Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém se zobrazením stránek v Linuxu  (Přečteno 3143 krát)

cipisek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« kdy: 18 Března 2009, 18:23:15 »
Ahoj. jsem tady nový a v Linuxu se teprve rozkoukávám.. Mám nainstalovaný kubuntu 8.04 a dříve my třeba youtube šel skvěle ale asi tak poslední měsíc se mi vůbec nenačte! jako prohlížeč používám Firefox 3 . ve winwch to šlape dobře.Tam mám taky firefoxe 3 díky za rady

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #1 kdy: 18 Března 2009, 19:44:34 »
Skusal si nainstalovat/preinstalovat flashplugin-nonfree?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

cipisek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2009, 13:23:43 »
jo zkousel a nepomohlo to..  tech tranek se mi nezobrazuje cim dal vic!! pripada mi to jako kdyby nekteri tvurci schvalne blokovali linux!!!!!!!!!!!!!

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #3 kdy: 19 Dubna 2009, 13:30:36 »
Zkus zazálohovat skryté nastavení firefoxu.
V domovském adresáři stiskni ctrl+h a najdi adresář .mozilla - ten přepiš na něco jiného a zkus znovu spustit firefox. Vytvoří si nový adresář .mozilla a budeš mít firefox jako čistě nainstalovaný. Pak se uvidí zda to bude dělat i nadále.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2471
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #4 kdy: 19 Dubna 2009, 17:11:52 »
pripada mi to jako kdyby nekteri tvurci schvalne blokovali linux!!!!!!!!!!!!!

Blbost, mám jenom Ubuntu a zobrazuje se mi vše.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

cipisek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #5 kdy: 20 Dubna 2009, 20:37:55 »
Zkus zazálohovat skryté nastavení firefoxu.
V domovském adresáři stiskni ctrl+h a najdi adresář .mozilla - ten přepiš na něco jiného a zkus znovu spustit firefox. Vytvoří si nový adresář .mozilla a budeš mít firefox jako čistě nainstalovaný. Pak se uvidí zda to bude dělat i nadále.

Tak jsem zajel do /home/martin. Jestli je to Ono a zmackl jsem ctrl
+h a nic se nedeje

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #6 kdy: 21 Dubna 2009, 09:40:28 »
Zkus zazálohovat skryté nastavení firefoxu.
V domovském adresáři stiskni ctrl+h a najdi adresář .mozilla - ten přepiš na něco jiného a zkus znovu spustit firefox. Vytvoří si nový adresář .mozilla a budeš mít firefox jako čistě nainstalovaný. Pak se uvidí zda to bude dělat i nadále.

Tak jsem zajel do /home/martin. Jestli je to Ono a zmackl jsem ctrl
+h a nic se nedeje
Musí se dít. Spusť si domovský adresář, nech si zobrazit nautilus na celou stránku ať jsi určitě v nautilu a pak stiskni ctrl + a pak h a zobrazí se ti nový adresáře a soubory začínající tečkou. Jinak je možnost je zobrazit i pomocí nautilu -  Zobzit - zaškrtnou položku zobrazit skryté soubory
http://wiki.ubuntu.cz/Skryt%C3%A9%20soubory?highlight=(ctrl\%2Bh)

cipisek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #7 kdy: 21 Dubna 2009, 20:31:28 »
Musí se dít. Spusť si domovský adresář, nech si zobrazit nautilus na celou stránku ať jsi určitě v nautilu a pak stiskni ctrl + a pak h a zobrazí se ti nový adresáře a soubory začínající tečkou. Jinak je možnost je zobrazit i pomocí nautilu -  Zobzit - zaškrtnou položku zobrazit skryté soubory
http://wiki.ubuntu.cz/Skryt%C3%A9%20soubory?highlight=(ctrl\%2Bh)
[/quote]
Já zapoměl dodat..Mám Kubuntu 8.10 a mozzila firefox 3

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #8 kdy: 22 Dubna 2009, 20:26:56 »
jinak,

Alt+F2
Kód: [Vybrat]
konsoleenter

a tam

Kód: [Vybrat]
killall firefox
cd ~
mv .mozilla .mozilla.zaloha
firefox
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Kammikazze

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #9 kdy: 23 Dubna 2009, 20:41:38 »
mám úplne rovnaký problém, nejde mi načítať niektoré stránky ako napríklad gnome-look.org, youtube.com dokonca ani ubuntu.com mi nejde, obcas sa stane ze nacita header zo stranky ale obsah nenacita. neviete cim to je ? skusal som aj to vymazanie priecinku .mozilla a nefungovalo, ani preinstalovanie balika flashplugin-nonfree uz som z toho hotovy pls poradte

mimochodom mam verziu 9.04 plne updatnutu a skusal som tie stranky aj v mozille aj opere
« Poslední změna: 23 Dubna 2009, 21:17:43 od Kammikazze »

macetoma

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #10 kdy: 03 Května 2009, 13:41:36 »
taky mam tyto problemy - v ubuntu 8.04 ani 8.10 mi nejede youtube.com a na spoustu stranek musim chodit s vypnutou javou a javasciptem jinak se mi porad snazi kontaktovat google-analytics nebo google-syndicate a stranka se cela nikdy nenacte.

poradte prosim co s tim pokud vite.

diky predem.
« Poslední změna: 20 Května 2009, 11:05:36 od macetoma »

volost

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #11 kdy: 23 Května 2009, 13:31:13 »
Zdar,

takisto ma tento problem. Stranka sa natiahne bud nekompletna alebo vobec.

V.

cipisek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #12 kdy: 23 Května 2009, 20:50:12 »
Pánové opravdu nevíte co s tím?? nechcu zavrhnou Linux jen proto že mi spoustu stránek v něm nejede!!

picard

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 563
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #13 kdy: 23 Května 2009, 22:27:46 »
Tak si odinstalujte přes Synaptic všechny balíky flash, které nepoužíváte (např. u mne to byl gnash) resp. zakažte doplňky flashblock resp. adblock)

Jak to provést?
Ve Firefoxu zakázat zmíněné doplňky, pokud je máte nainstalované, Nástroje→Správce doplňků→Rozšíření→Zakázat
v Synapticu dejte hledat flash a podívejte se jestli máte nainstalovaný balíky adobe-flashplugin, flashplugin-nonfree, gnash pokud jich máte víc, nechte jenom jeden, ostatní odinstalujte, osobně používám adobe a vše je OK.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #14 kdy: 23 Května 2009, 23:05:32 »
taky mam tyto problemy - v ubuntu 8.04 ani 8.10 mi nejede youtube.com a na spoustu stranek musim chodit s vypnutou javou a javasciptem jinak se mi porad snazi kontaktovat google-analytics nebo google-syndicate a stranka se cela nikdy nenacte.

poradte prosim co s tim pokud vite.

diky predem.
toto jsou stránky statistik google,je to pomalé protože je to využívané,použijte adblocker plus,spousta stránek se načítá mnohem rychleji a zmií otravné reklamy.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #15 kdy: 24 Května 2009, 10:22:33 »
Popisovaný problém se špatným zobrazováním některých stránek, jsem kdysi zaznamenal ve větším rozsahu na Mac OSX 10.5. Šlo o to, že třeba zmiňované youtube.com, wikipedia.com, .. se zobrazovaly bez css stylů a dalších komponent a často mi prohlížeče hlásily že stránky neexistují a načítaly se až na podruhé po F5. Občas se to ale stávalo i na windows a linuxu, ovšem ne v takové míře. Napadlo mě použít jiný DNS server, připojil jsem se tedy cvičně na OpenDNS a opravdu to pomohlo, ale v OSX to stále bylo špatné. Nakonec jsem vypátral, že asi Apple začal pro komunikaci s DNS používat v nové verzi systému nový protokol, který ovšem některé DNS servery neumí a tak se často nějaký překlad nedohledal. OSX opravili, já si od mého internet providera vyžádal jiný DNS a bylo po problémech.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #16 kdy: 27 Května 2009, 22:50:34 »
jo zkousel a nepomohlo to..  tech tranek se mi nezobrazuje cim dal vic!! pripada mi to jako kdyby nekteri tvurci schvalne blokovali linux!!!!!!!!!!!!!
:D hehe, to je pěkný :-)  Ale právě, že Windows je na internetu vlastně vetřelec, linux je tu doma, protože je na většině serverů. Proč myslíš, že se píší v internetových adresách obyčejná lomítka? ;)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

macetoma

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Problém se zobrazením stránek v Linuxu
« Odpověď #17 kdy: 30 Května 2009, 14:07:17 »
Tak uz jsem to snad i diky Vam vyresil. Stacilo nastavit open DNS servery 208-67-222-222 a 208-67-220-220 a razem bylo po problemu a youtube.com mi uz jede. Jeste jednou diky za pomoc pri reseni.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.