zapojím do zadu (rovnou na desku) tak nikoliv.

Dmesg sem hodim zejtra.

HW:
AMD Ryzen 5 2400G, RX VEGA (běží pod MESA 19.0, netestoval jsem AMDGPU)
MSI B450M MORTAR - AMD B450
HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2666
Seasonic S12II-520 520W
SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black TG, okno
WD SSD Blue 3D NAND, 2,5" - 500GB

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Náhodné zamrzání Ubuntu 18.04 LTS MATE
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2019, 23:07:10 »
V prvé řadě zkontroluj HW. Disk (utilitou výrobce) a RAM (memtest 32 nechej běžet několik hodin). Pak uvidíš....

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Náhodné zamrzání Ubuntu 18.04 LTS MATE
« Odpověď #2 kdy: 08 Dubna 2019, 09:54:41 »
V prvé řadě zkontroluj HW. Disk (utilitou výrobce) a RAM (memtest 32 nechej běžet několik hodin). Pak uvidíš....

Souhlas, já se takto mořil na jednom stroji měsíc s různými OS, než jsem zjistil, že půlka jednoho modulu RAM ze dvou byla špatná. Ramky jsem kupoval já, asi před třemi lety, tak jsem jim důvěřoval. prostě se uvařily, a kus odešel. Shodou okolností to bylo nedavno a s MATEčkem.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 231
Re:Náhodné zamrzání Ubuntu 18.04 LTS MATE
« Odpověď #3 kdy: 08 Dubna 2019, 15:04:04 »
Loni jsem mel podobne potize na Ubuntu-mate 16.04 s WD SSD 120G uzivanem prevazne s HW Rapberry.
Tyto problemy se objevovaly prevazne na webu. SSD byl tehdy stary asi 3 mesice.
V 'Smart datech' SSD jsem pri sledovani zjistil zmeny Uncorrectable ECC Count.
Po opetnem testovani, kdy behem nekolika testu v jednom dni se zvetsilo Uncorrectable ECC Count asi o 50 sektoru,
jsem komtaktoval TP dodavatele a tem mi doporucil SSD reklamovat.
Pred tim, jsem cely SSD preformatoval zapisem 0 !
Po te mne napadlo znovu obnovit z image puvodni stav, jak se to na Uncorrectable ECC Count projevi.
Od ty doby na U-mate se nevyskytly dosud problemy !

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.