Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Některé Bluetooth Dongle po instalaci Ubuntu 8.10 (Interpid Ibex) nefungují  (Přečteno 1057 krát)

ondrejkovic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Dobrý den,

Jeden z mých USB BT Donglů mi po update na verzi 8.10 přestal fungovat - dle výpisu z lsusb jde o "Integrated System Solution Corp. Bluetooth Device". To nefungování vypadá tak, že normálně v systému naběhne, ale nejde spárovat (hcitool mi jej vyscanuje, ale při pokusu o spárování - "auth" - mi sdělí "Not Connected" - dělám to správně - s jinými dongly to běží)

Mám ještě BT dongle MSI (na domácím desktopu) a Billionton (v práci) - oba fungují na 8.10 bez problémů

Ten jediný nefungující (Integrated System Solution Corp. Bluetooth Device) jsem vyzkoušel na Windows a tam funguje jedna báseň.

Trochu jsem pátral pomocí Googlu a zjistil jsem, že jde o nějaký známý a již reportovaný bug. Nemám však tušení, jestli se to někdy opraví nebo jestli už tento typ odepsali a mám si kupovat nový, případně jestli mám čekat až na novou verzi Ubuntu.

Četl jsem pár doporučení na downgrade jádra Linuxu v této věci, ale já jsem typická lama a kromě toho - nové jádro mi zase vyřešilo jiné problémy, které bych nerad vracel zpět.

Poradíte někdo?
« Poslední změna: 07 Ledna 2009, 12:17:46 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.