Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Otázka ohledně ISO  (Přečteno 3351 krát)

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Otázka ohledně ISO
« kdy: 20 Května 2011, 15:27:48 »
Ahoj,

Mám další otázku doufám že vás neobtěžuji. Když otevřu iso v Daemon Tools a ten obsah vypálim na cd půjde mi to cd tak jak má jít ? Prostě po zapnutí pc naběhne boot a tam vyzkoušet ubuntu atd. ? :) Díky

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #1 kdy: 20 Května 2011, 15:34:17 »
Mělo by. Tvůj vypalovací program neumí vypálit ISO ?

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #2 kdy: 20 Května 2011, 15:38:33 »
Nezkoušel jsem. Samozřejmě to vypálím přes program uvedený v návodu. Já to chtěl jen vědět kdyby se mi to nevypálilo tak jak má jestli tu je druhá možnost. :) Díky za rychlou odpověď!

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #3 kdy: 20 Května 2011, 15:56:58 »
Podla mna vypalene cd takymto sposobom nepojde, ale nemam oskusane, musel by si ho totiz vypalit ako startovacie(Boot CD), potom by mozno takto islo.
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #4 kdy: 20 Května 2011, 16:02:29 »
Já to samozřejmě udělám jako poslední šanci když mi to nepůjde

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #5 kdy: 22 Května 2011, 06:16:40 »
Používám Daemon tools a v pohodě, nikdy jsem sním problém neměl.

CD chodí v pohodě, stačí jen nastavit bootování jako první CD mechaniku a jede to ...  ;)
« Poslední změna: 22 Května 2011, 06:19:50 od K r a k e n »
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #6 kdy: 22 Května 2011, 08:46:57 »
Pokud cílová stanice podporuje bootování z USB zařízení (pokud to není x let starý stroj, tak není problém), tak můžeš jako alternativu vyzkoušet instalaci z USB flashky.
Zprovoznění instalační flashky je více než jednoduché.

http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

A v případě, že chceš vytvořit instalační flashku z prostředí windows, tak stačí nainstalovat UnetBootIn (třeba přes Synaptic).
ArchLinux (KDE)
Můj web

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #7 kdy: 22 Května 2011, 12:19:38 »
Popravdě můj počítač je deset let starej. Takže s tím USB si nejsem jistej ale zkusím to :)

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #8 kdy: 22 Května 2011, 15:18:35 »
Hm tak přes USB Flash to nejde .. Musím si hold zítra koupit CD a vypálit to :) Vlastně se ani nedivím že to nejde přes Flashku přecejen je to počítač asi z roku 1999 :D

Rover623

Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #9 kdy: 22 Května 2011, 15:35:47 »
Obávám se, že ti 11.04 na 10 let starém počítači nepojede zrovna dobře, lepší by bylo kdyby jsi sem dal konfiguraci toho stroje, pak se dá říct jaké distro by bylo vhodné. Verze 10.04LTS se dá ještě celkem slušně používat na počítači s 512Mb RAM a procesorem aspoň 1GHz, pokud máš cokoli slabšího, tak doporučuji spíš Lubuntu, Xubuntu nebo na extrémně slabý HW Flubuntu

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #10 kdy: 22 Května 2011, 17:31:54 »
Jj já mám stažené Xubuntu prtž se obávám že mi ubuntu na 1ghz a 318mb ram nepojede. :) Ale teď jsem vypálil na DVD ten iso (CD Něják nefungovalo) a stjeně mi tam nic nenaskočí po restartování pc ... :/ Grrr asi to není na bootované a já se v tom zrovna 2x nevyznám

Rover623

Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #11 kdy: 22 Května 2011, 17:53:54 »
Takže si stáhni Xubuntu 10.04 nebo Lubuntu 10.04 (stačí CD), vypal to ve Windows pomocí XPBurneru (je zdarma a funguje ve všech Windows), ještě předtím než to začneš pálit si stáhni program md5sum a nech si vypočítat kontrolní součet toho obrazu, postup je na Wiki v sekci instalace. Po vypálení na CD z toho nabootuj a v menu zvol nejdřív kontrolu média, pokud je bez chyb můžeš pokračovat zkušebním spuštěním (Vyzkoušet Xubuntu), pokud by ti to nenabíhalo, vyber si v tom menu další možnosti a zapni noacpi. Pokud o tom počítači něco víš, dej to sem, hlavně typ grafiky a výrobce čipsetu desky, případně její označení

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #12 kdy: 22 Května 2011, 18:01:16 »
Mám vypáleno Xubuntu 11.04 to nemůžu mít ? BTW můj počítač a vše co vim:

AMD Anthol 1ghz
318mb ram
NVIDIA GeForce 2

Víc ani ťuk moc jsem se o tenhle komp nezajímal dokaď jsem ho nezačal používat jako pokusního králíka :)

Rover623

Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #13 kdy: 22 Května 2011, 18:08:18 »
11.04 ti nepojede (bohužel) ovladače 96 které potřebuje tvoje grafika nejsou k dispozici pro nový X server. Shodou okolností jsem na něco podobného už Ubuntu instaloval, bude tam nejspíš deska s čipsetem od VIA a zvukovkou AC97. Verze 10.04 není stará, je to LTS verze (s dlouhou podporou). Verze 11.04 by přicházela v úvahu jedině pokud by se tam nevyskytoval ten GeForce 2

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #14 kdy: 22 Května 2011, 18:13:52 »
Dobře zítra koupím CD a vypálím to teď nemám možnost to na něco hodit..

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #15 kdy: 23 Května 2011, 17:36:41 »
Dejme teda tomu že mám vypálené Xubuntu. Po restartu ani ťuk. Co s tím tedy ? :/ V bootu se moc nevyznám :)

zeminem

Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #16 kdy: 23 Května 2011, 17:46:39 »
Dejme teda tomu že mám vypálené Xubuntu. Po restartu ani ťuk. Co s tím tedy ? :/ V bootu se moc nevyznám :)
Máš nastavené v biosu primární bootování z CD jak už zde bylo lehce zmíněno?
http://zeminem.cz/ (to jsi v životě neviděl)

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #17 kdy: 23 Května 2011, 17:53:56 »
Moment ještě něco zkusím a pak dám vědět jak to dopadlo ..

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #18 kdy: 23 Května 2011, 18:10:59 »
Ne .. Nehlo se to zkusil jsem Setup v biosu ale tam jsem nenašel nic. Nějaká rada jak to rozeběhnout ? :(

zeminem

Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #19 kdy: 23 Května 2011, 18:59:17 »
Ne .. Nehlo se to zkusil jsem Setup v biosu ale tam jsem nenašel nic. Nějaká rada jak to rozeběhnout ? :(
Jsou tu jinačí odborníci a moje rady se mi poslední dobou mstí, ale v Biosu jsem myslel, že by mělo být něco jako Boot priority, nebo něco na ten způsob a to určuje v jakém pořadí se bude bootovat. Pokud je totiž pevný disk před CD, tak si to CD nevšimne.
Bootovací CD se asi nejlíp vypalují tak, že stáhneš ISO a v K3B dáš Tools/Burn Image. To mám několikrát vyzkoušené a funguje to, navíc K3B hned počítá MD5sum pro kontrolu ISA. Ale na takové věci už jsi nejspíš experimentováním přišel.
Nevím co máš teď doma za systém, ale pokud by jsi měl třeba origoš Ubuntu, tak vyzkoušíš jestli funguje primární bootování z CD nebo ne, protože u toho se dá předpokládat, že je vypálené správně :D ...
http://zeminem.cz/ (to jsi v životě neviděl)

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #20 kdy: 23 Května 2011, 19:40:15 »
Lépe to popíšu. Při zapnutí počítače (tedy když se začne bootovat) dám tlačítko DEL. Vypadá to asi takto http://tektype.files.wordpress.com/2010/07/main-bios-screen.jpg . Je to ale trošku jiné co se týče nabídky. A nic jako boot priority jsem tam nenašel.
« Poslední změna: 23 Května 2011, 20:08:40 od Martin Kiklhorn »

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #21 kdy: 23 Května 2011, 19:40:53 »
Omlouvám se za dlouhý odkaz. A ještě jsem chtěl říct že můžu vyfotit jak to vypadá přesně pokud bude potřeba.

Rover623

Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #22 kdy: 23 Května 2011, 19:44:12 »
Je to přesně to co jsem čekal, klasický starý Award BIOS, když do něj vlezeš, zvol druhou položku odshora v levém sloupci, tam by jsi měl nalézt položky jako "first boot device, second boot device atd." na first boot device musíš dát CD-ROM a u položky "boot other device" musíš nastavit "on" nebo "enable"

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #23 kdy: 23 Května 2011, 19:47:01 »
Ok zkusím to až k tomu počítači zase budu mít přístup.  ;)

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Otázka ohledně ISO
« Odpověď #24 kdy: 23 Května 2011, 20:10:38 »
Zkusil jsem. Nerozeběhl jsem instalaci ale přišel jsem na to proč to nejde. Mám dvě romky jedna CD-ROM a druhá DVD-RW.. Problém je že ta CD je nefunkční a je nastavená jako hlavní zatímco ta DVD je funkční a je nastavena jako "Secondary" .. A já ten instalační disk tedy můžu zapnout pouze přes tu DVD, ale u té není možné nastavit aby se bootovala jako první :/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.