Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Asus M6A, wifi Intel 2200BG, nefunkci wifi tlacitko a led,Ubuntu 9.10 [vyřešeno]  (Přečteno 1255 krát)

chobot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Ahoj,


mam problem se starsim ntb Asus. Nefunguje mi tlacitko pro zapinani wifi (Fn+F2 ani specialni tlacitko na ntb). Wifi normalne funguje. Pouziva ovladac ipw2200. Zkousel jsem konfiguraci pres Network Manager a zda se, ze ok. Po zapnuti ntb led indikujici stav wifi stale sviti (nezalezi jestli je wifi zapnuta nebo ne). Po uspani ntb a opetovnem probuzeni led zhasne a uz se nerozviti ani se zaplou wifi. acpi_listen pri stisku obou wifi tlacitek zobrazuje udalosti. Ostatni tlacitka jako Bluetooth, regulace jasu, hlasitosti... funguji spravne. V Kubuntu 8.04 me wifi tlacitko normalne fungovalo, ale po prechodu na Ubuntu 9.10 (nova cista instalace) mi to prestalo fungovat. Nevedel by nekdo jak to vyresit? Hledal jsem tady na foru i jinde a zatim jsem odpoved nenasel, nic co jsem zkousel nepomohlo.



Dik Chobot

« Poslední změna: 19 Listopadu 2009, 00:00:41 od kiklhorn »

chobot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Asus M6A, wifi Intel 2200BG, nefunkci wifi tlacitko a led, Ubuntu 9.10
« Odpověď #1 kdy: 15 Listopadu 2009, 15:09:24 »
Tak se mi to poradilo nejak vyresit, tak pridavam navod, kdyby se to nekomu hodilo.

Nasel jsem 2 problemy. Jeden, ze v /etc/acpi/events byli v souborech asus-wireless-on, asus-wireless-off a asus-wireless-2 ocekavany kody tlacitka wifi 0000005e a 0000005f, ale na mem ntb je kod toho tlacitka podle acpi_listen 0000005d, coz zpusobilo, ze nebyl zavolan skript /etc/acpi/asus-wireless.sh. Dale pri rucnim spusteni asus-wireless.sh s parametrem on a off se sice zapnul nebo vypnul wifi adapter, ale nezmenil se stav led, ktera stale svitila. To je zpusobeno spatnou cestou k souboru ovlivnujicim stav led. V /usr/share/acpi-support/state-funcs, kde je funkce menici stav led je uvedeno /sys/devices/platform/asus-laptop/wlan, ale na mem pocitaci je soubor v /sys/devices/platform/asus_laptop/wlan.

Vyresil jsem to tak, ze jsem v /etc/acpi/events vytvoril novy soubor se jmenem asus-wireless a obsahem :

event=hotkey (ATKD|HOTK) 0000005d
action=/etc/acpi/asus-wireless-m6a.sh

Potom jsem vytvoril soubor /etc/acpi/asus-wireless-m6a.sh, ktery vypina/zapina wifi a led.

obsah souboru :

#!/bin/sh
# Find and toggle wireless devices on Asus laptops

state=`cat /sys/bus/pci/drivers/ipw2200/0000:02:02.0/rf_kill`

if [ $state = 0 ]
then
echo 1 > /sys/bus/pci/drivers/ipw2200/0000:02:02.0/rf_kill
echo 0 > /sys/devices/platform/asus_laptop/wlan
else
echo 0 > /sys/bus/pci/drivers/ipw2200/0000:02:02.0/rf_kill
echo 1 >/sys/devices/platform/asus_laptop/wlan
fi

Neni to sice uplne idealni reseni, napriklad pri softwarovem vypnuti wifi bude stale svitit led, Network Manageru se taky moc nelibi kdyz mu wifi vypnu tlacitkem a podobne, ale aspon to nejak funguje.

Jeste poznamka, vsiml jsem si, ze mi taky nefunguje tlacitko pro vypinani a zapina touchpadu, tady stacilo upravit v souboru /etc/acpi/events/asus-touchpad
kod tlacitka event=hotkey (ATKD|HOTK) 0000006a na event=hotkey (ATKD|HOTK) 0000006b
spravny kod zjisten opet pomoci acpi_listen.





 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.