Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hotcorners a Unity Tweak  (Přečteno 1680 krát)

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Hotcorners a Unity Tweak
« kdy: 25 Srpna 2014, 09:54:31 »
Ahoj,

mám jeden otravný problém - v Unity Tweak si nastavím pravý dolní roh jako zoobrazovač plochy a nefunguje to dokud nezruším zaškrtnutí Show liwe previews of windows in the Switcher v Compizu v Unity pluginu a ani po tom to pořádně nefunguje - někdy jo, někdy ne. Asi to dělám blbě, ale vždycky mi tohle šlo a vyhovovalo. Druhý problém je v tom, že pokud minimalizuji jakékoliv okno, např. chromium a následně maximalizuji tak myš vždy ukazuje o řádek níže, respektive jde kliknout na to co je pod tím na co ukazuji. Stejný problém to dělá kdy funguje ten hotcorners???? Předem děkuji za nápady....
Ubuntu 14.04, 64bit, Unity
« Poslední změna: 25 Srpna 2014, 11:38:16 od m_v »

Heretical

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:Hotcorners a Unity Tweak
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpna 2014, 21:36:40 »
Ahoj,

musíš se rozhodnout. Jestli chceš zobrazit plochu pomocí aktivního okraje obrazovky, musíš vypnout ten Show live... plugin, a to potom způsobí problémy s minimalizací maximalizovaných oken...

Pokud jde o Hot corners obecně, tak jediné co  v 14.04  funguje spolehlivě (afaik), je restart unity/compizu. Tzn přidej si do aplikací po spuštění tenhle skript:

Kód: [Vybrat]
#!/bin/sh
sleep 3
compiz --replace


GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Hotcorners a Unity Tweak
« Odpověď #2 kdy: 26 Srpna 2014, 09:37:30 »
Tyhle problémy vždy způsobovalo pořadí aktivace pluginů Compizu, především je potřeba tyto pluginy aktivovat až po Unity. Popisoval jsem to tady.

Heretical

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:Hotcorners a Unity Tweak
« Odpověď #3 kdy: 26 Srpna 2014, 20:06:50 »
Tyhle problémy vždy způsobovalo pořadí aktivace pluginů Compizu, především je potřeba tyto pluginy aktivovat až po Unity. Popisoval jsem to tady.

V 14.04 už tohle nefunguje.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Hotcorners a Unity Tweak
« Odpověď #4 kdy: 26 Srpna 2014, 20:19:45 »
Tyhle problémy vždy způsobovalo pořadí aktivace pluginů Compizu, především je potřeba tyto pluginy aktivovat až po Unity. Popisoval jsem to tady.

V 14.04 už tohle nefunguje.

Myslíš tím, že pořadí nemá vliv? Prakticky jsem to nezkoušel, jen jsem zkontroloval, že tam mám aktuální adresu toho klíče.

Heretical

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:Hotcorners a Unity Tweak
« Odpověď #5 kdy: 26 Srpna 2014, 20:32:21 »
Pořadí vliv má a jaký. Pokud je plugin scale za unityshell, pak jeho aktivace způsobí pád unity... S přesunem pluginu expo byly taky problémy, už si přesně nepamatuju jaké, řešil jsem to po vydání 14.04.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Hotcorners a Unity Tweak
« Odpověď #6 kdy: 26 Srpna 2014, 23:50:16 »
Pořadí vliv má a jaký. Pokud je plugin scale za unityshell, pak jeho aktivace způsobí pád unity... S přesunem pluginu expo byly taky problémy, už si přesně nepamatuju jaké, řešil jsem to po vydání 14.04.

Máš recht, taky mi to tak (ne)funguje. Sice jsem nejprve podělal kopírování, takže mi Unity nenaběhlo vůbec, pak jsem si chvíli myslel, že to funguje, ale ten Scale to fakt rozbíjí, když je za unityshell. Je to zkrátka bastl, lepší se mu vyhnout, pokud chce člověk něco víc.

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:Hotcorners a Unity Tweak
« Odpověď #7 kdy: 29 Srpna 2014, 09:40:55 »
Děkuji za nápady - skončil jsem u tlačítka v launcheru (pro plochu) což je zdlouhavé, ale pořád lepší než nemoci se dokliknout v maximalizovaném okně tam kam potřebuji. Škoda.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.